7.2

12 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (1.738 OY)

KONUSU
Yönetmenler Paul ve Sandra Fierlinger, sevgilerini salyalarından, sıvılarından, sıcaklıklarından ölçebileceğiniz, duygularını asla gizleyemeyen köpeklerin insanın en iyi arkadaşı olduğunu gösteriyorlar. İngiliz yazar J. R. Ackerleynin 1956 yılında kaleme aldığı ve çoban köpeği Tuliple 14 yıllık iliş ... Devamı
Yönetmenler Paul ve Sandra Fierlinger, sevgilerini salyalarından, sıvılarından, sıcaklıklarından ölçebileceğiniz, duygularını asla gizleyemeyen köpeklerin insanın en iyi arkadaşı olduğunu gösteriyorlar. İngiliz yazar J. R. Ackerleynin 1956 yılında kaleme aldığı ve çoban köpeği Tuliple 14 yıllık ilişkisini anlattığı anılarını animasyona dönüştürülen film, bir insanla bir köpeğin ilişkisinin derinliğini yansıtıyor. Christopher Plummerın seslendirdiği Ackerley, köpeğini mutlu edebilmek için taklalar atmaya hazır; Sen benim kıçımı kokla. Ben de senin. İnsanlar gereksiz yere iffetli ve de sıkıcı diyor. Köpek sahibi olmanın sıkıntılarını da insanın içini ısıtan bir şekilde anlatan filmin diğer ünlü sesleri arasında Lynn Redgrave ve Isabella Rosselini bulunuyor. Yönetmen, senarist ve animasyoncu Paul ve renklendirme görevini üstlenen Sandranın ani- masyon ve kısa film geçmişleri otuz yıl öncesine dayanıyor. Oscar adaylığı bulunan çift, bu ilk uzun metraj filmlerinde yeteneklerini yeni bir alana taşıyorlar. El çizimi dijital animasyonun İngilizlere has keskin mizah anlayışıyla birleştiği film, hem köpek sahiplerine hem de insanla köpek arasındaki ilişkiyi anlamakta güçlük çekenlere hitap ediyor. Köpeğim Tulip, sevgiyi yeniden tanımlarken, sevginin bazen gerçekten de köpek gibi süründürdüğünü de gösteriyor.
Christopher Plummer

J.R. Acker...

Lynn Redgrave

Nancy / Gr...

Isabella Rossellini

Ms. Canven...

Peter Gerety

Mr. Plum /...

Brian Murray

Captain Pu...

Paul Hecht

Army Veter...

Euan Morton

Bicyclist ...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@thematrixhasyou

5 yıl önce

Çizimlerinin tatlılığı hikayenin ötesine geçmiş durumda. Sevimli, farklı bir dostluğu konu alıyor. Klasik animasyonlardan sıkılanlara farklı bir tat sunuyor.

Sürekli uyuyan adam cidden çok ilginç bir karakterdi :)
SPOILER

Köpeğim Tulip filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Köpeğim Tulip filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Köpeğim Tulip filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL