7.2

7 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (44.931 OY)

KONUSU

İnsanlık güneş sistemini Mars'ı, Ay'ı, Asteroit Kuşağı'nı ve de ötesini kolonileştirmiştir. Fakat yıldızlar hâlâ erişilmezdir. Jim Holden Satürn'ün halkaları ile Kuşak'taki maden istasyonları arasında mekik dokuyan bir buz şilebinin idari subayıdır. O ve mürettebatı Scopuli adındaki terk edilmiş bir gemiye rastladıklarında korkunç bir sırla karşılaşırlar. Bu birileri için uğruna cinayet işlenecek bir sırdır hem de Jim ile mürettebatının hayal bile edemeyecekleri bir ölçekte. Jim gemiyi oraya kimin ve niye bıraktığını bulamazsa güneş sisteminde savaş çıkacaktır. Dedektif Miller bir kızı aramaktadır milyarlarca kişilik bir sistemdeki tek bir kızı. Fakat kızın ailesinde para boldur ve parayı veren düdüğü çalmaktadır. İpuçları onu Scopuli'ye ve isyancı sempatizanı Holden'a çıkardığında Miller bu kızın tüm olup bitenlerin anahtarı olabileceğini anlar. Holden ile Miller'ın Dünya hükümeti, Dış Gezegen devrimcileri ve gizli şirketler arasındaki ince bir çizgide yürümeleri gerekmektedir ve şans onlardan yana değildir. Fakat Kuşak'ta farklı kurallar geçerlidir ve küçük bir gemi bile evrenin kaderini değiştirebilir. 

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@mrs-aurora yazdı...

Çar, 15 Mar 2017, 12:38 (1 yıl önce)

Kitap serisinden uyarlanan dizi, efektler ve oyuncu anlamında çok başarılı bence.Uzaya merakı, ilgisi olan ve bilim kurgu severler mutlaka izlemeli bence. Çok güzel hikayesi var; İnsanlık sadece Dünya'da değil, Mars'ta ve Kuşak'ta da yaşamaya başlamıştır.Dünya'da BM yönetimdedir ve Mars'ta ise askeri cumhuriyet vardır. Dünya ve Mars'ın silahları hep birbirine dönüktür ve Kuşak halkı da bu iki gezegen tarafından ezildiğini, sömürüldüğünü söyler. Yani 3 taraf da birbirini hiçbir şekilde sevmez. Ancak bir bilim istasyonunda yaşanan gizemli olay sonucunda 3 taraf için de olaylar değişir. James Holden'ın kaptanı olduğu mürettebat ise yaşanan olaylara kendilerini karışmış halde bulurlar ve gerçekte ne olduğunu bulmak için sonuna kadar giderler. Ben 2 günde tüm bölümlerini izledim, sürükleyici ve güzel dizi bence ama aksiyon dozu biraz düşük bence. İzlemeye değer.

@cartoonshowroom yazdı...

Sal, 07 Mar 2017, 18:04 (1 yıl önce)

Netflix'in bunyesine aldigini duyunca efsane bir dizi olacagini dusundum. Su ana kadar da gayet guzel gidiyor. Bakalim nasil olacak.

@stonr yazdı...

Cmt, 25 Şub 2017, 05:08 (1 yıl önce)

8 / 10

Bu sezonuyla, keyifle izleyip merakla takip ettiklerim arasında başı çekmekte.   Dizi için sinema ayarında demek yanlış olmaz. Altyapısı boş değil. Yaratılan atmosfer son derece gerçekçi, kaliteli. Aktarılan senaryoda, gelecekte yaşanması kuvvetle muhtemel olan kolonileşme hali -öncelikle güneş sisteminde tek tek bir sonraki uzak karasal yapıları hedefleyen yöntemle yayılmak- zaten akla en yatkın olanı. Bu alanda on yıllar içinde(50, 100, 150 yıl) gerçekleşecek teknolojik sıçramalarla sistemin tam olarak bu şekilde kolonileşecek olması gayet mümkün.   Diğer yandan, her yapımda olduğu gibi, eksiksiz bir dizi de değil elbette. Ama yerin dibine sokulacak bir yanını da görmedim henüz şahsen. Gayet zevkle izlenebilir tatta, güzel şekilde gidiyor bana göre. Ayrıca buna ek olarak güzel bir haber okudum: Netflix diziyi satın almış Syfy'den. Yeni sezona öyle girdi ki zaten, sezdirdi bir değişim yaşandığını -en azından ben öyle hissettim ve zaten o yüzden ilk iki bölümü izleyip araştırınca karşılaştım bu bilgiyle.   Son olarak, geçtiğimiz günlerde çıkmış son bölüm(2.sezon 5.bölüm)ü izledikten sonra, diziye başlayıp birkaç bölümde önyargıyla devam etmeyip bırakan ya da başlamakta tereddütü olan varsa, net şekilde diyebilirim ki ilk sezona göre daha akıcı, sürükleyici, hareketli ve heyecan verici biçimde ilerliyor. Umarım gidişatı bozmazlar da, tersine, artan kaliteyle, uzun ömürlü bir yapım olur.   -Türün roman meraklıları için bilgi notu: Dizi "James S. A. Corey - Expanse" roman serisine dayanıyormuş.  

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

The Expanse dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Expanse dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Expanse dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI