Sen Uyurken

(1995)

While You Were Sleeping

Film 1 Saat 43 Dk. Komedi, Dram ABD 1 Aralık 1995

6.6

89 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (113.129 OY)

KONUSU
Bekar bir kadın olan Lucy, yakışıklı Peter’la her sabah metroda karşılaşır ve uzaktan uzağa hayran olmayı sürdürür. Peter bir gün raylara düştüğünde müdahale eden kişi Lucy’dir. Komaya giren genç adamı hastanede ziyaret ettiğinde ailesiyle de tanışır ve onlara oğullarının hiç tanımadıkları nişanlısı ... Devamı
Bekar bir kadın olan Lucy, yakışıklı Peter’la her sabah metroda karşılaşır ve uzaktan uzağa hayran olmayı sürdürür. Peter bir gün raylara düştüğünde müdahale eden kişi Lucy’dir. Komaya giren genç adamı hastanede ziyaret ettiğinde ailesiyle de tanışır ve onlara oğullarının hiç tanımadıkları nişanlısı olduğunu söyler.

Peter’ın koma durumu sürerken Lucy ailenin bir parçası olur ve yalanını sürdürür. Ama Peter’ın erkek kardeşi Jack ortaya çıktığında işler karışır. Çünkü Lucy’yle birbirlerine aşık oluverirler. Genç kadın, hiç tanımadığı komadaki bir adamın sevgilisi rolü yapmakla gerçekten bulduğu aşkı yaşama arasında ikileme düşer.

Jim Turteltaub’un, gişede çok iyi iş yapan Büyük Hazine’den 10 yıl önce çektiği Sen Uyurken, hem iyi bir romantik komedi izlemek isteyenlere hem de Sandra Bullockun hayranlarına önerilir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serifayaz

7 ay önce

Sıcacık,sevimli güzel bir film.90's bi başka gerçekten.

@henriette

1 yıl önce

peter ve lucy ikilisi tamamen platoniklikten ibaretti. lucy'nin hiçbir zaman peter'a aşık olmadığını düşünebiliriz. birini sevmek istedi sadece, karşısına da o çıktı.
ailesine söylememesini anladım ama jack'e daha erken söyleyebilirdi. ya da film beş dakikada daha uzun olsaydı, ikisinin sahnelerini biraz daha izlemek isterdim:(
tatlı, hoş. safe place filmler listesine eklendi. jack harika bir karakterdi ve eğlencesi yerindeydi.
ha bir de peter'ın arkadaşını(asansörde lucy'yle karşılaşan) daha çok izlemek isterdim. oyuncu kadrosuna bakmadım, jack o zannedip bekledim, değilmiş. o karakteri biraz daha görebilirdik

@tiamath

3 yıl önce

5.5 / 10

Filmi Sandra Bullock izlettiriyor desem yeridir. Öyle kayda değer bir hikaye yok aksine saçmalığın daniskası diyeceğiniz unsurlar var. En basiti tren bileti gişesinde her sabah Peter’ın yolunu gözlercesine aşık olan Lucy’in, bu kadar sevgi beklediği şahıs komada yatarken kardeşi ile iki yol arkadaşlığı esnasında yaptıkları sohbetler sayesinde kardeşine aşık olması . Ne alaka şimdi? İkinci en bariz unsur ise düğün günü itiraz ediyorum ben aslında kardeşine aşık oldum dediğinde düğün salonunun yıkılması gerekirken "aa öylemi?" ama neden?" gibi basit bir tepki gelmesi .

Dediğim gibi Sandra’nın oyunculuğu ve sempatikliği sayesinde sonunu getirebildim yoksa ortalama seviyeyi ancak yakalayabilmiş bir romantik komediden ibaret bir film.
E

@earlgrey

9 yıl önce

ya kapak resmen spoilerlı he -_-
F

@film_kadini

10 yıl önce

8 / 10

İşte Sandra Bullock farkı.. İzletiyor kendini.. Filmin sonunda aklıma gelen klasik cümle : " Kime niyet , kime kısmet" ..
T

@timeofgypsies

11 yıl önce

7.9 / 10

Bu soğuk kış gününde iyi gelen sıcak çikolata tadında ve sıcak-sımsıcak bir film. : )

’’Doksanların gücü adına !’’gibi bir sloganı estirdi kafamın içerisinde,sanırım filmin biraz ’’pembe’’ olusundan kaynaklı olsa gerek.
N

@ninaa

14 yıl önce

sonunu iyi bağlamışlar. merak ediyordum bunca yalanın ardından çarpık bir ilişkiyi nasıl mümkün kılınır hale getirecekler diye. yaptılar yapacaklarını, iki üç duygusal kelamla, sarfedilmiş tüm yalanları, filmin başında peteeeğğr diye ağlaşan lucynin bir anda jack’e aşık oluşunu ’ayyyy çohooş’ diyerek içimizin gıcıklanacağı hale getirmişler. ne diyeyim ki, iyi aferin.

@foolmood

14 yıl önce

7.9 / 10

hollywood tan ayarı tutmuş bir romantik komedi.içten sıcak samimi.beğendim.
SPOILER

Sen Uyurken filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sen Uyurken filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sen Uyurken filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL