80 Günde Devr-i Alem

(2004)

Around the World in 80 Days

Film 2 Saat Aksiyon, Macera ABD, Almanya 1 Ocak 2022

5.7

87 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.9 (95.314 OY)

KONUSU
Phileas Fogg ve Passepartout, Paris’e gitmek üzere buharlı gemiyle yola çıkarlar. Fogg, "Londra Kulübü"nde dünyanın çevresini 80 günde dolaşabileceğine dair bir iddiaya grimiştir. Yolculukları sırasında değişik ülkelere uğrayacaklar, 19. yüzyılın tanınmış figürleriyle karşılaşacaklardır. Kimi zaman ... Devamı
Phileas Fogg ve Passepartout, Paris’e gitmek üzere buharlı gemiyle yola çıkarlar. Fogg, "Londra Kulübü"nde dünyanın çevresini 80 günde dolaşabileceğine dair bir iddiaya grimiştir. Yolculukları sırasında değişik ülkelere uğrayacaklar, 19. yüzyılın tanınmış figürleriyle karşılaşacaklardır. Kimi zaman iddia sonucu yaptıkları yolculuk bir kaçışa dönüşür...

Proje hem oyuncuları hem de kısa rollerde de olsa konuklarıyla dikkat çekiyor. Jules Verne’in klasik romanından uyarlanan film günümüze bolca göndermede bulunuyor ve böylece kitaba farklı bir yorum getiriyor.
Jackie Chan

Passeparto...

Steve Coogan

Phileas Fogg

Cécile de France

Monique La...

Jim Broadbent

Lord Kelvin

Ewen Bremner

Inspector Fix

Karen Mok

General Fang

Ian McNeice

Colonel Ki...

Roger Hammond

Lord Rhodes

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
K

@korkutan

3 yıl önce

6 / 10

Hareketli çerezlik bir film izleme amacıyla açtım, ama yabancıların bu kafasını seviyorum adamlar çocuk filmi de yapıyor olsa çerezlik film yapıyor da olsa detaylara fazlasıyla önem veriyorlar ve bu filmde de Arnold’un ve Richard Branson’ın oynaması hoş sürprizlerdi. Buram buram İngiliz aristokrasisi kokarken ufak İngiliz eleştirileri de mevcut. Sonuç olarak vakit geçirmek için izliyorsanız ben 10/10 diyorum. Genel olarak izlerseniz de 10/6 verilir.

@linquter

4 yıl önce

5 / 10

Televizyonda izlediğim zamandan hayal meyal hatırlıyordum, kitabını okuyunca tekrar izlemek istedim. Kitapla pek alakası yok açıkçası ama çocuklarla zaman geçirmek için hareketli bir Jackie Chan filmi arıyorsanız izlenebilir.

@vfv

12 yıl önce

80 günde devri alem komik bir macera filmi.Tarihi eğlenceli bir şekilde sunuyor.Dekorlar kostümler harika. Arnold Scwardzeneger de bu filmde az da olsa bir rol almıştır.Onu öyle görmek şaşırtıcı olsada filme renk katmıştı. Tavsiye ederim.
SPOILER

80 Günde Devr-i Alem filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

80 Günde Devr-i Alem filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

80 Günde Devr-i Alem filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL