Düşler

(1955)

Kvinnodröm a.k.a Dreams

Film 1 Saat 27 Dk. Dram İsveç

5.3

14 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (2.588 OY)

KONUSU
55 tarihli bu filmde Bergman kamerasını iki kadına çevirir. Biri moda fotoğrafçısı diğeri ise onun modeli olan bu iki kadından biri nişan sürecinde bir mola verir ve küçük bir kaçamak yaşar. Moda fotoğrafçısı ise eski kocasıyla bir kaçamak yaşayarak bekarlığa küçük bir mola verir. Bazen kesişen, baz ... Devamı
55 tarihli bu filmde Bergman kamerasını iki kadına çevirir. Biri moda fotoğrafçısı diğeri ise onun modeli olan bu iki kadından biri nişan sürecinde bir mola verir ve küçük bir kaçamak yaşar. Moda fotoğrafçısı ise eski kocasıyla bir kaçamak yaşayarak bekarlığa küçük bir mola verir. Bazen kesişen, bazen parelel giden bu iki hikayede varolan tüm erkeklerin zayıf, güdümlü, uydumakıllı ve hatta ezik olması Bergmanın diğer ileriki filmlerinde üzerine daha da eğileceği bir konudur diyebiliriz.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@josephwhite

6 yıl önce

7.6 / 10

vakit kaybı denip hangi filmler başucuna alınıyor acaba merak ediyorum ? bergman ın bu filmi 55 yılında çektiğini unutmamak gerek; şimdinin romantik komedilerine yine bir filozof edası ile dokundurmuş bergman. Hayaller ve gerçekleri anlatmış, hem de hiç üzmeden seyirciyi; fevkalade güzel bir film ancak Hollywood yapımları yerine Bergman izleyenler için ;)
SPOILER

Düşler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Düşler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Düşler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL