Koleksiyoncu Kadın

(1967)

The Collector a.k.a La collectionneuse

Film 1 Saat 26 Dk. Komedi, Dram Fransa

7.2

51 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (9.905 OY)

KONUSU

Yalnızca kendini düşünen bir adam olan AdrienFransa’nın Akdeniz sahilinde bir tatil yöresi olan St.Tropez ’deki villasında bir yaz tatili sırasında aynı evi paylaştıkları soğuk ve ilgisiz bir kadın olan Haydee’ye tutulur. Haydee cinsellik konusunda oldukça serbest fikirli bir kadındır...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@gadnokopele

3 yıl önce

8 / 10

Rohmer’e başlamak için hala geç kalmış değilsiniz, görüntü yönetmeni yine Almendros. Bu nedenle herkes olduğu kadar güzel, bu da fazlasıyla tatmin edici. Bilmem anlatabildim mi?
Haydee kadar tatlı biri perdelerden nadiren geçmiştir.

@rashomon

4 yıl önce

7.1 / 10

Usta’nın bunalım filmlerinden (: Fransız sinemasını dünya sinemasından ayrı bir yere koyarım, sabırla izlerim çünkü bu adamların filmlerin de doğallık ve farklılık daha gerçekçi avangart sinema onlardan sorulur.Rohmer zor kadın kolay erkek minvalinden yola çıkarak ilişkilerin bayağılını gösteriyor.Daha iyisi’nin peşin de koşarken aslın da bireyin kendi iç huzurunu sağlamadıktan sonra ilişkilerin de yolun da gitmesi mümkün değil demiş.Rohmer’in Aslan burcu filmi başucumda öneririm

@berenices

4 yıl önce

Nerden başlasam bilemiyorum sırf eric rohmer olduğu için seyretmeye katlanabildim. Filmde hiçbi şey olmuyor ve filmden üzgünüm ne anlam çıkarmam gerektiğini kavrayamadım. Film iki erkeğin film boyunca ağzını açmayan ve kendi dalgasına bakan bi kız hakkında sürekli orospu diyip onun için kavga etmelerini anlatıyor. Filmin baş karakteri aynı zamanda anlatıcının kendisi hakkında neredeyse hiçbi fikrimiz olmayan kız hakkında sürekli kafasına göre yeni bi yargıya varmasıyla ilerliyor. Bu filmin senaryosu da eric rohmere ait ki bu genel yapısından belli oluyor love in afternoondaki gibi başta erkek karekteri sevgilisiyle görüyoruz sonra araya farklı bi kız giriyor ve baştaki kadını unutuyoruz en son yine karakterimizin başta gördüğümüz kadına dönmesiyle bitiypr. Ama gel gör ki bu iki film verdiği zevk açısından birbirinden oldukça farklı. Love in afternoon en sevdiğim filmlerden olmasına rağmen bu filmi zor bitirebildim.

@goadreams

9 yıl önce

Bir sokaktayken o sokağı hisseder oysa biz gideceğimiz yeri düşünürüz/

@alone

10 yıl önce

8.1 / 10

Ancak bu dünyada çalışmaya değil, tembelliğe önem veriyorlar. Herkes çalışmayı sadece bir araç olarak görüyor. İçi boş bir toplumdan bahsediyoruz. Fakat gün geldiğinde, neyin boş olduğunu bilemeyecek hale geleceğiz. Bazı insanlar o boş hayatları için 40 yıl çalışıyor ancak vakit dolduğunda ölüp gidiyorlar.

Tüm samimiyetimle bu sakinliğimle insanlığa çalışanlardan daha iyi hizmet ettiğimi söyleyebilirim. Doğru, çalışmamak cesaret ister.
SPOILER

Koleksiyoncu Kadın filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Koleksiyoncu Kadın filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Koleksiyoncu Kadın filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL