7.2

90 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (26.150 OY)

Süre

1 Saat 51 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen

KONUSU

Bir çocuk, annesi ona hamileyken üzerine yıldırım düşmesiyle albino özellikte yani vücudu renksiz olarak dünyaya gelir. Annesinin ölümüne sebep olan bu olay onu sadece renksiz değil aynı zamanda dünyanın en zeki insanı yapar. Hafızası çok gelişmiştir. Öyle ki doğduğu günü bile hatırlar. Hiç okula gitmeden bir üniversiteliden bile daha çok bilgiye sahiptir. Vücudunda yüklü olan fazlaca elektrik sebebiyle ne tv izleyebiliyor ne yağmurlu havalarda dışarı çıkabiliyordur. İnsanların Powder (Pudra) dediği bu çocuk babası tarafından bile reddedilir. Dedesi ona sahip çıksa da aslında o da korkuyor ve dış dünyadan ve kendinden onu uzak tutuyordur. Dedesi öldükten sonra içine girmek zorunda olduğu gerçek hayatta yaşadığı zorlukları, insanların onu dışlamasını, onun yanlızlığını anlatıyor bu film. Aşık oluyor. İlk defa arkadaşı oluyor. İlk defa biri ona dokunuyor ve sevgisini veriyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (6)

@asphyxiateus yazdı...

Sal, 13 Mar 2018, 13:43 (3 ay önce)

Konusu,oyunculuğu ve yapıldığı yıl itibariyle gerçekten muhteşem bir filmdi.Durağan mıydı ? Evet,belki biraz.Ancak Sean Patrick Flanery'nin film boyunca yüzünde sabit tuttuğu hüzün ifadesi,filmde anlatılmak istenen ne varsa anlatmaya yetmiş; öyle ki "konuşmasa da olurmuş, biz fikri anlardık" dedirtecek cinstendi. İçindeki birkaç sahne ile Green Mile'ı ve sonu itibari ile de Lucy'yi anımsattığı da bir gerçek.   "Malesef ki teknolojimiz insanlığımızı ezip geçti."   İzlenilesi.

@seko yazdı...

Cum, 17 Eki 2014, 22:33 (4 yıl önce)

Farklı olmak her zaman zordur. Her ne kadar Jeremy Reed kadar olmasamda beyazım. Okul yıllarımda bazı talihsizliklerini yaşadım bu durumun :D İnsanlara sadece farklı oldukları için adeta bir metaymış gibi davranmak, hatta onlardan bahsederken "tane" diye bahsetmek çok acımasızca. Hatta insanca bile değil. Film normal olarak adlandırılanların içinde anormal olmak kavramını alışılagelmişin dışında bir yolla anlatıyor bizlere. Filmin süresini uzatıp hikayeyi ve yan rolleri daha çarpıcı yapabilselerdi eğer mükemmel bir film izleyebilirdik. Ancak bu haliyle de iyi bir film.  Son olarak ırkçılığın bütün türleri kötüdür. En tehlikelisi ise farkında olmadan yapılandır. Aynı bizim ülkemizde "Yaradılanı severiz Yaradandan ötürü" deyip üstüne bizde ırkçılık yok dediğimiz gibi. Puanım: 7

@martiuctu yazdı...

Sal, 09 Nis 2013, 19:59 (5 yıl önce)

8 / 10

Çocukken izlenip de akıllarda yer eden, tekrar tekrar izlenen, etkileyici filmlerden biri. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Harika Çocuk filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Harika Çocuk filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Harika Çocuk filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI