7.6

429 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.3 (720.872 OY)

KONUSU
Neil McCauley, usta bir hırsızdır. En iyilerinden sayılmasının sırrı, tehlikeyi hissettiğinde hiçbir bağı olmadan kaçabiliyor olmasıdır. Kendisi gibi profesyonellerden oluşturduğu ekibiyle en zorlu işlerden bile başarıyla çıkabilmektedir. Peşinde olan Dedektif Vincent Hanna bile McCauley’i hayranlık ... Devamı
Neil McCauley, usta bir hırsızdır. En iyilerinden sayılmasının sırrı, tehlikeyi hissettiğinde hiçbir bağı olmadan kaçabiliyor olmasıdır. Kendisi gibi profesyonellerden oluşturduğu ekibiyle en zorlu işlerden bile başarıyla çıkabilmektedir. Peşinde olan Dedektif Vincent Hanna bile McCauley’i hayranlıkla izlemektedir. Onu yakalamak dedektif için bir saplantı haline gelmiştir, özel yaşamını bile bu uğurda feda etmeyi göze almıştır. Çetenin son ve en büyük soygun planı, bu iki ezeli rakibi karşı karşıya getirecektir.
Al Pacino

Lt. Vincen...

Robert De Niro

Neil McCauley

Val Kilmer

Chris Shih...

Tom Sizemore

Michael Ch...

Ashley Judd

Charlene S...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
F

@flamboyant18

1 ay önce

6 / 10

robert de niro ve al pacino oynuyor diye izlemiştim ancak buna rağmen filmi izlerken keyif alamadım. Olay örgüsüne bakılınca filmin gerçekçiliği sorgulanır hale geliyor. Ustalar oynadığı için 6/10 verdim.

@yigithan300

2 yıl önce

8.7 / 10

Eylemlerin ve sonuçların acı bir örneği.

@bedribera

3 yıl önce

9.1 / 10

Güzel bir De Niro - Pacino filmi. Benim için bu filmi diğerlerinden ayıran özellikler, kameradan mı bilemiyorum, filmin mat bir havada geçmesi. Yani sanki görüntünün parlaklığını azaltıp renkleri koyulaştırıp biraz daha böyle sakin bir tat veriyor gibi. Filmin müzikleri çok güzel ayrıca. Terje Rypdal müzikleri yapan adam. Tarzı çok hoşuma gitti. Portman da bir miktar rol almış filmde. Val Kilmer’in de performansı iyi. Güzel bir film..

@tiamath

3 yıl önce

7.5 / 10

Hırsız-Polis ana temalı filmler içinde oldukça başarılı bir filmdir. McCauley, son derece usta bir hırsız, Vincent ise bu hırsıza kafayı takmış başarılı bir dedektif. McCauley, yapmış olduğu iş için tuttuğu ekipte bir kişi zıvanadan çıkınca birkaç polisin ölümü gerçekleştiğinden, artık son vurgununu yapıp ülkeyi terk etmeyi planlar. Vincent ise bu durumu sezmiş ve bu son işte onu yakalaması gerektiğinin bilincindedir. Oyunculukları son derece başarılı olan filmde ayrıca, Leon’dan sonra yıldızı parlamaya ve şöhret basamaklarını tırmanmaya devam eden Natalie Portman’ın ergenlik halini de görüyoruz. Film üç saat çekilmelimiydi kısmına gelirsek bence gereksiz uzatılmış çok sahne vardı. Evet, belki filmi yedirmek için bu sahneler uzatılmış olabilir ama en az 30 dakikalık kısmın daha hızlı geçmesi filmin ana temasında hiçbirşeyi eksiltmezdi. İşine fazlasıyla kendini kaptırmış olan polis dedektifinin al
... Devamı
Hırsız-Polis ana temalı filmler içinde oldukça başarılı bir filmdir. McCauley, son derece usta bir hırsız, Vincent ise bu hırsıza kafayı takmış başarılı bir dedektif. McCauley, yapmış olduğu iş için tuttuğu ekipte bir kişi zıvanadan çıkınca birkaç polisin ölümü gerçekleştiğinden, artık son vurgununu yapıp ülkeyi terk etmeyi planlar. Vincent ise bu durumu sezmiş ve bu son işte onu yakalaması gerektiğinin bilincindedir. Oyunculukları son derece başarılı olan filmde ayrıca, Leon’dan sonra yıldızı parlamaya ve şöhret basamaklarını tırmanmaya devam eden Natalie Portman’ın ergenlik halini de görüyoruz. Film üç saat çekilmelimiydi kısmına gelirsek bence gereksiz uzatılmış çok sahne vardı. Evet, belki filmi yedirmek için bu sahneler uzatılmış olabilir ama en az 30 dakikalık kısmın daha hızlı geçmesi filmin ana temasında hiçbirşeyi eksiltmezdi. İşine fazlasıyla kendini kaptırmış olan polis dedektifinin aldatan eşi klişesi de bu filmde es geçilmemiş. Ama herşeye rağmen televizyonuna sahip çıktı adam :)
M

@mucahit

7 yıl önce

9 / 10

Harika bir film.
De Niro> Al Pacino.
R

@refidun

11 yıl önce

üç kere izledim beş kee daha izlerim. 3. sınıf amerikan aksiyon filmelerini izleyenler bunu izlemesinler error verirler. hatta anlamadıklarından beğenmezler. çünkü adamlar alışmış saçmasapan sahneli uçup kaçmalı aksiyona kalite aramıyor ki. adam uçsun kaçsın havada döner tekme atarken rövaşaa atsın gelen bompaya vursun o da gidip rakipleri öldürsün adam bunu istiyor. anlatamazsın.

anlamazlar.

@dharmaduman

11 yıl önce

Tamam güzel senaryo, tamam dev oyuncular sahnede ama ben nedense pek sevemedim filmi. Robert De Niro’yu kat kat daha başarılı buldum Al Pacino’dan. Val Kilmer’ın canlandırdığı karakter da göz dolduruyordu. Onun dışında filmin montajı sırasında yapılmış bir sürü hata farkettim. Ayrıca sahne geçişlerini de sevemedim. Ama sırf çatışma sahnesindeki gerçekçilik için izleyin diyorum!

@mehmetaslan

11 yıl önce

Al Pacino > De Niro

@meyziyade

11 yıl önce

kimse bahsetmemiş,başında natalie portman’ı çocukluk haliyle görebildiğimiz filmlerden biridir.

@dogukanu

11 yıl önce

10 / 10

ilk 3 te..

bu film için şöyle bir rivayet vardır. de niro ve al pacino baba 2 filminden bu yana hiç bir araya gelmemişlerdir ki baba 2 de flashback lerle oynamışlardır. ta ki bi daha bu filmde bir araya gelirler. bu filmde de sadece son sahnede bikaç saniye yüzyüze gelirler. film içinde ayrıca bir cafe sahnesi var ve bunun için de ayrı ayrı çekildiği söylenir konuşmadıkları için.

not: şehir efsnesi de olabilir.

yalnız şöyle bir gerçeği vardır: de niro daha iyidir.

@un_parere

13 yıl önce

Ustalar için bile izlenilmesi gereken bir film ancak beraber oynadıkları bu filmden diğer filmlerindeki kadar tat alamadım.Birşeyler eksik gibiydi belki de beklentim daha fazla olduğundan dolayıydı bilemiyorum.

Ancak filmi genel manada çok fazla sevmememe rağmen ’çatışma sahnesi’ polisiye filmlerin ilk 3’üne girebilecek düzeydeydi.
M

@msg

13 yıl önce

7 / 10

Bütün olarak izlemediğim için beğenemedim. Çok şey kaybettiğimi de düşünmüyorum.

@onur_turan

13 yıl önce

9 / 10

Polisiye türünde film ne midir? İşte budur!

ki bence bu türdeki sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi filmidir.

Bundan iyisi çekilmedi, bunu sırf kadrosu kaliteli diye söylemiyorum, hakikaten bambaşka bir lezzette... Sanki gerçek yaşamı oturup bir köşeden izliyorsunuz...

Hele ki o çatışma sahnesi... Benzeri tüm filmler içinde gerçeğe bu kadar yakın, abartısız, en sağlam aksiyon sahnelerinden biridir.

Bu filmi halen izlemediyseniz sinema adına çok şey kaçırıyorsunuz demektir.
B

@biberim

13 yıl önce

9 / 10

iki ustayı karşı karşıya getiren film.biraz durgun geçsede gerçekten iyi bir yapım olmuş.ilginç olan ise bu filmde robert de niro ve al pacino çekimler boyunca hiç karşı karşıya gelmemişler.yani sahneler ayrı ayrı çekilip birleştirilmiştir.
X

@xxx

14 yıl önce

10 / 10

ustaların duellosü ...
SPOILER

Büyük Hesaplaşma filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Büyük Hesaplaşma filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Büyük Hesaplaşma filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL