Dört Dakika

(2006)

Four Minutes a.k.a Vier Minuten

Film 1 Saat 52 Dk. Dram, Müzik Almanya

8.2

49 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (7.327 OY)

KONUSU
Yaşlı piyano öğretmeni bayan Krüger, kadın hapisanesinde ceza çekmekte olan mahkumlar arasından kendisine öğrenci seçmek ister. Seçmelere gelen gizemli ve asi Jenny ile ilk başta anlaşamaz. Ancak cinayet suçundan içeri düşmüş hırçın Jennynin kolay kolay kimsede olmayan bir piyano çalma yeteneği vard ... Devamı
Yaşlı piyano öğretmeni bayan Krüger, kadın hapisanesinde ceza çekmekte olan mahkumlar arasından kendisine öğrenci seçmek ister. Seçmelere gelen gizemli ve asi Jenny ile ilk başta anlaşamaz. Ancak cinayet suçundan içeri düşmüş hırçın Jennynin kolay kolay kimsede olmayan bir piyano çalma yeteneği vardır ve bayan Krüger bunu değerlendirmek ister. Jennyyi yeni yeteneklerin yarıştığı bir yarışmaya hazırlamaya başlar. İki farklı kuşaktan kadının ortak tutkuları müzik sayesinde birbirlerine insani yakınlaşmaları üzerine gözardı edilmeyecek bir Alman dramı Vier Minuten.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@betelgeuze

1 yıl önce

Filmi övmeye kelime bulamıyorum. Senaryosu, oyunculukları ve müzikleri ile inanılmazdı. Özellikle son dakikalar hafızalardan silinmeyecek. Çokkk çokkkk iyi bir film.

@gokhanbaskan

3 yıl önce

8.9 / 10

En sevdiğim Alman filmidir, es geçmeyin.

@haymitch

8 yıl önce

7.7 / 10

Olayları sapmadan, yerli yerinde ve tam kıvamında verip, en ufak bir sıkılma bile olmadan kendini izlettiren film. Aradaki piyano parçalarının hem kulağa hem de başroldeki kızın tutkulu çalış şekliyle göze hitap eden güzellikler olması da cabası. Başroldeki kız demişken; bir insana bedeninden büyük, estetiği umursamadan, sanki öylesine üzerine geçirilmiş bir gömlek ancak o kadar yakışabilir. İnternetten şimdiki haline baktığımda bu halinden hiç eser olmadığını görsem de güzel kadın.
D

@dea

9 yıl önce

hayranlık...

@alosmanabi

9 yıl önce

8.5 / 10

piyanoyu bateri gibi çalan kızın hikayesi.sıkmadan yormadan izleten özgün senaryosu ve iyi oyunculukları beni filme kitlemiştir.ve sanırım Hannah Herzsprung'un güzelliği(özellikle gözleri)

---spoiler IMSI---

filmin son 4 dakikasını 40 dakika izledim

---spoiler IMSI---

@sagaris

9 yıl önce

7.9 / 10

Muhteşem oyunculuk ve müthiş finaliyle izlenmeli..

@poormf

12 yıl önce

10 / 10

Yaşlı piyano öğretmeni eski faşist nazi hemşiresi bayan Krüger , kadın hapishanesinde ceza çekmekte olan mahkumlar arasından kendisine öğrenci seçmek ister. Seçmelere gelen gizemli ve asi Jenny ile ilk başta anlaşamaz. Babasının ensest tacizlerinden yılıp bıkan , sevgilisi uğruna bir cinayeti üstlenen , cinayet suçundan içeri düşmüş hırçın Jennynin kolay kolay kimsede olmayan bir piyano çalma yeteneği vardır ve bayan Krüger bunu değerlendirmek ister. Jennyyi yeni yeteneklerin yarıştığı bir yarışmaya hazırlamaya başlar. Krügerin bitmek tükenmek bilmeyen kuralları ve kompleksleri vardır.. İlginç olan bu eski nazi artığı hemşirenin humanist bir yanı olması ve aynı zamanda lezbiyen olmasıdır.. Bayan Krügerin sevgilisi Yahudi bir hemşiredir.. Nazi subayları karşısında sevgilisini ve sevgisini can korkusuyla inkar edip arkasını dönmüş olsa da , sevgilisine bir açıdan ihanet etmiş olsa da bunun acısını hayatı boyunca her an yaşamış ve sevgilis
... Devamı
Yaşlı piyano öğretmeni eski faşist nazi hemşiresi bayan Krüger , kadın hapishanesinde ceza çekmekte olan mahkumlar arasından kendisine öğrenci seçmek ister. Seçmelere gelen gizemli ve asi Jenny ile ilk başta anlaşamaz. Babasının ensest tacizlerinden yılıp bıkan , sevgilisi uğruna bir cinayeti üstlenen , cinayet suçundan içeri düşmüş hırçın Jennynin kolay kolay kimsede olmayan bir piyano çalma yeteneği vardır ve bayan Krüger bunu değerlendirmek ister. Jennyyi yeni yeteneklerin yarıştığı bir yarışmaya hazırlamaya başlar. Krügerin bitmek tükenmek bilmeyen kuralları ve kompleksleri vardır.. İlginç olan bu eski nazi artığı hemşirenin humanist bir yanı olması ve aynı zamanda lezbiyen olmasıdır.. Bayan Krügerin sevgilisi Yahudi bir hemşiredir.. Nazi subayları karşısında sevgilisini ve sevgisini can korkusuyla inkar edip arkasını dönmüş olsa da , sevgilisine bir açıdan ihanet etmiş olsa da bunun acısını hayatı boyunca her an yaşamış ve sevgilisini hiç unutmamıştır. Sevgilisi olan Yahudi hemşireyi savaşın sonlarına doğru nazi subayları gözlerinin önünde katletmiştir..

Krüger ve Jenny iç çelişkileri , geçmişleri ve acıları nedeniyle sık sık birbirleriyle ve çevrelerindekilerle çatışmalarına neden olur..

Monica Bleibtreu , Hannah Herzsprungun müthiş oyunculukları , müzikleri için ve film boyunca birikip , sıkışan ve filmin son dört dakikasında patlayan finali için mutlaka izlenmesi gereken bir film..

Reverans yaparken bileklerine kelepçe takılacak kadar bu hayatın kötü , acımasız ve boktan olduğunu anlatan ama isyanın , özgürlüğün güzelliğini de vurgulayan bir film..

aylakadamiz.com dan alıntı...

10/10

@ustunkoru

14 yıl önce

7.5 / 10

senaryosu yara bere içinde maalesef, ama müzik ve oyunculuklar ve tabi ki dozajı sert ama göze gelmeyen şiddet sahneleri bir şekilde izlettiriyor filmi.
K

@karlar_kralices

14 yıl önce

7.7 / 10

Alman Sinemasının gözünü seveyim - stili beni ayakta tutuyor ve hiç bir filmi yarıda bırakmak durumunda kalmıyorum. Temposuyla, müzikleriyle vedışa vurumdaki sertliğiyle beni aldı. izlemenizi öneririm.
SPOILER

Dört Dakika filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dört Dakika filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dört Dakika filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL