6.7

344 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (423.690 OY)

KONUSU

Stanley Ipkiss (Jim Carrey), iyi yürekli bir banka memurudur. Bir gün bulduğu antika bir maskeyi takar ve inanılmaz güçlere sahip bir yaratığa dönüşür. Halk arasında Maske diye tanınan kahramanımız, yanlışlıkla Dorian Tyrel (Peter Greene) adlı bir mafya liderinin hedefi haline gelir.

Jim Carrey

Stanley Ip...

Peter Greene

Dorian Tyr...

Cameron Diaz

Tina Carlyle

Amy Yasbeck

Peggy Brandt

Peter Riegert

Lieutenant...

Richard Jeni

Charlie Sc...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

4 yıl önce

8.5 / 10

Kaç defa izlediğimin sayısı belli değildir. Jim Carrey’in mükemmel performansı ile tam bir absürd komedi. Korna çalan taksiye "galiba iletişim kurmaya çalışıyor" diyerek cevap veriş şekli aklımın önünden gitmez.

@hrarchon

5 yıl önce

Harika olmakla birlikte maskeler üzerine gizemli bir yönü de vardır bu filmin. Canlılığını asla kaybetmeyen bir yapımdır. Çok severim.

@iamgzde

6 yıl önce

Ahh canım küçüklüğüm aklıma geldi. Babam bile ne kadar sevindiğimi görürdü değiştirmezdi kanalı bu film çıkınca. Tabi çok nadir izlerdik böyle filmleri daha çok çizgi film olurdu ama o Aslan’ın kükremesiyle Buggs Bunny’nin devam edeceğini anlamak gibi bir sevinçti benimkisi.

@rinustalarin

11 yıl önce

10 / 10

Tabiki başucu, soruya bak!

Saygılar.

@niccarrey

12 yıl önce

alttaki yoruma % 100 katılıyorum.Bu film ayrıca Jim carreyi tanıdıgım filmdir. yıllar önce izlemiştim ama sahneleri halen aklımdadır.

@ellez

13 yıl önce

7.4 / 10

Cameron Diaz’ı meşhur eden film. Maske ile Tina’nın dans ettiği sahne başta olmak üzere dans sahneleri ve müzikleri güzel. Çocuklara yönelik bir film olduğunu düşünürsek bu kadar çok ateşli silah kullanılması kötü olmuş. Hatta filmin senaryosunda gazeteci kız -Peggy- için acı bir ölüm sahnesi de varmış ama; o kısmı kesmişler.
B

@burdabusekil

13 yıl önce

çizgi filmini izleyen kuşaktan isen boşuna izleme 2(yazıyla iki)yıllık çizgi filmi izlemiş biri olarak filmi beni kesmedi

@lowen

14 yıl önce

7.1 / 10

Jim Carrey sanırım böylesine uçuk bir karakterin üstesinden gelebilecek en iyi isimdi,filme kendi havasını katmış..Eğlenerek izlediğim,keyif aldığım bir filmdi..

@alone

14 yıl önce

7.5 / 10

O dönem ki yaşıtlarımın çocukluğunun önemli simgelerindendi The Mask, öyle zannediyorum ki güzelim maskesi bende olsa neler yapmazdım ki diye hayal kurmayan çocuk sayısı çok azdır. Hele hele aileniz maskeyi bir şekilde size bulup verdiyse karizmanız bile artardı,eğlenceliydi o yıllar. Adeta masal gibiydi film, 10/7,5
Y

@yok_daha_neler

14 yıl önce

8.4 / 10

über bi film. eğlencelik falan
SPOILER

Maske filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Maske filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Maske filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL