7

126 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (105.950 OY)

KONUSU
İki maceraperest motorcu Amerika’nın güneyine doğru dumanlı bir yolculuğa çıkarlar. Yolculukları esnasında Amerikan ruhunu rüzgar gibi arkalarına alıp, ülkenin farklı yüzleriyle karşılaşırlar. Otostopçular, değişik mola yerleri ve hayatlarına girip çıkan her şey onları yollara daha fazla bağlar.

Pe
... Devamı
İki maceraperest motorcu Amerika’nın güneyine doğru dumanlı bir yolculuğa çıkarlar. Yolculukları esnasında Amerikan ruhunu rüzgar gibi arkalarına alıp, ülkenin farklı yüzleriyle karşılaşırlar. Otostopçular, değişik mola yerleri ve hayatlarına girip çıkan her şey onları yollara daha fazla bağlar.

Peter Fonda, Dennis Hopper ve Terry Southern tarafından yazılan film, katıksız bir yol filmi. 68 kuşağının yollara ve özgürlüğe duyduğu bağlılığa dair yapılmış en güçlü film. Tüm karakterlerin neredeyse doğaçlama, içinden geldği gibi hareket ettiği tartışmasız bir kült film.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@hippolyte

1 yıl önce

7.5 / 10

Mükemmel müzikleriyle 70lerin "chill" hippi ortamının içine yavaşça çekiyor sizi film. Döneminin Hollywood filmlerinden farklı olarak ticari kaygılardan çok sanatsal kaygıların ağır bastığı Hollywood New Wave akımının öncü filmlerinden. Durağan bir akışı olmasına rağmen soluksuz izletti bana kendini. "Road trip Movie" olarak nitelendirebileceğimiz bu filmin sonun hayat yolculuğumuz gibi ölümle bitmesi oldukça ironik olduğu gibi etkileyici de. Sözlerimin sonunu filmden alıntı yaparak getirmek istiyor ve "Off course don’t ever tell anybody that they are not free." diyorum.

@oznks

3 yıl önce

art arda gelen iki sahne arası geçişleri saniyelik gel-gitlerle bağlaması güzeldi. burroughs romanlarındaki cut-up tekniğini çağrıştırıyor. başka bir sanatta kullanılan formu çalıp böylesine başarılı bir şekilde uygulamak büyük yaratıcılık. sonlara doğru gelen lsd sahnesiyse gördüğüm en güzel uyuşturucu sahnelerinden. bir diğeri de a field in england’daki mantar sahnesi.

kurguyu yapan dayının da tek güzel filmi buymuş. yeter mi? bence yeter.

@dom_cobb

7 yıl önce

lahmacun gibi bir film. lahmacun çok çabuk biter ve bitince parmaklarını filan yalarsın ya, bu da aynen öyle bir film. seni alır uzak diyarlara götürür.

8,5 / 10

@paez

8 yıl önce

8.2 / 10

If god did not exist it would be necessary to invent him.

@intjbeing

8 yıl önce

8 / 10

son sahnede minibüsün içindeki arkadaşım, sniper mısın acaba amk?

@benkendimveben

10 yıl önce

6.5 / 10

döneminin popüler müzikleri ve yönetmenin ilk uzun metraj denemsi . sağlam üç oyuncu ile olayı götürmeye çalışmış ama bazen sıkıcı olabiliyor. devreye jack nicholson un girmesi ile hareket kazansa da final bölümü ile herkesi şok ediyor. madri gras festivali için yola çıkan dönemin hippilerinin başına gelen hadiseler kısa ve öz olarak dallandırıp budaklandırmadan anlatılmış.

kamera kullanımı ise filmin final sahnelerinde iyiden iyiye tuhaf bir hal alıyor. filmdeki oyuncuların isimleri ile de klasik western filmlerine gönderme.

@bugs

10 yıl önce

8 / 10

müziğe doydum, bi yol filmi ve filmi izlerken o yolda olma hissini çok güzel verdi diyebilirim. jack nıcholson ın olduğu sahnelerin ayrı bir yeri var ve oradaki diyaloglarla film almış başını gitmiş gibi. filmin ruhunu o sahnelerden daha iyi anlayabiliyorsunuz. ufak bi tavsiyem çakır keyif izlenecek filmdir kendisi..

@skubrick

11 yıl önce

daha çok beat kuşağı tarzı diyebilir miyiz? bu jack kerouac lar "on the road"lar falan. çok güzel bir filmdi üstelik jack nicholsun'un kesinlikle harika bir oyunculuğu var.

@geppetto

12 yıl önce

7.9 / 10

pek öyle 68 kuşağını anlatmak isteyen bir film değil. 68 2008 farketmez hayata göreceli olarak doymanın ve çıkmaza girmenin belli kuşağı yoktur. filmde bunu anlatıyor sanki.

@ustunkoru

12 yıl önce

7.7 / 10

"..bizim icin dogru zaman yoktur."
SPOILER

Easy Rider filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Easy Rider filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Easy Rider filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL