6.7

69 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (246.597 OY)

KONUSU
"Fırlama Kızlar"da Beverly Hills’de yaşayan güzel ve de çok popüler 16 yaşındaki bir liseli kız olan Cher’in (Alicia Silverstone) öyküsü anlatılmakta. Erkeklerle çıkmak ve modayı takip etmek onun en önem verdiği şeylerdir. Film boyunca bu zıpır kız hem kendisine layık bir erkek arıyor, hem okula yen ... Devamı
"Fırlama Kızlar"da Beverly Hills’de yaşayan güzel ve de çok popüler 16 yaşındaki bir liseli kız olan Cher’in (Alicia Silverstone) öyküsü anlatılmakta. Erkeklerle çıkmak ve modayı takip etmek onun en önem verdiği şeylerdir. Film boyunca bu zıpır kız hem kendisine layık bir erkek arıyor, hem okula yeni gelen bir kızın paspal giyim tarzını değiştirmeye çalışıyor hem de iki hocasının arasını yapmaya çalışıyor. Çünkü düzeltilmesi gereken notlar vardır ve bunun en kolay yolunun da böyle olduğunu düşünüyor.
Alicia Silverstone

Cher Horowitz

Stacey Dash

Dionne Dav...

Brittany Murphy

Tai Frasier

Paul Rudd

Josh Lucas

Donald Faison

Murray Duvall

Elisa Donovan

Amber Mariens

Breckin Meyer

Travis Bir...

Jeremy Sisto

Elton Tiscia

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@unexpected

2 ay önce

6 / 10

Eh fena film değil, türüne göre bi tık iyi yinede en azından fazla sıkmadı.

@tiamath

3 yıl önce

2.8 / 10

Zamanında gelecek vaad eden genç oyuncuları toplayıp, kız tarafı odaklı şımarık ergen filmi çekilmek istenmiş. Filmin ilk yarısı bu zengin şımarıklığın insanlara üstten bakışı moda ve alışveriş dışında başka hiçbirşey ile ilgilenmeyişi işlenirken ikinci kısmında bu tutumundan dolayı giderek yalnız kalmasının getirdiği uyanış işlenmekte ama bu uyanış o kadar saçma bir şekilde gerçekleşiyor ki filmi kurtaramıyor. Ayrıca filmde henüz liseye giden kızların Cher’in hâla bakire olduğu duyduklarındaki "aaa hala bakiremisin" tepkisi ile de muhtemelen muhafazakar kesimdeki bu görüşe karşı eleştiri niteliğinde yapılmaya çalışılmış. Son noktaya gelecek olursak filmin sonunda iki üvey kardeşin birlikte olmaya karar vermeleri de söz konusu. Bu tür konularla olabildiğince aydın görüş yansıtılmaya çalışılmış ama başta da dediğim gibi yolun başındaki aktörlerden toplama bir ekip ve zayıf uyarlanmış senar
... Devamı
Zamanında gelecek vaad eden genç oyuncuları toplayıp, kız tarafı odaklı şımarık ergen filmi çekilmek istenmiş. Filmin ilk yarısı bu zengin şımarıklığın insanlara üstten bakışı moda ve alışveriş dışında başka hiçbirşey ile ilgilenmeyişi işlenirken ikinci kısmında bu tutumundan dolayı giderek yalnız kalmasının getirdiği uyanış işlenmekte ama bu uyanış o kadar saçma bir şekilde gerçekleşiyor ki filmi kurtaramıyor. Ayrıca filmde henüz liseye giden kızların Cher’in hâla bakire olduğu duyduklarındaki "aaa hala bakiremisin" tepkisi ile de muhtemelen muhafazakar kesimdeki bu görüşe karşı eleştiri niteliğinde yapılmaya çalışılmış. Son noktaya gelecek olursak filmin sonunda iki üvey kardeşin birlikte olmaya karar vermeleri de söz konusu. Bu tür konularla olabildiğince aydın görüş yansıtılmaya çalışılmış ama başta da dediğim gibi yolun başındaki aktörlerden toplama bir ekip ve zayıf uyarlanmış senaryo ile en fazla bu kadar olabiliyor.
K

@keepflyingrid

3 yıl önce

7.5 / 10

Jane Austen’ın Emma’sının modern zaman ve gençliğine uyarlanmış hali. Oldukça eğlenceli kült gençlik filmlerinden.

@benimadimkizil

4 yıl önce

Jane Austen - Emma’dan hayli etkilenilmiş. Tabi ki son derece kötü bir çakması olmuş. Yine de sonuna kadar sabredebildim.

@illegal_1

12 yıl önce

6 / 10

Ölmeden önce göreniz gereken 1001 film listesinde yer alıyor diye izlemiştim. Vasat bir amerikan gençliği filmi. Tam bir izle unut filmi, sıkılmadan izleniyor. Alicia Silverstone da gerçekten hoşmuş o zamanlar.

@behtul

12 yıl önce

4 / 10

az önce cnbc-e’de denk geldim. filmde Jeremy Sisto, Paul Rudd, Brittany Murphy gibi isimlerin olmasına rağmen sanırım hepsinin çömezlik zamanına denk geldiği için böyle bir çalışma içerisinde bulunmuşlar. Ayrıca film tamamiyle Jane Austen’ın Emma kitabının bir sürümü fakat rezil rüsva etmişler eseri. Jeremy Sisto’nun oynadığı karakterle Emma kitabındaki karakterin isimleri bile aynı yanılmıyorsam. Her neyse, şimdinin iyi oyuncularının gençlik hallerini görmek için çekilebilir, onun dışında epey kötü bir film.
SPOILER

Fırlama Kızlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Fırlama Kızlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Fırlama Kızlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL