5.5

526 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (22.228 OY)

KONUSU
Birbirlerine zıt hayatlar sürdüren Alper ve Ada, bir kitapçıda karşılaşırlar. 30’larında, kendi restoranının aşçısı olan Alper lüks bir düzen içinde gününü gün ettiği bir hayat sürmektedir. Hayatını çocuk kostümleri tasarlayıp dikerek devam ettiren 20’li yaşlarındaki Ada’ysa mütevazı bir hayat sürer ... Devamı
Birbirlerine zıt hayatlar sürdüren Alper ve Ada, bir kitapçıda karşılaşırlar. 30’larında, kendi restoranının aşçısı olan Alper lüks bir düzen içinde gününü gün ettiği bir hayat sürmektedir. Hayatını çocuk kostümleri tasarlayıp dikerek devam ettiren 20’li yaşlarındaki Ada’ysa mütevazı bir hayat sürer.

Sadece çapkınlık alışkanlığıyla karşılaştıkları kitapçıdan Ada’yı iş yerine kadar takip eden Alper, Ada’nın kitapçıda aradığı kitabı ona hediye eder. Bir ilişkiyi başlatan bu tanışmanın sonrasında kendini aşka kaptıran Ada’ya karşılık Alper, daha önceden sürdürdüğü modern hayatın içinde ona yer açmaya çalışırken boğuluyordur da.

Mustafa Hakkında Herşey , Babam ve Oğlum gibi filmlerle büyük başarılara imza atan Çağan Irmak, son projesi Issız Adam’da modern hayatların kişileri yalnızlığa sürüklediğinin hikayesini yemekler, anneler, eski şarkılar ve aşkla taçlandırıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@asim_2

5 ay önce

10 / 10

bu filmi cok severim

@kraliceceren300

8 ay önce

1 / 10

Böyle adamlardan nefret ediyorum

@kerimonay

1 yıl önce

küfür etmek isterdim ama terbiyem kaldırmıyor. Yahu bunun neyini beğeniyorsunuz bir anlatın? Bu aşk desen değil, sadakat desen değil, özlem desen değil. İğrenç iki insanın iğrenç hayatını anlatıyor. Aşk böyle bir şey mi lan? Bunun ikisinin yaptığı sadece cima eylemek. Başka bir cacık yok.
C

@chavdar

8 yıl önce

1 / 10

çağan ırmak'ın en kötü filmi.

@ustilago

10 yıl önce

balata koleksiyonu var bu adamın,at deptide ölmedi

@abella

10 yıl önce

iyi mi kötü mü bilmem ama her izlediğimde ağlıyom

@junkheadinpurpl

10 yıl önce

Cemal Hünal'ın oyunculuğu hariç,Çağan Irmak sever olarak pek de bayılmadığım bir filmdi.Müzikler bir hoşluk katmıştı ama filme ve sahnelere açıkçası. Biraz fazla abartılmış filmlerden olduğunu düşünüyorum :)
S

@siyahtuval

10 yıl önce

5.8 / 10

yani gereğinden fazla abartılmış.oyunculuk güzel ama o kadar da ilginç bir aşk hikayesi bulmadım sonuçta gitti... haticeye değil neticeye bak :)

@sapayolkatili

11 yıl önce

7 / 10

cemal hünal olmak üzere sevmediğim bütün oyuncular bu filmde toplanmış sanki.

@synerghy

11 yıl önce

4 / 10

Overrated bir filme ancak bu kadar yakışır...

@stiff

11 yıl önce

6 / 10

Son sarılma sahnesi dışında duygulanmadığım, çok çok abartılan film. En çok güldüğüm ise; ben başımdan böyle bir hikaye geçtiğini anlatsam yerden yere vuracak kız arkadaşların, sırf filmde romantik şarkılarla bezenmesiyle duygulanıp ağlamaları. Şu ıssızın yaptıklarını ben yapsam "terbiyesiz, ahlaksız, karaktersiz"; Issız yapınca "Cool, karizma, romantik serseri." :)

Geçiniz.

@noumena

11 yıl önce

Oyunculuklar güzel değil, diğer teknik detaylarda. Ancak senaryosu çok iyi

Senaryo klişe falan değil bana göre. Dünyadaki Don Juan, Kazanova örneklerinin Türk erkeğindeki önbellek hacmine ve çoğunlukta (bayan kesim, femme fatale figürleri hariç) bıraktığı etkiye dem vuruyor..Bana göre çok ciddi bir sosyal mesajda verir..

"Erkek görür, beğenir, kovalar, tanışır, tavlar, bağlar, istediğini alır ve bırakır"

Bunu yalanlayabilen insan yaşadığı dünyasına gelebilmem için yolu tarif etsin..

@rinustalarin

11 yıl önce

6.5 / 10

Cem Yılmaz' bir gönderme yaparak yorumumu noktalamak istiyorum:

'Müzikle film yapmak diye bir formül yok ki! Ayrıca plak koleksiyoncusu zihniyetiyle film izlenmez ki!'

...Bir dakika daha yoruma başlamamışım. Sonunda bize galiba bir sürpriz yaptığını zannetmiş Çağan Bey, lakin ben filmde sürpriz bir şeye rastlayamadım. Film güzel mi? Eh işte izleniyor, oyunculuk falan vasatın üzerinde, konunun işlenişi değişik, bazı sahnelerde kamera yönetimi de oyuncuların adaptasyonu da vasat veya vasatın bayağa bir altında (bence)...

Ya o değil de, ben bir yerde Crazy, Stupid, Love filminde Ryan Gosling'in canlandırdığı karakterin, buradaki Alper karakterinden esinlendiğini falan okumuştum... Tabiki saçma sapan bir takım elementleri öne çıkararak haber olsun diye yapılmıştı orası ayrı da, eğer Holywood bu filmdeki karakterden esinlenecek bir noktaya geldiyse, durum sandığımızdan daha da vahim.

Saygılar.

@jamais_vu

11 yıl önce

Bi filmi mevsiminde izleceksin arkadaş,

Filim makarası o kadar çok yapıldı ki, bi türlü adapte olamadım, Yani bende ayyy canımmm kıyamam ya havası yada ne bileyim herhangi bi romantizim kıpraşması olmadı malesef. Kıza verdiği Kapak cevap ( Daha önce yemiş gibi duruyorsun ) haricinde izlemesemde olurmuş dedirtti.

@bcaltuntas

12 yıl önce

7.5 / 10

Film dumanlı bir dokuya sahip.Hani böyle loş bir renkte.Başka bir koku veriyor.Aşk filmiyim fakat bende saklı bir çok şey var.Film müzikleri zaten ayrı bir hoş.Zamanın hoş şarkılarını bir tarz olarak tekrar izleyiciye aşılıyor.Bir çok aşk filmden farklı ele almış aşkı.Öncelikle gelecek zamanı yada şimdiki zamanı değilde aşkın geçmişini ön plana çıkarmaya çalışmışlar.İzlemediysen izle kardeşim kısacası.Türk filmlerinin göğsü kabarık filmlerinden.Ayrıca bayada popülerdi ilk zamanlar.
SPOILER

Issız Adam filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Issız Adam filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Issız Adam filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL