Ölüm Bölgesi

(1983)

The Dead Zone

Film 1 Saat 43 Dk. Dram, Korku ABD, Kanada

6.2

61 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (70.200 OY)

KONUSU

Johnny Smith bir araba kazası ile girdiği komadan tam beş yıl sonra çıkar. Uykuda olduğu dönemde dünya şüphesiz çok değişmiştir. Fakat kısa sürede kendisinde de bazı önemli değişiklikler olduğunu fark eder.

Christopher Walken

Johnny Smith

Brooke Adams

Sarah Brac...

Tom Skerritt

Sheriff Ge...

Herbert Lom

Dr. Sam We...

Anthony Zerbe

Roger Stuart

Colleen Dewhurst

Henrietta ...

Martin Sheen

Greg Stillson

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@seyhan1

11 ay önce

7 / 10

Konu yeterince yaratıcı ki ben filmi izlerken Stephen King roman uyarlaması olduğunu bilmiyordum. E potansiyel desek bu konuyla o da var ama filme bakınca boşa harcandığını düşünüyorum. Yani film kötü mü değil fakat konunun potansiyelinin çok altında. Filmin başından sonuna kadar kurgudaki kopukluk bir yere bağlanacak, tempo biraz artacak, ortadaki fikir biraz olsun geliştirilecek diye bekliyorsunuz ve sadece beklediğinizle kalıyorsunuz. Bence sadece filmdeki "özel güç" fikri ile bile çok daha farklı işler çıkarılabilirdi. Diğer taraftan Christopher Walken gayet başarılı bir oyunculuk sergilemiş, bunun yanında her ne kadar kurgu iyi olmasa da konunun farklılığı ve yapım yılı göz önüne alındığında izlenebilecek bir film.

@basribabam

4 yıl önce

7.5 / 10

Kesinlikle "az kişi tarafından bilinen şaheser bir film" Ayrıca diğer yorumcuların da belirttiği gibi; Christopher Walken döktürmüş. İzlemenizi kesinlikle öneririm.

@dr_hugo_strange

10 yıl önce

stephen king kesinlikle king :D işte yorum budur

@kaede

10 yıl önce

çok sağlam bir konusu olup vasatın üstüne çıkamamış bir filmdir. videodrome ya da the fly filmlerinin çok gerisindedir hele ki sonu çok kötü...mantık hatalarını hoş görüp nostaljik bir keyif yapacaksanzı bu filmi izlemelisiniz.(cronenberg’in naylonumsu origanik ve inoriganik bağlantılı nesne takıntısı bu filminde yok onun yerine çok yaratıcı bir konu mevcut (stephen king’in kaleminden çıktığını söylemem yeterlidir herhalde)
B

@barisius

11 yıl önce

5 / 10

Cronenberg filmografisinin en vasat filmlerinden biri, belki de birincisi. Dağınık kurgusu ve uyarlandığı Stephen King romanındaki gerilimi gerektiği kadar yansıtamaması en büyük eksikleri. Hal böyle olunca filme bir türlü giremiyor, olayların akışına kendinizi kaptıramıyorsunuz. Zira olaylar çok hızlı ve düzensiz bir biçimde ilerliyor.

Filmin artılarıysa David Cronenberg'in güçlü rejisi ve Christopher Walken'ın müthiş performansı.
SPOILER

Ölüm Bölgesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölüm Bölgesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölüm Bölgesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL