Kahpe Bizans

(1999)

Perfidious Byzantine

Film 1 Saat 37 Dk. Komedi, Tarih Türkiye 21 Ocak 2000

5.3

278 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.9 (7.646 OY)

KONUSU
Rüyasında, küçük bir çocuk tarafından öldürüleceğini gören Bizans İmparatoru İlletyus, hemen bütün yeni doğan çocukların öldürülmesini emreder.

Anadolu’da küçük bir obada yaşayan Süper Gazi, karısından, çocuklarını güvenli bir yere bırakmasını ister.Yeni doğan bebeğini bir sepete koyan kadın, sepe
... Devamı
Rüyasında, küçük bir çocuk tarafından öldürüleceğini gören Bizans İmparatoru İlletyus, hemen bütün yeni doğan çocukların öldürülmesini emreder.

Anadolu’da küçük bir obada yaşayan Süper Gazi, karısından, çocuklarını güvenli bir yere bırakmasını ister.Yeni doğan bebeğini bir sepete koyan kadın, sepeti nehre bırakır.

Bebek nehirde yol alırken, imparatorlukta işler iyice birbirine girmiştir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@dilekcandar

7 yıl önce

8.1 / 10

Bu filmi hala anlamayan insanlara üzülüyorum. 99 yapımı bir filmin absürdlüğü bu kadar iyi yapıp, oyuncularıyla harmanlamış olması ayrı güzellk katıyor. 20 defa izlemişimdir, 20snde de hep gülerim. Özellikle ''dondurma sahnesi' beni benden alır :D Beğenmeyen Recep ivedik izlesin.

@act

7 yıl önce

''Türkler, Bizans'ın Kahpesi adında film çevirmişler'' şeklinde yer bulmuştu Yunan basınında. Belki de Kardak Krizi sonrası yatışan sinirleri biraz da olsa diri tutma amaçlı bir asparagastı. Sonuç itibariyle, suni de olsa gündemdi. Düşmanlıklar bile bir başkaydı azizim.
S

@setenayfb

12 yıl önce

2.5 / 10

Mehmet Ali Erbil’in oynadığı filmler genelde kötü olurdu ama bu farklı :) Çok gülerim, çok izledim hala da izlerim. :)

@lowen

14 yıl önce

5.6 / 10

Absürd,yer yer keyifli bir Türk filmi..Cem Karaca,filme renk katmış..

@raphalleon

14 yıl önce

6.5 / 10

Böyle bir filmden gülmekten başka hiçbirşey beklenemez. Gülmenin ötesine geçemeyeceği aşikar. Açıkca söylemek gerekirse ilk çıktığında gittiğimde bayağı güldürmüştü beni. Eh işte.. 10\5
P

@persus

15 yıl önce

Bu film öyle bir film ki arkasından gelecek bir sürü saçma filmin önünü açtı. hababam sınıfının yeni bölümleri maskeli beşler saçmalığı içinde mehmet ali erbil'in oldu zaman kayıplıkları...

Hep şu adama eli yüzü düzgün güzel bir drama teklifi gelse de oynasa derim.. acaba teklifler geliyor da kendisi mi çekmiyor.. yoksa yönetmenler yapımcılar mehmet ali erbil'in bu filmlerle gişe yapmayacağına inanıp rol mü götürmüyor.. eminim kendisi de sıkılmıştır.. bir sürü ayrı filmde aynı şaklabanlıkları yapmaktan.

@bruce_parkus

16 yıl önce

6 / 10

günümüz sözde komedi filmlerine kıyasla o kadar da kötü olmayan filmdir. allah aşkına bir çılgın dersaneye bakın, bir recep ivedik'e, bir keloğlan karaprense karşı'ya bir de buna. uçak ve havlu sahnelerinde gülmeyen yoktur eminim. vasatın bir miktar üstü bir film kanımca, daha iyisi yapılana kadar en azından. işi popülerizme vurmayıp anlatmak istediklerini daha yalın bir şekilde aktarsaydı eminim bu kadar çok yerden yere vurulmazdı. beğenmedim, ama nefret de etmedim.
I

@irishcoffee

16 yıl önce

Bayat ve yapma esprileriyle Türk sinamasının yüzkarası filmidir. Ne yazıktır ki Cem Karaca\’yı ozan olarak bı filmde görürüz. Kadrosunda çok değerli sanatçılar olmasına rağmen izlenmesi vakit kaybına yol açar. Olayların gelişimi çok yapmacıktır ama yine de belden aşağı esprilerine hayran olunmuştur, yazıktır.
SPOILER

Kahpe Bizans filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kahpe Bizans filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kahpe Bizans filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL