5.9

107 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.6 (127.701 OY)

KONUSU
İkinci Dünya Savaşının hemen öncesinde geçen bu romantik macerada Nicole Kidman, çok uzaklardan ve bambaşka bir kültürden gelen İngiliz aristokrat Lady Sarah Ashley olarak karşımıza çıkıyor.

Kendisine miras kalan toprakları almak için gelen Lady Sarah, bölgenin yerlilerinden olan sert mizaçlı ve b
... Devamı
İkinci Dünya Savaşının hemen öncesinde geçen bu romantik macerada Nicole Kidman, çok uzaklardan ve bambaşka bir kültürden gelen İngiliz aristokrat Lady Sarah Ashley olarak karşımıza çıkıyor.

Kendisine miras kalan toprakları almak için gelen Lady Sarah, bölgenin yerlilerinden olan sert mizaçlı ve bir o kadar da kaba olan Drover (Hugh Jackman) ile aynı safta yer almak istemese de buna mecbur kalır.

Bulundukları yerden milllerce uzakta olan bu dünya harikası topraklara varabilmek için uzun bir yol kattettikten sonra Darwin isimli bu şehrin Pearl Harbora saldıran Japon kuvvetleri tarafından bombalandığını öğrenirler...
Nicole Kidman

Lady Sarah...

Hugh Jackman

The Drover

Essie Davis

Katherine

David Wenham

Neil Fletcher

Bryan Brown

King Carney

David Gulpilil

King George

Shea Adams

Carney Boy

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@naksidil

1 yıl önce

9-10 yıl önce yapılmış yorumlara ve puanına ayrıca inanamayarak ! filmi beğenenlerin arasına lütfen ekleyin beni ;) Macera, dram, tutku, komedi, ACI ve bağlılık hepsi iç içe geçmiş.. Hoş sürükleyici roman tadında film. Hugh Jackman tam bir sürprizsin :)
K

@kerimalakusoglu

10 yıl önce

Nicole Kidman bu kadar kötü bir filmde nasıl oynamış hayret ediyorum. Film ne idüğü belirsiz sahneler, karikatürize karakterler ve saçma sapan karelerle dolu. Bu adamın Moulin Rouge adlı filmi de berbattı. Hayatınızın 3 saatini harcamaya kesinlikle değmez.

@amip

10 yıl önce

6.3 / 10

bu kadar uzun olmak zorundamıydı...film orta düzeyde olmuş bence.çok agır bir işleyişi var ve gereksiz yere uzatılmış, daha kısa olsaydı daha olumlu olurdu. sahne geçişlerinde kopukluklar oldugunu düşünüyorum,bir çok kere de bitti sandım acıkcası,finali andıran duraksamaları vardı ,tam bitti derken tekrar bişey oluyor ve film tekrar başlıyor.bu acıdan filmde bir çok farklı konu var.aşk dram macera romantizm savaş bir çok farklı durumda içeriyor film. filmin sonunda anlatmak istedigini anlatmış bir film olarak gördum. sıkılabilirsiniz ama izlenmesi gereken bir film olarak düşünüyorum,aborjinler ve avustralya bizim tanımadıgımız insanlar ve ulke,biraz fikir edinmek adına izlenebilir. ayrıca yonetmene baktım biraz işe yarar tek filmi bu gibi duruyor.

@otlu_kek

11 yıl önce

Bir türlü bitmek bilmeyen film.hoop bir şey oluyor aaa mutsuz sonla bitti tüh demeye kalmadan gene bir şeyler oluyor.Kafayı karman çorman yapmaktan öteye gitmiyor bana kalırsa.

@ekopyen

12 yıl önce

7 / 10

Bu film hakkında yazılıp çizilenlere göz attığımızda beğenilerin de hoşnutsuzlukların da mantıklı sebeplere bağlandığını görüyoruz. Bir bakıma, hayata bakış açısını test ediyor; bardağa dolu ya da boş tarafından bakmak gibi. Bu filmden alabileceğiniz bir zevk söz konusu arkadaşlar. Bu 3 saatlik filmin her sahnesinden ayrı anlamlar, bütününden ise ayrı bir anlam çıkarabilirsiniz. Önemli olan anlamı aramak, zevk almaya çalışmak. Şahsen ben aldım. Konu güzel, oyuncular iyi, yönetmen iyi, mekan iyi. Herkesin belirttiği gibi birden fazla finali vardı bu filmin. Her final sanılan sahnesinden sonra film klasman değiştirdi neredeyse. Ben de birden fazla film izlemişim gibi farz ettim. Ve 3 saat içinde bunca filmi izlettirebildiğini düşünerek de doyurucu buldum. Avustralya dostlar, 3 saat içinde pek çok şey gördük. Ayrıca yönetmenin, bir nevi eski dönemde çekilmiş film tadı vermeye çalıştığına da tanık oldum. Film hakkında yapılan yorumlardan bi
... Devamı
Bu film hakkında yazılıp çizilenlere göz attığımızda beğenilerin de hoşnutsuzlukların da mantıklı sebeplere bağlandığını görüyoruz. Bir bakıma, hayata bakış açısını test ediyor; bardağa dolu ya da boş tarafından bakmak gibi. Bu filmden alabileceğiniz bir zevk söz konusu arkadaşlar. Bu 3 saatlik filmin her sahnesinden ayrı anlamlar, bütününden ise ayrı bir anlam çıkarabilirsiniz. Önemli olan anlamı aramak, zevk almaya çalışmak. Şahsen ben aldım. Konu güzel, oyuncular iyi, yönetmen iyi, mekan iyi. Herkesin belirttiği gibi birden fazla finali vardı bu filmin. Her final sanılan sahnesinden sonra film klasman değiştirdi neredeyse. Ben de birden fazla film izlemişim gibi farz ettim. Ve 3 saat içinde bunca filmi izlettirebildiğini düşünerek de doyurucu buldum. Avustralya dostlar, 3 saat içinde pek çok şey gördük. Ayrıca yönetmenin, bir nevi eski dönemde çekilmiş film tadı vermeye çalıştığına da tanık oldum. Film hakkında yapılan yorumlardan birinde de bunu gördüm. Teknik olgular yeni dönem sinemasından uzak, eski stilde; film tamamiyle kült filmlerin klişele ögeleriyle döşeli ve bir klasik olma çabası içinde. Bence eski filmlerden tat alanlar bu filmi de, modern zamanlarda yapılmış bir eski film olarak düşünebilir. Bazı kopukluklar, tam oturmamışlıklar dışında seyredilebilir buldum. En azından tecrübe edilmesi gereken bir film. Film hakkında en çok güldüğüm yorum da, "Bize o kadar sahneyi final diye yutturdular; en sonda aborjin dedenin kıçıyla bitti film." oldu. :)) Cidden kasti yapılmış olabilir bu, hehe.

Ayrıca belirtmek isterim; filmde önplanda oynayan 3 aktör de aslen Avustralyalıdır: Hugh Jackman, Nicole Kidman, David Wenham.

Bir şey daha... Nullah'nın sesi ve konuşma tarzı için bile izlenebilir bence. :)

| 70/100 |

@dansedenayi

13 yıl önce

son 40 dk sındabenim için şöyle bir durum mevcuttu: film bitti sanıyorsun, ooop bir şey daha oluyor. film bitti sanıyorsun, ooop bir felaket daha. film bu sefer bitti, aha bir şey daha oldu.
T

@tuqce

14 yıl önce

filmin süresi 3 saate yakın olmakla beraber , hiç sıkılmayacağınız gayet başarılı bi film. hugh jackman fazlaca vermiş rolunun hakkını ...
SPOILER

Avustralya filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Avustralya filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Avustralya filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL