7

193 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (146.828 OY)

Süre

2 Saat

Ülke

ABD

Yönetmen

KONUSU

Evinden bir süredir uzak olan Jeffrey Beaumont babasının geçirdiği kalp krizi üzerine geri döndüğünde evinin yakınlarında kesilmiş bir kulak bulur. Polisin vakayla yakından ilgilenmemesi üzerine olayı kendisi araştırmaya koyulan Jeffrey kendisini karmaşık bir dizi olayın içinde bulur. Uyuşturucu bağımlısı psikopat Frank Booth (Dennis Hopper) şarkıcı Dorothy'nin (Isabella Rossellini) küçük oğlunu Dorothy'e işkence etmek için kaçırmıştır... David Lynch isimli dehşetengiz yönetmenin en önemli filmlerinden biri. Yönetmeni henüz tanımayanlar için de bir Lynch'e başlangıç filmi olarak kabul edilebilir.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (13)

@gaffarson yazdı...

Çar, 11 Tem 2018, 04:30 (6 gün önce)

Bende en çok iz bırakan şey açık ara Dean Stockwell'in Ben karakteridir. Tek kelimeyle enfes bir seçim olmuş ve repliğinden rolüne mimiklerinden, makyajına, ses tonuna kadar oyunculuğunun hakkını da vermiş. Hatta tüm kadro ele alınınca o aslında biraz fazla bile olmuş, Keşke çok daha fazla görme şansımız olabilseydi dedirtti. Bunun dışında da her ne kadar "Kyle MacLachlan yerine başkası mı olsaymış acaba ? " demiş olsam da onu ve Laura Dern'i resmen çocuk oldukları dönemde izlemek de izlerken keyif adına ayrı bir hava katabiliyor.

@luis-bunuel23 yazdı...

Cmt, 17 Şub 2018, 17:42 (5 ay önce)

7.5 / 10

GÜZEL BİR DAVİD LYNCH FİLMİ . DAVİD LYNCH BİRAZ GİZEMLİ VE KARIŞIK  FİLMLER YAPAN BİR YÖNETMEN BU FİLMİ ONUN  BANA KALIRSA ÇIRAKLIK ESERİ AMA LYNCH SİNEMASINA  VE FİLMLERİNE  BAŞLAMAK İSTİYENLER  İÇİN ÖNERİRİM FİLME NOTUM 10/7,5

@horrorpheliac yazdı...

Paz, 23 Ağu 2015, 15:43 (3 yıl önce)

Her Lynch filmi izlediğimde, başka izlemediğim filmi var mı diye aramalara giriyo ve hüsranla o listeler arasından kafamı kaldırıyorum. Bana göre az film çekmiş olan bu adama aşığım da sanırım. Filmleri harika, mükemmel ötesi, yaşasın gizemli karakterler vs değil olayım. Her filminde mütemadiyen yaşadığım bir doluluk hissiyatı var. Uyuşturucu gibi geliyor. Blue Velvet diğer filmlerine nazaran içerisinde giriş, gelişme ve sonucun olduğu bir film. İzlerken 'keşke ilk bunu izleseymişim' dedirtti bana ki eminim diğer Lynch filmlerini izleyenler de öyle demiştir/diyeceklerdir de. Filmin ben izleyicinin yorumuna bırakıldığını düşünüyorum. Her bir simge, olay vs. biraz izleyicinin kendi bilinçaltındaki durumlardan yola çıkarak yorumlamasına bırakılmış gibi geldi. Çok fazla bilinçaltı öğesinin buluduğu bir film. Eğer hiç Lynch filmi izlemediyseniz, anlamamaktan ve 'ortam içinde yerilmekten (?) ' korkuyorsanız, bu film ile Lynch'in kafasına girebilir ve diğer filmleri daha rahat anlayabilirsiniz.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Mavi Kadife filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mavi Kadife filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mavi Kadife filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER