Komplo Teorisi

(1997)

Conspiracy Theory

Film 2 Saat 15 Dk. Aksiyon, Dram ABD 17 Ekim 1997

6.9

133 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.7 (107.662 OY)

KONUSU
Jerry Fletcher (Mel Gibson), gündüzleri bir taksi şoförü olarak New York caddelerini arşınlamaktadır. Geceleri de internette dolaşarak kendi ürettiği komplo teorilerini, dinleyen kimi bulursa anlatmaktadır. Düzenbaz bir FBI ajanı tarafından bunu sürdürmemesi konusunda uyarılmasına rağmen o devam ede ... Devamı
Jerry Fletcher (Mel Gibson), gündüzleri bir taksi şoförü olarak New York caddelerini arşınlamaktadır. Geceleri de internette dolaşarak kendi ürettiği komplo teorilerini, dinleyen kimi bulursa anlatmaktadır. Düzenbaz bir FBI ajanı tarafından bunu sürdürmemesi konusunda uyarılmasına rağmen o devam eder. Adalet Bakanlığı’nda görevli Alice (Julia Roberts), şüphelenerek onun bir numaralı müttefiki olur.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ayazwho

9 ay önce

Filmde Türkiye'de olan 7.5 büyüklüğünde depremden bahsediliyor ve iki yıl sonra denildiği gibi deprem oluyor. Neredeyse büyüklüğünü bile bilmişler deprem 7.4 oldu filmde 7.5. Onun dışında filmin sonu yine pek tatmin edici değil. Çok iyi yazıyorsun çok iyi yönetiyorsun şu finalleri de adam akıllı yapsan olmaz sanki.

@neuromancer

1 yıl önce

Film, gerilim ve komplo teorileri türüne ilgi duyanlar için kesinlikle izlenmeye değer. Mel Gibson ve Julia Roberts'ın oyunculukları oldukça başarılı ve senaryo sürükleyici. Filmin konusu, karakterleri ve atmosferi, izleyiciyi ekrana kilitleyecek kadar ilgi çekici. Komplo Teorisi, dünya üzerindeki güçlerin kontrolüne dair sıradışı bir perspektif sunuyor ve komplo teorilerine olan inancın insanların hayatlarına nasıl etki edebileceğini düşündüren bir film.

@tiamath

1 yıl önce

7 / 10

Harika oyunculuklarla keyifli bir film. Jerry, taksi şoförü olarak işini sürdürürken aynı zamanda komplo teorileri üreten biridir. Bir gün, Alice isimli bir avukata durumu anlatmak isteyince işlerin rengi değişmeye başlar. Buna devam etmemesi konusunda uyarılır ve hala durmaması üzerine artık canı bile tehlikeye girer. Filmin devamında birbiri ardına şaşırtıcı bilgiler açığa çıkmaya başlar. Hatta konu, devletin insanlar üzerinde zihinsel deneyler yapılmasına kadar ilerler.

Mel Gibson ve Julia Roberts tam anlamıyla döktürmüş. Utangaç haller, hem kafası karışık hem aşık bir adamı oynamak bu kadar mı başarılı olur? Film sonunda kalbinden vurulmuş olmasına rağmen Jerry'in görünmesi ne derece yerinde oldu emin olamadım. Belki de o mezarlık sahnesinde film bitmeliydi. Elbette bu hali ile de güzeldi. Marmara depremi detayı ise insanın ciddi anlamda kafasını karıştırıyor.

@filmist

4 yıl önce

komplo teorisi severler için güzel bir film
bir taksi şoförünün komplo teorisi üretme ve o teorileri inandırma çabası
1999 Marmara depremini 2 yıl önceden bilinmesi insanı düşündürmüyor değil

@kaede

12 yıl önce

bu filmde dikkatimi çeken bir söz vardı. "seni seviyorum, seninle yatmak istiyorumun kibarcasıdır". o zamanlar çok aykırı gelmişti ama şimdi iseo sözübeğenmemi geçmiş-ergenliğime veriyorum. film ortaya koyduğu ve tutturuğu komplolarla isminin hakkını versede zaman geçirmek için damgasından bence kurtulamıyor.

@king_of_the_bon

13 yıl önce

ülkemizdeki 99 depreminden 2 yıl öce çekilen filmde mel gibson efendinin tv izlediği sahnede tv spikerinin türkiyedeki 7.5 şiddetindeki deprem haberini sunuyor olması bizi komplo teorilerine gark eder
C

@cereyan

14 yıl önce

8.4 / 10

filmde ne kadarı kurgu, ne kadarı gerçek olabilir diye kendi kendinizi yemenize neden olabilir izlerken, ama sonunda, film nihayetinde denilebilir, yine de, neden olmasın... ne de olsa hiçbir şey göründüğü gibi değildir (ama filmde göründüğü gibi olabilir(!!!)) her neyse, en azından insanları "paranoyak" ilan etmeden önce biraz daha düşünmemiz gerektiğini hatırlatır...
B

@basak

15 yıl önce

10 / 10

yok film iyi yani..ee julia iyi mel gibson iyi yani..
A

@apothekepharmac

16 yıl önce

tam anlamiyla bir mel gibson show izliyorsunuz. tadina varilmaz bir oyunculuk ornegi.
SPOILER

Komplo Teorisi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Komplo Teorisi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Komplo Teorisi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL