7.7

68 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (761 OY)

KONUSU
Cemal, üniversite sınavını kazanarak, küçük taşra kasabasından İstanbul'a gelir. Büyük şehrin kalabalığı içindeki yalnızlığı, sistem karşıtı devrimci bir grup ile tanışmasıyla sonra erer. Grubun öncülerinden Helin ile yaşadığı çatışma, kimliğini keşfetmesi için de bir başlangıç olur. Benzer bir süre ... Devamı
Cemal, üniversite sınavını kazanarak, küçük taşra kasabasından İstanbul'a gelir. Büyük şehrin kalabalığı içindeki yalnızlığı, sistem karşıtı devrimci bir grup ile tanışmasıyla sonra erer. Grubun öncülerinden Helin ile yaşadığı çatışma, kimliğini keşfetmesi için de bir başlangıç olur. Benzer bir süreci yaşayan Rojda ve Orhan da zamanla değişip grubun aktif birer üyesi olurlar. Henüz on sekiz - on dokuz yaşlarında olan bu gençler, koca bir dünyayı değiştirmenin hayalleri ile yaşamaya başlarlar. 'Devrim' fikri içlerindeki genç ve dinamik enerji ile birleşerek eyleme dönüşür.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@littleblackfish

2 yıl önce

Cemal'i izlerken Amin Maalouf un sözleri geldi aklıma...

"Kimi zaman belirli bir kimliğe olan aidiyeti savunacak gücü kendinizde bulamadığınızda onu gizlersiniz, bu durumda o sizin içinizin derinliklerinde kalır, gölgeye sinip ödeşme saatini bekler; ama ister sahip çıkılsın, ister fazla açık etmeden ya da gürültüyle ilan edilsin, kendinizi özdeşleştirdiğiniz kimlik odur. O zaman söz konusu aidiyet-renk, din, dil, sınıf...-bütün bir kimliğinizi istila eder. Onu paylaşanlar dayanışma içinde olduklarını hissederler, birbirlerine benzerler, birbirlerini harekete geçirirler, birbirlerine karşılıklı cesaret verirler. Onlar için "kimliğini kabul etmek" zorunlu olarak bir cesaret eylemi, kurtarıcı bir eylem haline gelir..."

@oznks

6 yıl önce

sınıfta ingilizce kamuflajıyla verilen derslerde kürdistanın verimli topraklara, stratejik konuma sahip olmasından, ipek ve baharat yolu üzerinde bulunmasından (bu yolların devri geçeli çok olmuyor mu) bahsetmeleri çok eski bir eğitim sistemi trajedisi. kendi vatanına gereksiz bir önem atfetmeden ve onu kutsallaştırmadan işler yürümüyor demek ki.

@poormf

8 yıl önce

8 / 10

Müziğiyle beraber, sahneler arasında kullanılan farklı geçişlerin başarılı birlikteliği, cenaze ile başlayıp düğün ile biten filme güzel renk katmış. Yakın tarihimizde yaşanan siyasal-sosyolojik değişime gerçekçi bir bakış. Çoğalması dileğiyle...

8/10
SPOILER

Fırtına filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Fırtına filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Fırtına filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL