7.8

97 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (41.120 OY)

KONUSU
Çek asıllı ünlü yönetmen Milos Forman’ın Guguk Kuşu’nun ardından çektiği bu ünlü sahne müzikali, 60’lı yılları irdeleyen görsel ve işitsel bir şölen güzelliği taşıyor.

Beyaz Saray önünde Vietnam savaşını protesto eden binlerce insanın görüntüleriyle birlikte sunulan "Let the Sun Shine in - Bırak Gü
... Devamı
Çek asıllı ünlü yönetmen Milos Forman’ın Guguk Kuşu’nun ardından çektiği bu ünlü sahne müzikali, 60’lı yılları irdeleyen görsel ve işitsel bir şölen güzelliği taşıyor.

Beyaz Saray önünde Vietnam savaşını protesto eden binlerce insanın görüntüleriyle birlikte sunulan "Let the Sun Shine in - Bırak Güneş içeri Girsin" şarkısı bir görüntü ve ses olarak sinemaseverlerin hafızasından silinmeyen bir sahnedir.

Hair 1960’ların şarkılarını, danslarını ve ruhunu yansıtması bakımından da bugün için bir bellek tazeleme özelliği sunuyor sinemaseverlere.
John Savage

Claude Hoo...

Treat Williams

George Berger

Beverly D'Angelo

Sheila Fra...

Annie Golden

Jeannie Ryan

Dorsey Wright

Lafayette ...

Cheryl Barnes

Hud’s Fiancée

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kuzgunadam

4 yıl önce

ölmeden izlenmesi gerekenlerden.

@selmass

6 yıl önce

7 / 10

bir duruşu olan, ayağı yere basan bir film. döneminin tüm dinamiklerini içinde barındırıyor. ama ben biraz sıkıldım. ancak görülmesi gereken bir film.
O

@oinokhoe

8 yıl önce

7.8 / 10

Yıllara meydan okurcasına ilk günkü coşkusunu hala koruyabilen muhteşem rock-musical.Tanıdık bir çok şey göreceğinizden ve duyacağınızdan eminim. İzlemenizi öneririm.

@otlu_kek

10 yıl önce

müzikal sevmeyen bünyeleri bile sarıp sarmalayan güzellikte:)
A

@akasha

13 yıl önce

halihazırda bir müzikal hayranı olarak en çok sevdiğim müzikallerden biridir. 70lerin sorunlarını anlatan, hippi genç bir grup arasında geçen hikayesi ve 'let the sunshine' gibi barış mesajı veren şarkılarıyla tam bir klasiktir.

bu filmi beğenenlere rent'i izlemelerini tavsiye ederim mutlaka. o da hairden esinlenerek yapılmış bir müzikal, 90ların sorunları, aidsle savaş, eşcinsellik, kaybolmuşluk, kapitalizm temaları üzerinde duruyor.

@cruachan

14 yıl önce

10 / 10

Savaşa ve militarizme karşı olan; barış ve sevgi dolu özgür bir dünya hayal eden çiçek çocukların olmayan ülkelerinde, kalbinin sesini arayan bir savaş yolcusunun hikayesini anlatan filmde; Beyaz Saray önünde Vietnam savaşını protesto eden binlerce insanın görüntüleriyle birlikte sunulan Let the Sun Shine in - Bırak Güneş içeri Girsin şarkısı temelinden hareket edilmiştir. Hippi gençliginin hair kaplumbağa tipi volkswagen arabaların hit oldugu anarşist dönemi yansıtmaktadır hair 70li yılların bir rock müzikalidir. 2006 yılında türkiyedede müzikal oyun olarak sergilenmiştir. bir bilgi daha türkiye'de 11 ocak 1982 tarihinde gösterime girmiş bir filmdir.
M

@marjinalfaydasi

15 yıl önce

bir başka dünya mümkün...black boys like white girls and white boys like black girls şarkısını unutmak mümkün değil..hippi jenerasyonuna derinlemesine nüfuz eden bu filmi diğer dönem filmlerinden ayıran bir özellik de olayları hep laylaylom ipim kuşağım takılıyoruz ot içiyoruz aştık biz şeklinde sunmayıp onların da açmazlarını zorluklarını filan aksettirmesidir...

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

misal çocuğu askere alıyolar nan başına gelmeyen kalmıyo galiba ölüyodu:(

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

@khresimos

15 yıl önce

9 / 10

bu muhteşem müzikal için söyleenecek sözlerin yetersiz kalacağını düşünüyor, herkese şiddetle sindire sindire bu filmi izlemelerini öneriyorum
SPOILER

Bırak Güneş İçeri Girsin filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bırak Güneş İçeri Girsin filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bırak Güneş İçeri Girsin filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL