6.7

85 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (2.471 OY)

KONUSU
Yüksek okulu bitirdikten sonra, dürüstlüğü ve rüşvete karşı duruşu yüzünden memur olarak çalıştığı işten atılan Ali’yi bekleyen trajikomik olaylar. Bugün gelinen noktada yükselen değerleri yıllar önce resmeden bir Atıf Yılmaz klasiği... Ali, atama emri çıkınca büyük şehirde memuriyete başlar. Vazife ... Devamı
Yüksek okulu bitirdikten sonra, dürüstlüğü ve rüşvete karşı duruşu yüzünden memur olarak çalıştığı işten atılan Ali’yi bekleyen trajikomik olaylar. Bugün gelinen noktada yükselen değerleri yıllar önce resmeden bir Atıf Yılmaz klasiği... Ali, atama emri çıkınca büyük şehirde memuriyete başlar. Vazifesini kutsal bir görev bilinciyle yerine getirmeye, vatandaşa layık olmaya gayret ettikçe düzenden memnun olanları rahatsız eder. Yanına yerleştiği eniştesinin düzenin yozlaşmasından nasibini çok fazla almış fırsatçı kişiliği Alinin işini oldukça zorlaştıracaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@jackrai

9 yıl önce

8.9 / 10

Sanırım Şener Şen'in en iyi oynadığı rol pişkin, karaktersiz, sadece kendisini düşünen ve paragöz adam oluyor. Bu filmde bu rolün hakkını veriyor usta oyuncu.

@cruachan

10 yıl önce

7.7 / 10

banker yakup banker yakup:) bi araba uydurup hıyar satsan daha iyi:) ilyas salman, yaw enişte sen müslüman adam değilmisin şener şen, ulen sen peygambermisin hanım bi kova daha su getir:) filmden aklımda kalan bazı diyaloglar:):)

@lowen

11 yıl önce

7 / 10

Namuslu filminin biraz daha değişik versiyonu..Sisteme getirilen ağır bir eleştiri,gayet güzel işlenmiş..
SPOILER

Dolap Beygiri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dolap Beygiri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dolap Beygiri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FILM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL