6.2

96 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (34.284 OY)

KONUSU
Film, Darjeeling Limited filmindeki kardeşlerden Jack ve kendisini Paris’te ansızın ziyaret eden eski kız arkadaşı (Natalie Portman) arasındaki ilişkiyi yansıtıyor. Hotel Chevalier, asıl film olan Darjeeling Limited’e sadece giriş yapmakla kalmayıp filmin derinleşmesini sağlayan bir ön çalışma nitel ... Devamı
Film, Darjeeling Limited filmindeki kardeşlerden Jack ve kendisini Paris’te ansızın ziyaret eden eski kız arkadaşı (Natalie Portman) arasındaki ilişkiyi yansıtıyor. Hotel Chevalier, asıl film olan Darjeeling Limited’e sadece giriş yapmakla kalmayıp filmin derinleşmesini sağlayan bir ön çalışma niteliğinde.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@hrarchon

2 yıl önce

7.3 / 10

Müzikle diyaloğun seviştiği kısa film. Natalie Portman yine mükemmel. Aynı şeyi Schwartzman için söyleyemem. Adı gibi sönük kalmış. Tıpkı Venüs’ün parlaklığı yanında diğer yıldızların sönük kalması gibi.

@aysegulpem

3 yıl önce

6 / 10

Darjeeling Limited filmini izlemezseniz tek başına bir anlam ifade etmeyen kısa film

@naksidil

3 yıl önce

İki kişi arasında ölmeyen şey neydi.. ? Neydi bu bağımlılığın adı ? Soru çok zor , ama film çok tatlı.. Zıt kutupların engellenemeyen birleşme dürtüsü ! Filmi beğendim..

@ruby

5 yıl önce

Bazi insanlarla birlikte olsak her seyin mukemmel olacagini hayal ederiz ama onlarla birlikteyken de yapamayiz. Bu film hakkindaki ingilizce yazimi ve sinematografi gunlugumu okumak isterseniz:

https://100days100films.wordpress.com/2018/01/11/hotel-chevalier-2007-cinematography-journal/

https://100days100films.wordpress.com/2018/01/10/hotel-chevalier-2005/

@ozan_taylan

8 yıl önce

3.2 / 10

çarpıcı bir afişi olan beş para etmez bir kısa film. Fakat renklerin kullanımı ya dagörüntü yönetimi açısında da çok başarılı. Filmin yönetmeni aynı zamanda "Büyük Budapeşte Oteli"ninde yönetmeni.
C

@cemakyol

9 yıl önce

Wes Anderson hayranlarının izlemesi gereken kısa film. Darjeeling Limited' ı izlemiş olanlar bayılacaklar. Wes Anderson renkleri ve diyalogları yine kusursuz. Peter Sarstedt' in Where do you go to my lovely eseri odak noktalarından.
S

@sementa

9 yıl önce

1.7 / 10

Klişe senaryo bile diyemedim zira ortada senaryo yok. Abartmayı seven Filiminsanları ve şişirilmiş IMDb puanları şaşırtmıyor artık beni. Oyunculuk değerlendirsem... Ortada oyunculuk gerektirecek bir senaryo olmadığından üzerine çok da konuşmaya gerek yok. Dialoglar desen içi boş. Bu ve buna benzer dialoglar için ’dehşetengiz replikler’ yorumu yapan insanlara denk geldiğimde; hayatında hiç kitap okumamış / konuşmayı yeni öğrenen bir çocuk algısına sahip diye düşünürüm.
Sonuç olarak "Kısa film amaağn 13 dk. ne de olsa..." minvalindeki düşüncelerle izliyorsanız kısa filmleri, vakit kaybı olacağını söylemek isterim. Kısa filmler için yapılan bu tip yorumlar vasat olmaktan bir adım öteye gidemiyor.
Kısa filmleri şiirlere benzetirim. Birçok kişi öykü yazabilir ama herkes şiir yazamaz.

@poormf

11 yıl önce

6 / 10

Jason Schwartzman’ın donuk , ifadesiz suratı rolün gerekliliği mi? İnsanın asıl filmi izleyesi gelmiyor bu suratı görünce...

@ustunkoru

13 yıl önce

6 / 10

Natalie'nin yanına verilen 'tip'le 13 dk bile uzun geldi, ancak izlemeden gecmeyin diyeyim..
SPOILER

Hotel Chevalier filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hotel Chevalier filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hotel Chevalier filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL