6.4

179 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (102.690 OY)

KONUSU

Film, Atlantik Okyanusunda yatla gezi yaparken olumsuz hava koşulları nedeniyle gizemli bir gemiye binmek zorunda kalan bir grup insanın öyküsünü anlatacak.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@parfenrogojin

2 yıl önce

Yazı spoiler içerebilir.

Bu film şaşırtıcı derecece hüzün ve karamsarlık içeren bir gerilim filmi. Çok iyi bir film olmasını engelleyen özellikleri- klişeler- yine de filmin iyi bir gerilim filmi olmasını engellemiyor.

Filmin karamsar havasına çok uygun düşen orijinal film müziği, gemideki karanlık, koyu renk ışıklı hollerde, kamaralarda, salonlarda film ilerledikçe hakiki bir kapana kısılmışlık havası veren öykünün ilerleyişinde kulağımıza çalınıp duruyor. Filmdeki oyunculardan konunun akışına dek her şeyde klişe bir hava var, ama yönetmen bu klişeyi aşabiliyor, kısır döngü tekrar ettikçe, güzel ispanyol filmi cronocrimenes'i andıran bütün klişeler tükendikten sonra hikaye bizi daha ötelere götürüyor. Görünen o ki; zamanın gerçekten bir kısır döngü gibi dönerek kendi içine açılarak her şeyin yeni baştan ve tekrar tekrar meydana gelmesi değilmiş esas mesele; o yapışkan, karamsar dağılmışlık, kopmuşluk hissinin; yitirmiş olmak hissini
... Devamı
Yazı spoiler içerebilir.

Bu film şaşırtıcı derecece hüzün ve karamsarlık içeren bir gerilim filmi. Çok iyi bir film olmasını engelleyen özellikleri- klişeler- yine de filmin iyi bir gerilim filmi olmasını engellemiyor.

Filmin karamsar havasına çok uygun düşen orijinal film müziği, gemideki karanlık, koyu renk ışıklı hollerde, kamaralarda, salonlarda film ilerledikçe hakiki bir kapana kısılmışlık havası veren öykünün ilerleyişinde kulağımıza çalınıp duruyor. Filmdeki oyunculardan konunun akışına dek her şeyde klişe bir hava var, ama yönetmen bu klişeyi aşabiliyor, kısır döngü tekrar ettikçe, güzel ispanyol filmi cronocrimenes'i andıran bütün klişeler tükendikten sonra hikaye bizi daha ötelere götürüyor. Görünen o ki; zamanın gerçekten bir kısır döngü gibi dönerek kendi içine açılarak her şeyin yeni baştan ve tekrar tekrar meydana gelmesi değilmiş esas mesele; o yapışkan, karamsar dağılmışlık, kopmuşluk hissinin; yitirmiş olmak hissinin, çocuğunu kaybetmiş olma hissinin korkunçluğunu ve acısını yenmeye çalışmak için delirme noktasına dek tekrar tekrar aynı şeyleri yaşayarak, 'acaba başka türlü olabilir miydi?' diye sorarak yaşamaya mahkum olmanın sebep olduğu o cehennem hissinin peşinde dolaşıyormuşuz meğer, bunu anlıyoruz. Bu anlamda film müziği, ve özellikle gemiden kurtulduktan sonraki upuzun final sekansının tamamı çok iyi bence ve filmin yapısını etkileyerek ona iyi bir sahicilik, bir derinlik katıyor. Bu anlamda bana the descent filminin- ilk filmin- çok etkileyici final sahnelerini de düşündürdü Triangle. Baş rol oyuncusunun en az mimik kullanımıyla neredeyse donuk bir yüzle oynadığı rolünü film bittikten sonra çok başarılı bulduğumu da söylemem gerek.

İzlemeyenlere mutlaka öneririm.

@wersolame

4 yıl önce

İşin açığı pek anlamlandırabildiğim bir film olmadı ama zaten bu tür filmlerin espiris de anlaşılamaz olmasıdır , filmde merak ettiğim 2 şey var spoiler butonu görüşmediğinden şimdiden uyarıp sorucam soruları
Spoiler

Filmin ilk başında teknede gördüğümüz kadın zaten her şeyi biliyordu muydu ?
Ve bir de kadın o çiçekli elbiseden kot şort ve beyaz kolsuz gömleğe ne zaman geçti ?
Yanıtlarsanız sevinirim et ahali
S

@sonofneptune

5 yıl önce

9.6 / 10

Los cronocrimenes, Butterfly Effect, Ghost Ship gibi filmlerden biraz esinlendiği doğru fakat senaryonun yine de oldukça orijinal olduğunu düşünüyorum. Film size sürekli olarak sonunu merak ettiriyor. Sona geldiğinizde ise her şeyi anladığınızı düşünmüş olmanıza rağmen sizi tekrar şaşırtıyor. Fakat bittiğinde hala kafanızda bazı soru işaretleri bırakıyor ki üzerinde düşünüp cevaplamanız gerekiyor.

Ben de mitolojik açıklamaya katılıyorum açıkçası. Muhtemelen Sispyhos'un cezasının bir kopyasıydı.

@josephwhite

6 yıl önce

7 / 10

Suç Zamanı ndan oldukça esinlenmişe benziyorlar ama bir şekilde kendini izlettiriyor film, hafif bir gerilim ve merak duygusu ile 7 civarı alabilecek şizofren film, ya da ne o hepimiz aynı üçgende miyiz ?

@wafflee

7 yıl önce

Bu filmi televizyonda gördüm ve öyle izledim.Psikolojik gerilim adına çok beğendim filmi.Her anında merak uyandırıcıydı.Sonuna kadar kafanız karışıyor.Bu merak filmi heyecanla izlemenize neden oluyor.Sıkılmadan bitirdim filmi ve bence seyredilmesi gereken filmlerden.

@thematrixhasyou

7 yıl önce

Los Cronocrimenesfilminiizlemeden önce bu filmi izlerseydim belki zevk alabilirdim. Onun yanında epey zayıf kalmış bir film.

@bokakonansinek

8 yıl önce

5.8 / 10

filmi ilk izlediğimde bi otel odasında tek başımaydım.

başka kanal olmaması sebebiyle izlemeye başlamıştım ve -yanlış hatırlamıyosam- filmin ilk 10-15 dakikasında bütün karakterlerin ölmüş olması sebebiyle, filmi izlerken uyuduğumu düşünmüş biraz da tırsmanın etkisiyle televizyonu kapatıp uyumuştum.

daha sonra ki izleyişim de anladım ki olay böyle diyilmiş :D açıkçası enteresan bi film. başta biraz saçma gibi gelsede olaylar tekrarlandıkça anlamaya başlıyosunuz herşeyi..
V

@volk

8 yıl önce

7 / 10

Hayalet gemi ve Kelebek etkisi filmlerinden bir hayli "esinlenmiş" olsa da hikayeyi geliştirmek konusunda bana göre başarılı. Tekrarlanan sahnelerden sıkıldıysam da izlemenizi tavsiye ederim. Ortanın bir parça üzerinde. İyi seyirler.

@stiff

8 yıl önce

7 / 10

Ortalama üstü IMDB puanı insanı beklentiye sokuyor. Gerilim filmleri genelde klişedir. Bu film hakkındaki yorumlar ise farklı bir yapım olduğunu düşündürüyordu. Çok dikkatli izlemek gerektiğini not düşeyim. Uzun zaman sonra bir filmde bu kadar gerildiğimi hatırlıyorum. Sonu izleyiciye hiç birşey vermese de ve böyle sonları hiç sevmesem de puanımı yüksek tutmayı tercih ettim.

@vfv

8 yıl önce

8.4 / 10

SENİN DÜNYAN KÖTÜ BİR RÜYA...Üzerinde saatlerce tartışılması gereken kıyıda kalmış bilinmeyen mükemmel bir film. Filmin bir pskolojik film mi yoksa Şeytan üçgeninin gizemiyle mi alakalı olduğunu kestirmek güç. Bu yüzden dikkatli izlemek gerek. Ben halen karar veremedim. Bu film yönetmen için de çok zor olmuştur eminim.Çünkü bu senaryo müthiş bir kurgu gerektiriyor. Filmin başında başkarakterimizi önceden pskolojik açıdan sorunlar yaşayan biri olarak gösteriyorlar. Peki yönetmen neden böyle bir hamle yapıyor ? Filmin bir pskolojik film olduğunu düşünmemiz için mi ? Yada sağ gösterip soldan vurmak için mi ? Filmin bir benzeri daha yok. 2006 ispanya yapımı Suç zamanı adlı filme benziyor ama onun dışında buna benzer başka bir yapım yok. Suç zamanı daha önce yapılmış bir film. Ama o filmdeki döngü Deja Vu filmindeki gibiydi. Sonunda bir çözüm bulunuyor ve Döngü son buluyor. Orda bir kısır döngü varken burda sonsuz bir döngü var. Peki hangisi
... Devamı
SENİN DÜNYAN KÖTÜ BİR RÜYA...Üzerinde saatlerce tartışılması gereken kıyıda kalmış bilinmeyen mükemmel bir film. Filmin bir pskolojik film mi yoksa Şeytan üçgeninin gizemiyle mi alakalı olduğunu kestirmek güç. Bu yüzden dikkatli izlemek gerek. Ben halen karar veremedim. Bu film yönetmen için de çok zor olmuştur eminim.Çünkü bu senaryo müthiş bir kurgu gerektiriyor. Filmin başında başkarakterimizi önceden pskolojik açıdan sorunlar yaşayan biri olarak gösteriyorlar. Peki yönetmen neden böyle bir hamle yapıyor ? Filmin bir pskolojik film olduğunu düşünmemiz için mi ? Yada sağ gösterip soldan vurmak için mi ? Filmin bir benzeri daha yok. 2006 ispanya yapımı Suç zamanı adlı filme benziyor ama onun dışında buna benzer başka bir yapım yok. Suç zamanı daha önce yapılmış bir film. Ama o filmdeki döngü Deja Vu filmindeki gibiydi. Sonunda bir çözüm bulunuyor ve Döngü son buluyor. Orda bir kısır döngü varken burda sonsuz bir döngü var. Peki hangisi daha iyiydi. Kesinlikle bu film derim. Peki filmin sonunda kadın neden tekrar tekneye binmek ister ? Başına gelecekleri bilmiyormudur ? Gemide görmüştük ki bu olay defalarca kez tekrarlanmış ve filmin sonu gösteriyor ki tekrarlanacak.Ama son kısımda kadını seçimden dolayı suçlayamayız veya yönetmen saçmalamış diyemeyiz. Kadın ın amacı Oğlunu kurtarmak. Ve o yüzden tekneye biner ve olaylar yaşanmaya devam eder. Ama aynen devam etmez. Her seferinde kendinden saklanır. Filmde tek sefer gösterilmiş ama gidişat bu. Ama sonuç hep aynı. Eğer bu filmi Yönetmen CHristopher Nolan yapmış olsaydı yere göğe sığdıramazdık. Derdik zekasıyla yine düşündürmüş soru işaretleri bırakmış.Ama bu film için yapılan yorumlar bu yönde değil. Son yıllarda izlediğim en iyi filmlerden biri. 10/ 8.5
B

@biberim

9 yıl önce

8 / 10

çok çok ilginç bir gizem gerilim filmi. olmuş.ilk izlediğimde anlayamadığım ikinci izlediğimde zorda olsa anlam verebildiğim bir film. sürekli tekrar eden sahneler. hani konusunu biraz açıklayacağım ama anlatması bile karışık.izleyin siz karar verin
E

@efenndisiz

10 yıl önce

6.5 / 10

İzlemeyi pek düşünmüyordum açıkçası. Arkadaşımın 'bi izle lan. hiçbir şey anlamadım filmden.' demesi üzerine oturup izledim. Bu tarz başka film var mı bilmiyorum ama filmin gidişatı gayet iyiydi diyebilirim. Oyunculuk fevkalade olmasa da sizi olayın içine çekiyor. Ancak bazı mantıksal hatalar var ve bu mantık hataları o kadar önemli ki tüm senaryo yerle bir oluyor. Birkaçına düşünüp teori üretebildim. Filmi benim için izlenebilir kılan en önemli husus buydu. Açıklamadığı kısımlar için teoriler üretmek, bu nasıl olabilir ki diye kafa yormak keyif vericiydi. Ayrıca ortada kaç tane Jess olduğunu saymak sinir bozucu olmakla birlikte eğlenceliydi. Mantıksal hatalara değinecek olursak:

Öncelikle tam döngü varsa film içerisinde güvertedeki Sallylerin sayısını düşünecek olursak Jess aynı kazayı tahminen 6-7 kere falan geçirdi. Olay ilk olarak nasıl başladı? İlk grup geldikten sonra gemide gezinirken da
... Devamı
İzlemeyi pek düşünmüyordum açıkçası. Arkadaşımın 'bi izle lan. hiçbir şey anlamadım filmden.' demesi üzerine oturup izledim. Bu tarz başka film var mı bilmiyorum ama filmin gidişatı gayet iyiydi diyebilirim. Oyunculuk fevkalade olmasa da sizi olayın içine çekiyor. Ancak bazı mantıksal hatalar var ve bu mantık hataları o kadar önemli ki tüm senaryo yerle bir oluyor. Birkaçına düşünüp teori üretebildim. Filmi benim için izlenebilir kılan en önemli husus buydu. Açıklamadığı kısımlar için teoriler üretmek, bu nasıl olabilir ki diye kafa yormak keyif vericiydi. Ayrıca ortada kaç tane Jess olduğunu saymak sinir bozucu olmakla birlikte eğlenceliydi. Mantıksal hatalara değinecek olursak:

Öncelikle tam döngü varsa film içerisinde güvertedeki Sallylerin sayısını düşünecek olursak Jess aynı kazayı tahminen 6-7 kere falan geçirdi. Olay ilk olarak nasıl başladı? İlk grup geldikten sonra gemide gezinirken daha ölümler başlamadan ikinci grubun gelmesiyle birbirleriyle karşılaşan iki grubun şaşkınlığından olaylar karışmış olabilir. Bu benim tahminim ama böyle önemli bir şeyi seyircinin hayalgücüne bırakmak yanlış. Finale göre Jess gemiye çıktığında herşeyden haberdar olmalı ancak ilk gördüğümüzde pek haberdar gibi durmuyordu. Jess'in ilk limana gittiğindeki ve finaldeki repliklerinin aynı olduğunu düşünürsek ilk gemiye çıkışta Jess'in olaydan bihaber olması mantıksız.

Aslında spoiler ibaresi gereksiz. Filmi izlemeyen birinin anlayamayacağı kadar karışık. Değişik bi senaryosu olduğu için bile izlenmeli ama beklentinizi yüksek tutmanızı tavsiye etmem.

@anton

10 yıl önce

8.5 / 10

senaryosu güzel, aslında aynı şeyleri izlettirmesine rağmen sıkmayan bir film. özellikle filmin sonunda benim kafam çok karıştı. ama imdb mesaj panosuna girdiğimde 1 saat senaryo üzerine yazılmış teorileri okudum. bayağı ilginç fikirler üretilmiş. tavsiye ederim (hem panoyu, hem filmi).

@tamara

11 yıl önce

7 / 10

HoLLywood finaLde hep aynı hataya düşmek zorunda mı? Yoksa fiLmi izLerken aLınan zevki artırmak için finaLin hataLı oLmasımı gerekLi. Ne garip bir ironi!

Yani fiLm finaLe kadar süper, bi kere konuyu çok beğendim ben. KronoLojisi faLan çok iyiydi. Bu tarz zaman-mekan fiLmLerinde dikkatLi oLmak gerekir ufacık bir detay tüm fiLmi mahvedebiLir, benim (finaL dışında) fiLmi mahvedecek bir ayrıntı dikkatimi çakmedi... Gizem derseniz tavan yapıyor, geriLim derseniz sehneLer accayip kasıyor, şaşırtan unsurLar çokça var, korku derseniz o da yeterLi dozda, hatta vahşet kısımLarı biLe o derece izLenebiLir yapıLmış ki ağziniz açık kaLıyor. Ama geL gör ki finaL fiLme yakışmayacak basitLikte ve kocaman bir hata gözümüze batıyor. Yalnız şöyLe bir gerçekte var, finaL tam anLamıyLa "açıkLayıcı" değiL. Bu duruma izLeyici oLarak "akLa en yakın açıkLama doğrudur" mantığı iLe akLa en uygun açıkLamayı kabuLLeniyoruz. Yani aLternatif sonLar da düşünüLebiLinir
... Devamı
HoLLywood finaLde hep aynı hataya düşmek zorunda mı? Yoksa fiLmi izLerken aLınan zevki artırmak için finaLin hataLı oLmasımı gerekLi. Ne garip bir ironi!

Yani fiLm finaLe kadar süper, bi kere konuyu çok beğendim ben. KronoLojisi faLan çok iyiydi. Bu tarz zaman-mekan fiLmLerinde dikkatLi oLmak gerekir ufacık bir detay tüm fiLmi mahvedebiLir, benim (finaL dışında) fiLmi mahvedecek bir ayrıntı dikkatimi çakmedi... Gizem derseniz tavan yapıyor, geriLim derseniz sehneLer accayip kasıyor, şaşırtan unsurLar çokça var, korku derseniz o da yeterLi dozda, hatta vahşet kısımLarı biLe o derece izLenebiLir yapıLmış ki ağziniz açık kaLıyor. Ama geL gör ki finaL fiLme yakışmayacak basitLikte ve kocaman bir hata gözümüze batıyor. Yalnız şöyLe bir gerçekte var, finaL tam anLamıyLa "açıkLayıcı" değiL. Bu duruma izLeyici oLarak "akLa en yakın açıkLama doğrudur" mantığı iLe akLa en uygun açıkLamayı kabuLLeniyoruz. Yani aLternatif sonLar da düşünüLebiLinir fiLm için. Ne var ki bunLar da finaLin vasatLığını kurtarmaya yetmiyor.

OyuncuLuk açısından ise; MeLissa George’yi izLiyoruz diyebiLirim. Kadın neredeyse tek başına götürüyor fiLmi. Performansı ayakta aLkışLanacak türden. Bunun dışında söyLenecek pek birşey yok sanırım, çekim açıLarı iyi, renk tonLarını sevdim, müzikLer kareLere uygun, yani fiLm sinamatografik açıdan gayet iyi... Ama ah o finaL...

Sonuç oLarak; fiLmi tavsiye ederim, konusuyLa bağLıyor, geriyor, korkutuyor ve merak ettiriyor ama finaL bekLentiLeri karşıLamıyor. Bunu biLin ona göre izLeyin derim :)

@oziloz

11 yıl önce

6.5 / 10

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

Timecrimes\'ın gemide geçeni. Onun kadar iyi olmasa da kendisini izlettiriyor.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!
SPOILER

Şeytan Üçgeni filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şeytan Üçgeni filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şeytan Üçgeni filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL