Adem'in Elmaları

(2005)

Adam's Apples a.k.a Adams æbler

Film 1 Saat 34 Dk. Komedi, Polisiye Danimarka, Almanya 3 Nisan 2006

7.9

199 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (54.568 OY)

KONUSU
Hapisten yeni çıkan neo-nazi Adam, topluma hizmet etmek üzere papaz Ivan’ın yanına gönderilir. Ivan ona kilisenin önündeki elma ağacının meyveleriyle bir elmalı kek pişirme görevi verir. Bu arada elmalar kuşların, solucanların ve şimşeklerin saldırısına uğrar. Ivan, Şeytan tarafından sınandıklarına ... Devamı
Hapisten yeni çıkan neo-nazi Adam, topluma hizmet etmek üzere papaz Ivan’ın yanına gönderilir. Ivan ona kilisenin önündeki elma ağacının meyveleriyle bir elmalı kek pişirme görevi verir. Bu arada elmalar kuşların, solucanların ve şimşeklerin saldırısına uğrar. Ivan, Şeytan tarafından sınandıklarına inanır. Adam ise Tanrı tarafından sınandıklarını düşünmektedir, çünkü belki de kötülük diye bir şey yoktur

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@rambollezi

3 yıl önce

IMDB’nin bol puanlı kült (balon) filmlerine bin basar. Komedi dediğine bakmayın, film ağır dram içeriyor ama yönetmen göze batmayacak derecede, -biraz da doktorun sayesinde- bu dramı komediye çevirmeyi becermiş. Kısaca izleyin , izletin.

@dogan_ay

3 yıl önce

8.8 / 10

Şimdiye kadar nasıl izlememişim...

@kayacanism

4 yıl önce

7 / 10

Espri tarzı herkesin hoşuna gitmeyebilir. Ancak hem senaryosu hem de oyunculukları çok iyi.

@ekopyen

6 yıl önce

8 / 10

Optimist bir dram, bir trajikomedi. Yönetmenin izlediğim ikinci filmi ve tarzını gerçekten beğendim. Mads Mikkelsen zaten çok sevdiğim bir aktör ama yönetmenin anladığım kadarıyla kemik bir oyuncu kadrosu var, bu oyuncular da çok içten bir oyunculuk sergiliyor.

Her türlü absürt, moral-dışı ögeyi film içinde sırıtmadan seyircinin herhangi bir şekilde garipsemeyeceği bir üslupla sunabilmiş; -kara-mizah unsurları abartıya kaçmadan ama film boyunca sık sık içten bir şekilde gülmenize yol açacak denli iyi ayarlanmış. "WTF moments" diyorum, böyle iki elinizi yana açıp "Bu ne lan ahaha" dediğiniz anlar var.

Yönetmen film içinde de anlatıldığı gibi İncil'deki bir hikayeden esinlenerek ama tamamen kendine has karakterler, metinler ve diyaloglarla harika bir iş çıkarmış. Diğer filmlerini izlemek için de sabırsızlanıyorum.

@pam_ekho

6 yıl önce

Kesinlikle yüzünüzde bir tebessümle bitireceğiniz film Adem'in Elmaları. Mads Mikkelsen'ın oyunculuğundaki doğallık ise görülmeye değer tabii ki. Şimdiden iyi seyirler.
W

@wersolame

7 yıl önce

Birkaç sene önce lisedeyken izlemiştim , o zamanlar film seçme konusunda popüler listelerden takılıyordum Birgün dedim ki bugün popüler film izlemiycem, bunh açtım ve filmin yarısındayken dedim ki popülerlerin canınj yiyim ne izliyorum ben.
Güzel olmayan bir film anlayacağınız .

@fthgzl79

8 yıl önce

8 / 10

Mads Mikkelsen'e eşlik eden neo nazi rolündeki oyuncu filmin ana ögesi..Adam(adı da adam)öyle bir oynamış ki,oyunculara ders olarak gösterilecek bir film ortaya çıkarmış..Tabi ki Mads ve diğer oyuncular da çok iyi..Senaryo ve yönetmen de çok iyi ama esas filmi değerli kılan bu oyuncudur..Ulrich Thomsen..

Kara mizaha bayılan birisi olarak,bu filme bayıldım tabi..1000'nin üzerinde film seyretmişim..Nedeni işte bu gibi filmler..Bu tarz filmler,benim film izlememi sağlıyor..Böyle filmlerle karşılaşmak için film izliyorum..

Gerçekten içten gelerek gülmek,gerçekten üzülmek istiyorsanız,üstüne biraz da düşünmek istiyorsanız kaçırmayın bu enfes filmi..

Tanrı'ya inanıyorsanız da,inanmıyorsanız da bu filmde kendi düşüncelerinizi pekiştirecek şeyler bulabilirsiniz..Neyse uzatmayayım..10/8

@starrynight

9 yıl önce

Çok iyi bir absürt komedi. Çok beğendim anlatmak istenilen alışılmışın dışında anlatılıyor. Mads Mikkelsen'i Hannibaldan sonra böyle bir rolde izlemek çok keyifliydi

@jackrai

11 yıl önce

8.1 / 10

Çok değişik bir film. Bence en önemli öğesi, anlatımındaki samimiyet.

@ozgurce_81

11 yıl önce

acayip bir film.aynı zamanda samimi bir film.bir neo nazi,bir polyannacı peder,bir terörist potansiyeli arap,bir obez ve bir akolik kadın bir araya gelirse ne olur?işte cevabı bu filmde.:)

@cemal_erdem

12 yıl önce

7.6 / 10

Filmi gayet beğendiğimi belirterek söze gireyim. Uzun zaman sonra, kara mizahın dramla iyi eritildiği beni çokça saran bir yapımı izlemenin keyfindeyim. Oyunculuk performanslarının asla sırıtmadığı, enteresan karekterleriyle seyri rahat bir doksan dakika oldu adıma. Hristiyanlık göndermeleri, hınzır diyalogları, işaret ettikleri... Kesinlikle izlenmeli...

En fazla da Ivan karakterinin gelgitlerine bayıldım. Ağır gelen gerçekleri yok sayarak kendi gerçekliğini kuran Ivan. Gerçekliğin reddinin güçlü tasviri. Lakin gittiği yoldan döndüğünde dahi ayakta kalabildi. Salt gerçeklikle yetinebildiğinde. Biraz Ivan benzeri olabiliriz çoğumuz. Okumak, izlemek de bir nevi gerçekliğin farklı algılanılışına yolculuk değil midir? Bir de Doktor ile Pakistanlı'ya hayran oldum. Tereddütsüz izleyin...

@desmond

13 yıl önce

Bazı filmler vardır, izledikten sonra işte film budur dersiniz. Oyunculuklar, replikler, verilen mesajlar, hepside mükemmeldir. Böyle bir film anlatmakla olmaz, mutlaka ama mutlaka izlenmelidir...
D

@dwyanewadecns

14 yıl önce

Bir çok şeyi farkettirmeden verebilen bir film olmuş.Sade çekimlere sahip gösterişsiz bir film,geçtiği ortam aynı durgun gözüken bir film fakat anlatılan hikayeler karakterlerin üzerinden geçen hayat tecrübeleri gerçekten filmde verilmek istenileni çok net vermiş.Konular birbirine çok güzel sonuçlarla bağlanmış,tanrıya olan inanç,şeytana olan inanç gayet güzel vurgulanmış.Başta kel arkadaşımızın yardıma ihtiyacı var gibi gözükse de film ilerledikçe aslında tam tersinin olduğunu kilisemsi yerin başındakinin başından neler geçtiğini öğrendikçe asıl yardıma gerçekliğe muhtacın o olduğunu anlıyoruz,filmin amacı elmalara bakıp elmalı pasta yapmak olsa da aslında o amacın altında bir çok kabulleniş ve kurtuluş saklıydı bunuda filmin sonunda gayet net gördük..

@venezue

15 yıl önce

8.4 / 10

İzlediğim en ilginç filmlerden bir tanesi. Absürd komedinin doruğuna ulaşılan bu filmde hapisten yeni çıkan Adam'ın kilisede geçirdiği süre zarfındaki değişimine tanık oluyoruz. Yer yer düşündüren, çoğu zaman da güldüren bu filmi gerçekten çok başarılı buldum. Özellikle doktorun geçtiği sahnelerdeki diyaloglara bayıldım :)
O

@outcast

15 yıl önce

8.5 / 10

avrupa sinemasına gelen bu yepyeni soluğun en güzel filmlerinden biri..kesinlikle farklı bir yaklaşımı var..

hep aynı hikayeleri farklı ağızlardan başa sarıp dinlemekten sıkıldıysanız seyredin kesinlikle...

kuzey avrupa sineması doğdu ve büyüyor git gide...bu insanlar hiç mi beni düşünmüyor, bu kadar güzel filmi hangi ara seyredebilicem ben :P
SPOILER

Adem'in Elmaları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Adem'in Elmaları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Adem'in Elmaları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL