Yönetmen
|
Stephen Sommers
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Müzisyen
|
Julie Andrews
|
Post Prodüksiyon Asistanı
|
Howard Baral
|
Işık Şefi
|
Michael Olague
|
Elektrikçi
|
David Bruce
|
Editoryal Yapım Asistanı
|
David Cook
|
Çevirmen
|
Ahab Afifi
|
Yardımcı
|
Roger Collins
|
Set Yapım Asistanı
|
Anya Gripari
|
Kamera Teknisyeni
|
Dave Freeth
, Mik Allen
, Kenneth Atherfold
, Marc Atherfold
, Roderick Barron
, Adam Biddle
, David Bruce
, David Budd
, Steve Casey
, Michael Chambers
, Alan Coates
, Kevin Day
, Gary Donoghue
, Lester Dunton
, Martin Evans
, Mike Evans
, Shaun Evans
, John Flemming
, Steve Foster
, Pat Garrett
, Alan Grayley
, Andrew Haddock
, Keith Hamshere
, Harvey Harrison
, Philip Kenyon
, Simon Lucas
, Clive Mackey
, Ginger McCarthy
, Neil Munro
, Spencer Murray
, Gary Nagle
, James Offord
, Ben Perry
, David Rist
, Steve Roberts
, Derek Russell
, Ian Speed
, Peter Taylor
, Martin Ward
, Les Weighell
, David Worley
, Danny Espey
, Driss Marzak
, Ron Nicholls
, Chris Samworth
|
Kamera Stajyeri
|
James Offord
|
Heykeltıraş
|
Tessa Harrison
|
Sanat Bölümü Asistanı
|
Alice Biddle
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Ann Beverly
|
Marangoz
|
Gavin Gordon
|
Yapım Sorumlusu
|
Abdelkrim Abouobayd
|
Negatif Kesici
|
Andrea Biklian
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Sandy DellaMarie
|
Set
|
Ron Nicholls
, Derek Russell
, David Rist
|
Yapım Koordinatörü
|
Patsy de Lord
|
Boom Operatörü
|
Keith Batten
, Colin Wood
|
Dış Sesler Editörü
|
Jonathan Klein
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Jennifer C. Bell
|
Projeksiyon
|
Timothy Greenwood
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Cliff Lanning
|
Sistem Yöneticileri ve Destek
|
Kevin Tengan
|
Roto Sorumlusu
|
Karen Klein
|
Bilgisayar Grafik Animatörü
|
Scott Ballard
|
Yapım Muhasebecisi
|
Alistair Thompson
|
Kast Asistanı
|
Leor Mendel
|
3. Yardımcı Yönetmen
|
Gary Talbot
, Jim Threapleton
|
Özel Efektler
|
Jonathan Alvord
, Chris Barton
, Graham Brooker
, Paul Clancy
, Chris Corbould
, Lynne Corbould
, Nick Dudman
, Dave Eltham
, Nick Finlayson
, Michael Fox
, Darrell Guyon
, Steve Hamilton
, Lubo Hristov
, Dave Keen
, Paul Knowles
, Zuzana Milfort
, Ian Mitchell
, Luke Murphy
, Peter Notley
, Roy Quinn
, Shaun Rutter
, Andrew Warner
, Brian Warner
, Andy Williams
, Steve Benelisha
, Dave Chagouri
, John Cluff
, Peter Hawkins
, Stephen Hutchinson
, David Williams
|
Kameraman
|
David Worley
|
Ses Tasarımcısı
|
Leslie Shatz
|
Yapım Yöneticisi
|
Abdelhafid Balafrej
|
Butafor
|
Rachael Jones
|
Hayvan Koordinatörü
|
Greg Powell
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Allan Cameron
|
Diğer
|
Stephen Sommers
, Lloyd Fonvielle
, Kevin Jarre
, John L. Balderston
, Nina Wilcox Putnam
, Richard Schayer
|
Diğer
|
Ahab Afifi
, Eugenio Alonso Yenes
, Derek Atherton
, Simon Atherton
, Howard Baral
, Blixa Bargeld
, Najib Bennani
, Tony Bianchi
, Chris Burgess
, Roger Collins
, Alice Dawson
, Patsy de Lord
, Tommy Dunne
, Jake Edmonds
, Geoff Freeman
, Tania Clarke
, Richard Goodwin
, Sally Grace
, Anya Gripari
, Luis Gutierez Santos
, Joanna Hamer
, Sarah Hunt
, Michael McGinn
, Ali Moshref
, Maggie Phelan
, Nick Phillips
, Justin Pitkethly
, Gary Pollard
, Greg Powell
, Nick Powell
, Saffron Powell
, James Richardson
, Caroline Roemmele
, Carl Schmidt
, Alistair Thompson
, Sarah Trowse
, Jonathon Whaley
, Judy Britten
, Jon R. Brown
, Kyle Cooper
, Steve Dent
, Douglas W. McHenry
, Joel Proust
, Luigi Ferraro
, Stuart Bray
, Michael Culling
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Phil Allchin
, Arthur Dunne
, Hicham Regragui
, Chris Streeter
, Mohammed Chaoui
|
Editoryal Hizmetler
|
Gary Burritt
, Ray Bushey III
, David Cook
, Ian Differ
, Tzarina V. Edillon
, Michael Gay
, Sara Hegarty
, Andrew MacRitchie
, Jim May
, Bob McMillian
, Meghan L. Noble
, Mark Sanger
, Kelly Matsumoto
|
Kostüm Sorumlusu
|
Lahcen Abbana
, David Murphy
, Matt Payne
, William Steggle
, Hassan Taghriti
, Ros Ward
, Philip Goldsworthy
, Susan MacKenzie
, Silvana Sacco
, Maggie Partington-Smith
, Dulcie Scott
|
Görsel Efektler
|
Jonathan Abbas-Klahr
, Astrig Akseralian
, Ted Andre
, Joakim Arnesson
, Scott Ballard
, Chris Barton
, Michael Bauer
, Carol Bauman
, Jennifer C. Bell
, John Andrew Berton Jr.
, Andrea Biklian
, Rudi Bloss
, Todd Boyce
, Patrick Brennan
, Amelia Chenoweth
, Terry Chostner
, Kevin Clark
, Ryan Cook
, Alain Costa
, Mark Coulier
, Catherine Craig
, Gail Currey
, Michelle Dean
, Sandy DellaMarie
, James Doherty
, Simon Dunsdon
, Timothy Eaton
, Selwyn Eddy
, Camille Eden
, Lou Elsey
, Jenn Emberly
, Chrissie England
, Gonzalo Escudero
, Raul Essig
, Scott Farrar
, Chris Flynn
, Scott Frankel
, Mark Freund
, Tim Geideman
, Jennifer Gonzalez
, Maria Goodale
, Richard Grandy
, Timothy Greenwood
, Kris Gregg
, Indira Guerrieri
, James Hagedorn
, Steven Hall
, Shaune Harrison
, Jongwoo Heo
, Geoff Heron
, John Hewitt
, Kate Hill
, Ivo Horvat
, Carlos Huante
, Daniel Jeannette
, Benton Jew
, Randy Jonsson
, Greg Juby
, Tom Kennedy
, Richard Kidd
, Lucy Killick
, Greg Killmaster
, Ed Kramer
, Marshall Richard Krasser
, Erik Krumrey
, David Latour
, Alexander Laurant
, Julija Learie
, Janice Lew
, Brad Lewis
, Ariana Lingenfelser
, David Lingenfelser
, Kevin Lingenfelser
, Stuart Lowder
, Anthony Lucero
, Michael Dean Ludlam
, Margaret B. Lynch
, Keith McCabe
, Carl Miller
, Mark Moore
, Jim Morris
, Serena Rainbow Naramore
, Andy Newall
, Marla Newall
, Peter Nicolai
, Ken Nielsen
, Michael Olague
, Bruce Powell
, Mark Powers
, Tom Proost
, Rick Rische
, Mike Sanders
, Kino Scialabba
, Marc Scott
, Sandra Scott
, Tony Sgueglia
, Rasha Shalaby
, Stacey Shear
, Amy Shepard
, Brian Shows
, Kenneth Smith
, Kim Smith
, Ben Snow
, Sharonne Solk
, Paul Spateri
, J.D. Streett
, Mark Sullivan
, Pat Sweeney
, Howard Swindell
, Glen Sylvester
, Edward Taylor IV
, Michelle Taylor
, Miles Teves
, Derek Thompson
, Patrick Tubach
, Dennis Turner
, Danny Wagner
, Matt Wallin
, Steve Wright
, Lauren Abrams
, Jeffrey Edward Baksinski
, Erin Collins Butler
, Erin M. Cullen
, Beth D'Amato
, Mykel Denis
, Mark Fiorenza
, Michael Ford
, Ray Gilberti
, Evan Jacobs
, Wayne Kennedy
, Karen Klein
, Kevin LaNeave
, Matt Linder
, Douglas Miller
, Kristen Millette
, Ray Moody
, Corinne Pooler
, Tony Preciado
, Derek N. Prusak
, Nick Seuser
, Gary Shaw
, Brian Sorbo
, George Stevens
, Kevin Tengan
, Matthew A. Ward
, H.B. Siegel
, John Coppinger
, James Peterson
, Kirk Henderson
, Michal Makarewicz
|
Ses
|
Matt Bainbridge
, John Bateman
, Keith Batten
, Andrew Bock
, Richard Burton
, Chris Carpenter
, David Crozier
, Patrick Dodd
, Hilda Hodges
, David Horner
, Terry Isted
, Jonathan Klein
, Rick Kline
, Mark Lafbery
, Anne Laing
, Mary Jo Lang
, Michael Magill
, Bill Meadows
, Chris Munro
, Ian Munro
, Jon Olive
, Mark Pappas
, John Roesch
, Scott Schmidt
, Leslie Shatz
, Ted Swanscott
, Carolyn Tapp
, Nancy Tracy
, Tim Webb
, Colin Wood
, Thom Brennan
, David A. Cohen
|
Animasyon Süpervizörü
|
Daniel Jeannette
|
İkinci Birim
|
Peter Bennett
, Jamie Christopher
, Ahmed Hatimi
, Cliff Lanning
, Greg Michael
, Adam Somner
, Richard Styles
, Gary Talbot
, Jim Threapleton
, Ali Cherkaoui
, Dan John
, David Tringham
|
Operasyon Yöneticisi
|
Abdelkrim Abouobayd
, Jo Burn
, Doreen A. Dixon
, Peter Heslop
, Neil Ravan
, Donna Smith
|
Makyaj Sorumlusu
|
Sarita Allison
, Jayne Buxton
, Tricia Cameron
, Robert Hallowell II
, Ben Nye III
, Sarah Pickering
, Aileen Seaton
, Annie Townsend
, Carol Tucker
, Jane Walker
, Jeremy Woodhead
, Sarah Love
, Darren Robinson
, Matthew Smith
, Barbara Sutton
|
Yapım Sanatçısı
|
Allan Cameron
|
Sinematografi
|
Adrian Biddle
|
Müzik
|
Jerry Goldsmith
, Julie Andrews
, Roger Argente
, John Barclay
, Robert Bayless
, Richard Bissill
, Bruce Botnick
, Heather Cairncross
, Paul Clarvis
, Alexander Courage
, Andrew Crowley
, Andrew Findon
, John Finklea
, Sienna Finklea
, Darrell Hall
, Kenneth Hall
, Gary Kettel
, Boguslav Kostecki
, Anna Noakes
, Mike Ross-Trevor
, Jonathan Snowden
, Nick Vidar
, Warren Zielinski
, Mark Berrow
, John Bilezikjian
, Rachel Bolt
, Peter Davies
, Mike De Saulles
, Jonathan Williams
, Everton Nelson
, Isobel Griffiths
, Gavyn Wright
|
Üretim Hizmetleri
|
Patricia Carr
, Sean Daniel
, James Jacks
, Kevin Jarre
, Megan Moran
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Tania Clarke
|
Görsel Efekt Editörü
|
Kevin Clark
|
Teknik Ressam
|
Alex Cameron
, Andy Nicholson
|
VFX Görüntü Yönetmeni
|
Pat Sweeney
|
Kıyafet Sorumlusu
|
David Murphy
|
Pilot
|
Jonathon Whaley
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
Aileen Seaton
|
Oyuncu Seçimi
|
John Hubbard
, Ros Hubbard
, Leor Mendel
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Jerry Goldsmith
|
Yardımcı Dublör
|
Stuart Clark
|
Yaratık Tasarımı
|
Derek Thompson
, Gary Pollard
|
Bilgisayar Görüntü Süpervizörü
|
Michael Bauer
|
Dublörler Koordinatörü
|
Simon Crane
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Doreen A. Dixon
|
Yardımcı Editör
|
Ian Differ
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Jo Burn
|
Dublörler
|
Jamie Edgell
, Jo McLaren
, Moustaghit Aberrazak
, Baa Echchafi
, Faycal Attougui
, Andy Bennett
, Terry Cade
, Pavel Cajzl
, Ignacio Carreño
, Steve Caswell
, Viktor Cervenka
, Aris Comninos
, George Cottle
, Simon Crane
, David Cronnelly
, Graeme Crowther
, Ricardo Cruz
, Steve Dent
, Nrinder Dhudwar
, Wade Eastwood
, Nick Gillard
, Joss Gower
, Luis Gutierez Santos
, Paul Heasman
, Mark Henson
, Paul Herbert
, Jan Holíček
, Martin Hub
, Dusan Hyska
, Rob Inch
, Paul Jennings
, Morgan Johnson
, Jindřich Klaus
, Pavel Krátký
, Derek Lea
, Dimo Lipitkovský
, Philippe Losson
, Sean McCabe
, Peter Miles
, Mark Mottram
, Ray Nicholas
, Jaroslav Peterka
, Gábor Piroch
, Dinny Powell
, Gary Powell
, Jaroslav Pšenička
, Angelo Ragusa
, Mark Southworth
, Julian Spencer
, Tom Struthers
, Eugenio Alonso Yenes
, Marc Cass
, George Lane Cooper
, Peter Pedrero
, Martin Pemberton
, Andreas Petrides
, Nick Powell
, Joey Preston
, Cedric Proust
, Seon Rogers
, Lee Sheward
, Leo Stransky
, Justin Thompson
, Peter White
, Raliegh Wilson
|
1. Yardımcı Editör
|
Andrew MacRitchie
|
Makyaj Sanatçısı
|
Sarita Allison
, Jayne Buxton
, Jane Walker
, Ben Nye Jr.
|
Baş Kuaför
|
Tricia Cameron
|
Sorumlu Müzik Editörü
|
Kenneth Hall
|
Müzik Editörü
|
Darrell Hall
|
Ses Mikseri
|
David Crozier
, Chris Munro
|
Renk Zamanlayıcı
|
Bob McMillian
|
Kostüm Tasarımı
|
John Bloomfield
|
Sanat Yönetimi
|
Tony Reading
, Cliff Robinson
, Peter Russell
, Giles Masters
, Ahmed Abounouom
, Leon Apsey
, David Balfour
, Nicola Barnes
, Brian Best
, Alice Biddle
, Alan Brooks
, Colin Burgess
, Alex Cameron
, Marlon Cole
, Kelvin Cook
, Peter Edge
, Belinda Edwards
, Stephen Forrest-Smith
, James Gemmill
, Tessa Harrison
, Paul J. Hayes
, Paul Hedges
, Robert Hill
, Lubo Hristov
, Scott Keery
, Nikita Knatz
, John Knight
, Michael Law
, Peter Mann
, Hank Mayo
, Dave Midson
, Joe Monks
, Andy Nicholson
, John Park
, Robert Park
, John Paterson
, Mickey Pugh
, Roy Rodgers
, Joseph Michael Roth
, Mike Stallion
, Gregor Telfer
, Keith Vowles
, John Wells
, Laurence Wells
, Youssef Abagourram
, Tracy Ann Baines
, Paul Cheesman
, Neil D'Monte
, Ricardo F. Delgado
, Ouassel El Kilali
, Gavin Gordon
, Aziz Hamichi
, Rachael Jones
, Dhmhtrios Michalakopoulos
, Dennis Murray
, Sophie Tarver
, Sean Scott
|
Editör
|
Bob Ducsay
, Kelly Matsumoto
|
Görüntü Yönetmeni
|
Adrian Biddle
|
Ortak Yapımcı
|
Megan Moran
|
Yapımcı
|
Sean Daniel
, James Jacks
|
Eş Yapımcı
|
Patricia Carr
|
Ekran Hikayesi
|
Kevin Jarre
, Lloyd Fonvielle
|
Yönetici yapımcı
|
Kevin Jarre
|
Senaryo
|
Stephen Sommers
|
Orkestra Şefi
|
Alexander Courage
|
Kondüktör
|
Jerry Goldsmith
|
Sorumlu ADR Editörü
|
Patrick Dodd
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Mike Stallion
|
Başlık Tasarımı
|
Kyle Cooper
|
1. Kamera Asistanı
|
Adam Biddle
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
John Andrew Berton Jr.
|
Hazır Boyacı
|
Paul Couch
|
Teçhizat Sorumlusu
|
John Flemming
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Jamie Christopher
|
Kuaför
|
Robert Hallowell II
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Andrew Bock
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Chris Carpenter
, Leslie Shatz
, Rick Kline
|
İnşaat Koordinatörü
|
John Paterson
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Nicola Barnes
|
Set Fotoğrafçısı
|
Keith Hamshere
|
Işık Asistanı
|
Gary Donoghue
|
Mekan Yöneticisi
|
Terry Blyther
, Gilly Case
, Gilles Castera
, Siobhan Lyons
, Lucy Williams
, Mustapha Adidou
|
ADR Editörü
|
David A. Cohen
|
Birim Reklamcısı
|
Geoff Freeman
|
Ses efektleri Editörü
|
Richard Burton
, Kevin Clark
|
Sahne Sanatçısı
|
James Gemmill
|
Senaryo Süpervizörü
|
Sylvie Chesneau
, Natasha Coombs
, Anna Worley
, John Sayles
|
Butafor
|
David Balfour
|
Birim Yöneticisi
|
Peter Heslop
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Michael Chambers
|
Silah Danışmanı
|
Derek Atherton
|
Geçici Müzik Editörü
|
John Finklea
|
Diyalog Editörü
|
Michael Magill
|
Set Dekorasyon
|
Peter Howitt
|
1. Yardımcı Ses Editörü
|
Nancy Tracy
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
Chris Corbould
|
Müzik Programcısı
|
Nick Vidar
|
Genel
|
Jon Olive
, Hilda Hodges
, Andy Bennett
, Frances Richardson
, Carolyn Tapp
, Mary Jo Lang
, John Bateman
, Jo McLaren
, Joakim Arnesson
, Siobhan Lyons
, Mike Evans
, Mark Sullivan
, Shaun Evans
, Stephen Forrest-Smith
, John Wells
, Lahcen Abbana
, Nick Seuser
, Mustapha Adidou
, Jennifer Gonzalez
, Ivo Horvat
, Mik Allen
, John Cluff
, Camille Eden
, Serena Rainbow Naramore
, Leon Apsey
, Terry Isted
, Graham Brooker
, Chris Samworth
, Lucy Williams
, Najib Bennani
, Sally Grace
, Alan Coates
, Caroline Roemmele
, Mohammed Chaoui
, Jon R. Brown
, Tony Bianchi
, Ted Andre
, Greg Michael
, Annie Townsend
, Bob Ducsay
, Kelly Matsumoto
, Roddy Barron
, Adam Biddle
, Clive Mackey
, Ben Perry
|