5.8

263 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.2 (347.211 OY)

KONUSU

İki yakın arkadaşın savaşa gitmeleriyle beraber, aşk yaşamları da büyük değişimler geçirecektir.Amerika’nın kaderini belirleyen savaşın tesirindeki insanların dramını konu alırken, heyecan ve romantizmi birarada barındıran yapım, büyük bütçesi ve özel efektleriyle dikkat çekiyor.

Ben Affleck

Rafe McCawley

Kate Beckinsale

Evelyn Joh...

Josh Hartnett

Danny Walker

Cuba Gooding Jr.

Doris Miller

Jon Voight

Franklin D...

Tom Sizemore

Earl Sistern

Alec Baldwin

James Dool...

Ewen Bremner

Red Winkle

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serifayaz

4 ay önce

Bu film'i 3 kez falan izledim,gayet güzel bir film ve favorilerimden.

@oneetimee

9 yıl önce

ABD>Çin
Pearl Harborda olanları asla unutmayın..

@dilaraendican

11 yıl önce

5.5 / 10

Film, yaşanmış tarihsel bir olaya, tek taraflı bakış açısı ile, ve sadece Amerikan Milli duyguları güdüleme amacıyla yapılmış basit Propaganda filmlerinden (neredeyse Hitlerin 2. Dünya Savaşını çıkarmadan önce Alman Ulusu için hazırlattığı 1935 yapımı "Triump of the Will" kadar abartılı) farksız, ve "Amerikan Askerini her olayda kahramanlaştırmak" idealinde hazırlanmış bir film olsa da..Son derece başarılı görsel efektleri, mükemmele yakın "Savaşın anlamsızlığı" üzerine inşa edilmiş Dram sahneleri..ve başarılı oyuncu performansları ile..biz Sinemaseverlere, Beyazperde karşısında keyifli dakikalar yaşatıyor.. Savaş filmi severlere; bu türün teknoljinin gelişmesi ile birlikte, artık daha az sayıda Figüran, ve daha az sayıda gerçek Savaş Malzemesi-Teçhizatı kullanılarak çekiliyor olması..bunların yerine Bilgisayar destekli efektlerin kullanılıyor olduğunu bilmesi..gerçeğe yakın olsa da, gerçek görüntü ile bilgisayar efekti arasındaki ton f
... Devamı
Film, yaşanmış tarihsel bir olaya, tek taraflı bakış açısı ile, ve sadece Amerikan Milli duyguları güdüleme amacıyla yapılmış basit Propaganda filmlerinden (neredeyse Hitlerin 2. Dünya Savaşını çıkarmadan önce Alman Ulusu için hazırlattığı 1935 yapımı "Triump of the Will" kadar abartılı) farksız, ve "Amerikan Askerini her olayda kahramanlaştırmak" idealinde hazırlanmış bir film olsa da..Son derece başarılı görsel efektleri, mükemmele yakın "Savaşın anlamsızlığı" üzerine inşa edilmiş Dram sahneleri..ve başarılı oyuncu performansları ile..biz Sinemaseverlere, Beyazperde karşısında keyifli dakikalar yaşatıyor.. Savaş filmi severlere; bu türün teknoljinin gelişmesi ile birlikte, artık daha az sayıda Figüran, ve daha az sayıda gerçek Savaş Malzemesi-Teçhizatı kullanılarak çekiliyor olması..bunların yerine Bilgisayar destekli efektlerin kullanılıyor olduğunu bilmesi..gerçeğe yakın olsa da, gerçek görüntü ile bilgisayar efekti arasındaki ton farkları ve cisimlerin fiziklerindeki değişimleri göz önünde bulundurarak..bunun tam aksine ise, özellikle 2. Dünya Savaşının hemen bitiminde birbiri ardına çekilmiş, ve On Binlerce gerçek Askerin, yüzlerce gerçek Savaş Gemisinin, ve gerçek Savaş Uçaklarının kullanıldığı..adeta sıfırdan yeni bir savaşın yaşatıldığı "The Desert Fox: Story of a Rommel (1951)", "Tora Tora Tora (1970)", "Patton (1970)", "Midway (1976)", vb. filmleri tavsiye ederim.. 5.5/10

@foolmood

14 yıl önce

4.4 / 10

vıcık vıcık amerikan milliyetçiliği bocalandıktan sonra üzerimize abondone olmuş bir vaziyette salondan ayrıldık.ve filmi unutmaya çalıştık.tek kayda değer sahnesi bombaların gözünden aşağı gemilere doğru kayan kamera sahnesiydi.başka bir numarası yoktu.
B

@batanga

14 yıl önce

filmin toplam süresi 25 dakika yı aşmayacağı için nasıl uzatırız diyerek araya aşk meşk sokuşturulmuş, hero lar filmi. kabız bakışlı başrol oyuncularının kahramanlık sahneleri o kadar yapmacıkki, bir an bunun gerçek bir olay olduğunu bile unutturuyor insana. üstelik finale bombalanan japon sanayi kentini kim o kadar savunmasız bıraktıysa, kim gelin bombalayın diye davetiye gönderdiyse bambaşkaymış. gereksiz bir film ve zaman kaybı.
A

@asyagurgun

14 yıl önce

Bu adamlar dunyayı kendı ulkelerı sanıyor , inecek uzaylı kendı ulkelerıne ınıyor , dusecek gok tası ılla onların ulkelerıne dusuyor, felaketler mutlaka ve muhakkak onları basına gelıyor eh halıyle savaslarda hep onlar madur oluyor hep onlar uzuluyor ne hıkmetse... beklıyorum atom bombasının onlara atıldıgını nesıller boyu perısan olduklarını ya da ımf den borc alıp surum surum surunduklerını ne zaman cekecekler ? Ozetle ıcerıgı anlamıssınızdır savav bızı madur ettı yıktı da gectı fılmı : ) ask da olmasa olmaz zaten kım ızlesın yoksa ?

@geppetto

14 yıl önce

5 / 10

Sadece para kazanma amaçlı film çekersin saygı duyarım güzelse izlerim.

Propaganda yapma amaçlı çekersin propagandayı afiyetle yiyen vardır onada saygı duyarım.

Savaşı sanki güzel birşeymiş gibi sunarsın sinema bu güce sahiptir manüplasyon yaparsın izlerim onada saygı duyarım.

Fakat bana göre tüm zamanların en iyi savaş filmlerinden biri olan Letyat zhuravli filminin senaryosunu, temasını ve karakterlerini çalarsan (üstelik sovyet filmi) yanlış yapmış seviyesizlik yapmış olursun. Bu küstah filmi seyrettirdiğin içinde kulağın baya bir çınlar sevgili Michael Bay.

@tamara

15 yıl önce

7 / 10

FiLmde yapıLan Amerikan propogandası, (aşırı) miLLiyeçiLik, tarihi kendi çıkarLarı doğruLtusunda değiştirmeye yöneLik aLtmetinLer ve bunun gibi kavramLarı bir kenara bırakıLırsa asLında çok güzeL bir aşk hikayesi var.. Zaten beni etkiLeyen de bu hikaye ve çok gerçekçi yansıtıLan yıkım sahnLeri, kargaşa sahneLeridir...

Bu fiLm; Kate BeckinsaLe, Josh Hartnett ve Jennifer Garner gibi isimLer iLke kez izLediğim, Ben AffLeck iLe birLikte yukarıda saydığım 3 oyuncununda fiLmin kopma noktaLarında muhteşem performansLar sergiLedikLerini düşündüğüm ve saLdırı sahneLeri (özeLLikLe hastane sahneLeri) iLe uçaktan tabutun çıktığı sahneyi ne zaman izLesem ağLamama engeL oLamadığım fiLmdir...

Evet fiLmde rahatsız edici boyutta bir Amerikan propogandası vardır ama öte yandan da kaçırıLmaması gereken bir hikaye ve duygunun dibine vuran sahneLer mevcuttur.. En azından kadro için-performansLar için izLenmeLidir... Tavsiye ediLir... 6.7/10

@bezdim

15 yıl önce

öyle az tarih bilgimiz ve fakat öyle çok amerika hayranlığımız var ki, bu filmi güzel bulabiliyoruz. inanılır gibi değil!

@havlayankuzu

15 yıl önce

4 / 10

Bay denen adamın ne tür bir yaratık olduğunun ilk emarelerini bizimle paylaşmıştır sağ olsun bu film. Sıkıcı bir aşk hikayesi,eski bir Amerikan destanı,gerçeklerle bağdaşmayan bir 4 Temmuz kutlaması. Johny'ler için Johny'ler tarafından hazırlandığı her halinden belli. İflahlar paklasın.
M

@milly_desalmado

15 yıl önce

çok güzeldi ve duygusal bir filmdi. gerçekten savaşı yansıtıyor. ayrıca esas kızın da güzelliği göz dolduruyordu.

@winternight

15 yıl önce

Gereksiz bir aşk üçgeniyle şişirilmemiş ve filmi zorlayarak 3 saate uzatmamış olsalardı daha iyi bir film olabilirdi mutlaka zira savaş sahneleri ve görsel efektleri gayet iyiydi.
D

@dwtd

15 yıl önce

Bu film nasil 5.3 puan almis IMDB den ilginc dogrusu. Haksizlik edilmis bence, cok basarili ve bir o kadar da duygusul bir filmdir.!--SPOILER--!

Tabutun ucaktan indirildigi o sahnede hala aglarim :)

!--SPOILER--!
SPOILER

Pearl Harbor filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Pearl Harbor filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Pearl Harbor filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL