Buz Fırtınası

(1997)

The Ice Storm

Film 1 Saat 52 Dk. Dram ABD 27 Şubat 1998

6.7

41 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (56.584 OY)

KONUSU
Buz Fırtınası, 1970’lerin Amerika’sını görüntülemenin de ötesinde, adeta yeniden yorumlamaya soyunan bir film. Düğün Yemeği/The Wedding Banquet, Aşk ve Yaşam/Sense and Sensibility gibi filmlerinden tanıdığımız Tayvanlı yönetmen Ang Lee, ’68 ve bunu izleyen yılların etkisinden şaşkına dönmüş, ne yapa ... Devamı
Buz Fırtınası, 1970’lerin Amerika’sını görüntülemenin de ötesinde, adeta yeniden yorumlamaya soyunan bir film. Düğün Yemeği/The Wedding Banquet, Aşk ve Yaşam/Sense and Sensibility gibi filmlerinden tanıdığımız Tayvanlı yönetmen Ang Lee, ’68 ve bunu izleyen yılların etkisinden şaşkına dönmüş, ne yapacağını bilmez bir Amerika sunuyor bizlere. Bunu da bir kaç ailenin iç işlerine dalarak ve bir şükran gününde hava muhalefeti nedeniyle evde mahsur kalan insanlarrın yaşadığı olaylar dizisinin üzerine giderek yapmayı deniyor. Buz Fırtınası, 70’li yılların parlak çıkışını değil, bu dönemi cinsel devrimin getirdiği duygusal karmaşıklık ve erezyon, yabancılaşma, ilk gençlik sancıları, uyuşturucu seansları ve politik kaos gibi temalara değinerek tanımlıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@naksidil

11 ay önce

İletişim ! Sessiz kalma hakkını kullanırken nedenini de haykırmalısın.. Kadının içsel hareketinin erkek tarafından algılanamaması. Psikolojik güzel bir dram.

@khresimos

10 yıl önce

8 / 10

muhteşem bir son. yalnızca o son sahneyi anlamak için bile izlenebilir bu film.

kaybettiğini düşünürken, garip bir geceden sonra hala ailesine sahip bir adam olduğunun farkına varması, dönüp teker teker ailesine bakması, hatta o bakışlar.. nedense en çok o bakışlar çarptı beni.

o kadar dibe çökmüştü ki benji o garip gecede, sabah arabaya bindiğinde resmen ayağını dibe vurarak hızla yukarı çıktığını hissetti. o yüzden ağladı belki de.. mutluluktan ve rahatlamadan..


ayrıca adam olacak çocuk(lar) o zamandan belliymiş zaten.

@poormf

12 yıl önce

7.3 / 10

Değerlerin değerini kaybetmeden anlayabilmek gerek.
D

@drunkwiththefis

14 yıl önce

ang lee'nin başyapıtı oluyor kendisi.
SPOILER

Buz Fırtınası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Buz Fırtınası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Buz Fırtınası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL