Güvenlik Sonra Gelir

(1923)

Safety Last!

Film 1 Saat 14 Dk. Aksiyon, Komedi ABD

7.4

52 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (19.749 OY)

KONUSU
Safety Last! 1923 yapımı bir Harold Lloyd filmidir.

Safety Last, sessiz film döneminin en ünlü sahnelerinden birini içerir. Bu ünlü sahnede Harold Lloyd, bir gökdelenin dış cephesinde bulunan büyük bir saatin onun ağırlığı ile kırılmak üzere olan yelkovanına tutunmuş haldedir ve aşağıda akan şehir
... Devamı
Safety Last! 1923 yapımı bir Harold Lloyd filmidir.

Safety Last, sessiz film döneminin en ünlü sahnelerinden birini içerir. Bu ünlü sahnede Harold Lloyd, bir gökdelenin dış cephesinde bulunan büyük bir saatin onun ağırlığı ile kırılmak üzere olan yelkovanına tutunmuş haldedir ve aşağıda akan şehir trafiğinin üzerinde boşlukta sallanmaktadır. Film, çekildiği dönemde büyük bir başarı kazanmış ve Harold Lloyd’u erken dönem sinema tarihindeki başlıca figürlerden biri haline getirmiştir. 1923 yapımı Safety Last bugün bile en başarılı komedi filmlerinden biri sayılmakta ve ilgiyle izlenmektedir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@leck

8 yıl önce

9.5 / 10

Sessiz film izlemem, siyah-beyaz film izlemem şeklindeki söylemleri yok edecek renkli kişilik ve senaryosu ile şimdiye kadar izlediğim renkli ve sesli komedi filmlerinin %90'ından çok daha iyiydi. İzlenmeli.

@bezelyepilav

9 yıl önce

günümüzün klişe repliklerinden, küfürli komedilerden, aptal insanlara gülmekten bıktıysanız bir numaralı filminiz olabilir. ''konuşmadan da çok şey anlatılabilir ve eğlendirilebilir''i kanıtlayarak yıllar öncesine götüren bir film.
SPOILER

Güvenlik Sonra Gelir filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Güvenlik Sonra Gelir filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Güvenlik Sonra Gelir filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL