7.4

314 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (470.225 OY)

Süre

2 Saat 50 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen

KONUSU

Neil McCauley, usta bir hırsızdır. En iyilerinden sayılmasının sırrı, tehlikeyi hissettiğinde hiçbir bağı olmadan kaçabiliyor olmasıdır. Kendisi gibi profesyonellerden oluşturduğu ekibiyle en zorlu işlerden bile başarıyla çıkabilmektedir. Peşinde olan Dedektif Vincent Hanna bile McCauley'i hayranlıkla izlemektedir. Onu yakalamak dedektif için bir saplantı haline gelmiştir, özel yaşamını bile bu uğurda feda etmeyi göze almıştır. Çetenin son ve en büyük soygun planı, bu iki ezeli rakibi karşı karşıya getirecektir. 1999 yılında Köstebek ile Oscar'a aday olan ve 2002 yapımı Ali filmiyle de büyük beğeni kazanmış yönetmen Michael Mann'ın yazıp yönettiği usta işi bir aksiyon filmi olan Büyük Hesaplaşma, aynı zamanda Robert De Niro ve Al Pacino'nun karşı karşıya geldiği ve Val Kilmer, Jon Voight, Tom Sizemore gibi tecrübeli oyuncularla dolu bir yapım.

Lt. Vincent Hanna

Neil McCauley

Chris Shiherlis

Michael Cheritto

Justine Hanna

Charlene Shiherlis

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (22)

@Dead Blue yazdı...

Pzt, 16 Nis 2018, 02:33 (1 hafta önce)

8.5 / 10

Senaryo,oyuncular,replikler mükemmeldi .Ayrıca final sahnesindeki müziğine aşık olduğum filmdir..(moby- god moving over the face of the waters)

@sandel yazdı...

Paz, 09 Tem 2017, 20:31 (10 ay önce)

7 / 10

Thief (1981), Manhunter (1986), The Insider (1999), Collateral (2004) ve Public Enemies gibi önemli filmlere imza atan Michael Mann, son dönem sinema tarihinin en önemli iki ismini bir araya getirerek başarılı bir işe imza attı. The Godfather Part II (1974) filminin iki önemli ismi olan  Al Pacino ve Robert De Niro daha sonra bir çok mafyavari filmlerde başrol oynamış ve her ikisinin de tanınırlığı oldukça artmıştı. İkili bu filme kadar bir daha aynı filmde bir araya gelmemişti. Belki de bu filmin en önemli özelliği bu ikilinin tekrar bir filmde bir araya gelmesidir. Bu aynı zamanda oyunculuk performanslarının da kıyaslanacağı anlamına gelmektedir. Durum o kadar ciddir ki; ikilinin restorant sahnesindeki yüzleşme diyalogları özellikle seçilmiştir. Robert de Niro bu sahnede her iki oyuncunun da birbirinden daha zeki görünmeyeceğine dair şart koşmuştur. Kate Mantilini restoranında çekilen bu sahneden sonra, oturdukları masa ''The Table'' olarak kalmış ve her iki oyuncunun hayran kitlesi bu masaya gelerek yemek yiyorlarmış. Kılının filmde göründukları süreler bile birbirine çok yakındır.  Tüm bu ayrıntılar ışığında filmi izlersek daha keyifli olacaktır.   Daha önce her iki oyuncunun da 1995 yılından önce oynadıkları filmleri izlemediyseniz bu iki karşılaşmanın ne kadar önemli olduğunu anlayamazsınız. Film genel olarak aksiyon sevenlerin beklentilerini karşılıyor fakat bu ikilinin bir araya gelmesi ile otaya bir başyapıt çıkacağını bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacaktır. Aslında film klasik aksiyon-gerilim sahnelerinden oluşan ortalamanın üzerinde bir yapıya sahip. Hikayesinde sıradışı olaylar gelişmiyor. Kurgusu iyi hazırlanmış diyebilirim. Al Pacino ve Robert De Niro göz kamaştırıyor fakat her ikisi de geçmişte oynadıkları filmler kadar iyi değiller. En iyi futbolcuları bir araya getirerek nasıl mükemmel takım oluşmuyorsa, en iyi oyuncuları bir araya getirince de bir başyapıt çıkmıyor.  Her iki oyuncunun da hayranı iseniz kesinlikle izlemelisiniz fakat beklentilerinizi belirli seviyelerde tutmanız gerekli. Bu arada Lt. Vincent Hanna?nın kızı rolünü canlandıran ismin Natalie Portman olduğunu hatırlatalım. Sabey Sandel

@mucahit yazdı...

Pzt, 27 Şub 2017, 01:39 (1 yıl önce)

9 / 10

Harika bir film. De Niro> Al Pacino.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Büyük Hesaplaşma filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Büyük Hesaplaşma filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Büyük Hesaplaşma filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları