Basit Bir Plan

(1998)

A Simple Plan

Film 2 Saat 1 Dk. Polisiye, Dram İngiltere, Almanya 10 Eylül 1999

7

51 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (63.455 OY)

KONUSU
Olaylar bir yılbaşı öncesinde Minnesotadaki küçük bir kasabada geçer. Bu kasabada yaşamını sürdüren Hank’in güzel bir karısı ve yöredeki hububat değirmeninde iyi sayılabilecek bir işi vardır. Bir gün Hank’in çalıştığı firmaya Hankin ahmak kardeşi Jacob davetsiz misafir olarak çıkagelir. Yanında zenc ... Devamı
Olaylar bir yılbaşı öncesinde Minnesotadaki küçük bir kasabada geçer. Bu kasabada yaşamını sürdüren Hank’in güzel bir karısı ve yöredeki hububat değirmeninde iyi sayılabilecek bir işi vardır. Bir gün Hank’in çalıştığı firmaya Hankin ahmak kardeşi Jacob davetsiz misafir olarak çıkagelir. Yanında zenci düşmanı arkadaşı Lou da vardır.Çok geçmeden yakınlarda bir uçak kazası meydana gelir ve düşen uçağın enkazını görmeye giden Hank, Jacob ve Lou, çürümüş bir cesedin yanında bir çanta bulurlar. Bu çantanın içerisinde 4 milyon dolar vardır.
Bill Paxton

Hank Mitchell

Bridget Fonda

Sarah Mitc...

Billy Bob Thornton

Jacob Mitc...

Brent Briscoe

Lou Chambers

Jack Walsh

Tom Butler

Chelcie Ross

Carl Jenkins

Becky Ann Baker

Nancy Cham...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ravenna

11 ay önce

Geç izlediğime çok üzüldüğüm muhteşem bir Sam Raimi filmi. Yetinmeyi ve sana ait olmayan bir şeye dokunmamayı bilmen gerek. Para, insan ve üstüne bir de açgözlülük eklenince olacaklardan ne kadar kaçabilirsin ki ? Gerçekten yapılan plan bu kadar basit mi ? İzleyiniz!

@elalala

6 yıl önce

Mantık hatalarının fazlasıyla mevcut olduğu bir film ancak verdiği sosyal mesaj açısından izlenebilir. Yine de tavsiye edemeyeceğim.
B

@bond

7 yıl önce

1 / 10

insanların para olan zaaflıgını anlatan sıradan fılmlerden sahsen o kadar ahım şahım bulmadıgımı ıfade etmelıyım. tabı zek meselesı. saygılar.
B

@benjamin

8 yıl önce

8 / 10

şimdiye dek bu sitede hiç yorum yapılmamasına şaşmamalı. ne yazık ki değeri anlaşılamamış bir film bu. hak ettiği popülerliği elde edememiş. buna rağmen alt metinleriyle, oyunculuklarıyla, müziği ve gerilimiyle unutulmayacak bir film. reha erdem’in "kaç para kaç" filminden sonra paranın insanları nasıl değiştirdiğine dair izlediğim en iyi film. başlarda biraz sıkıcı gelebilir ama ilerleyen bölümlerde çok sürükleyici hale geliyor. gönülden tavsiye ederim.
SPOILER

Basit Bir Plan filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Basit Bir Plan filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Basit Bir Plan filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL