6

17 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (50.905 OY)

KONUSU
"William F Nolan" ve "George Clayton Johnson"’ın romanını temel alan bir uyarlama "Logan’s Run". Konusu ise kısaca şöyle: 2100 yılında yaşanan küresel savaşın ardından insanlık yeni bir toplum yapısı inşa eder.Kalabalık şehirler terk edilmiş,her tür lüksün herkese bedava dağıtıldığı,hastalık ve çatı ... Devamı
"William F Nolan" ve "George Clayton Johnson"’ın romanını temel alan bir uyarlama "Logan’s Run". Konusu ise kısaca şöyle: 2100 yılında yaşanan küresel savaşın ardından insanlık yeni bir toplum yapısı inşa eder.Kalabalık şehirler terk edilmiş,her tür lüksün herkese bedava dağıtıldığı,hastalık ve çatışmanın olmadığı,sex ve eğlencenin fütursuzca yaşandığı,sınırlı nüfusa sahip yeni yaşam alanları kurulmuştur. Bu ütopik dünyada her birey sadece 30 yaşına kadar yaşayabilir. 30 yaşını dolduran her birey çözüleceği ve yeniden dirileceği yalanıyla kandırılarak yok edilmektedir. Yok oluş işlemi veya inananların deyimiyle "yükselme" işlemi "Atlıkarınca" adı verilen bir mekanda ve halkın çoşkulu katılımıyla gerçekleşir. Bu hassas Sistem, "Sandman" adı verilen polislerce kontrol edilir. Yok olmaktan korkanlar veya bu yalanın farkına varan direnişçiler duygusuz kum adamlarca (sandman)buharlaştırılırlar. Hikaye, bir Sandman olan "Logan 5" ile direnişçi "Jessica 6" arasındaki yakınlaşma ile başlar,olaylar ilerledikçe; Logan içinde yaşadığı toplumu sorgulamaya, gerçek olduğuna inandığı değerlerden şüphe etmeye başlayacak, Sistemin baş düşmanı kesilecektir. Filmin en ilginç tarafı, izleyince fark edebileceğiniz gibi, bugün kullandığımız birçok yüksek teknoloji ürünün filmde de karşımıza çıkıyor oluşu. 1976 yapımı film daha sonra dizi haline getirilmiş,ülkemizde de uzun yıllar gösterilmiştir. Başrollerde; Jenny Agutter, Micheal York gibi isimleri görmek mümkün. Distopik,sinema meraklılarına öneririm.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@musax-guy

1 hafta önce

7.4 / 10

filme gözü kapalı saldıran çok kişi gördüm, yine de izledim çünkü bir kült olduğunu duydum.
1976 yapımı için beklentinizi hiç aşmayan bir görsellik var, ancak bu, temayı işlemeketn kimseyi alıkoymamış. 30 yaşını geçmek isteyenleri anlatmış film, yine de son yarım saati biraz çöptü. ancak finali beğendim. fikir de çok salt bir şekilde işlendiği için gözden kaçırmak mümkün değil.
K

@krtl

7 yıl önce

5 / 10

yaklaşmayın , rezalet var .

@babelfish

10 yıl önce

6 / 10

Amerikan yapımı Dünyayı Kurtaran Adam.. bayağı eğlenceli bir film.. "o zamanın şartlarına göre süper" falan da diyemeyeceğim maalesef, çünkü senaryo ve oyunculuklar da hiç kurtarmıyor.. efektlere hiçbir şey demiyorum zaten =)
SPOILER

Logan's Run filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Logan's Run filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Logan's Run filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL