Charlie'nin Çikolata Fabrikası

(2005)

Charlie and the Chocolate Factory

Film 1 Saat 55 Dk. Macera, Komedi İngiltere, ABD 12 Ağustos 2005

7

522 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (448.410 OY)

KONUSU
İlginç bir karakter olan çikolata üreticisi Willy Wonka, çikolata imparatorluğu için veliaht arayışındadır. Eğitmek ve sonrasında yerini bırakmak üzere bir yarışmayla 5 tane çocuk seçer. Aralarında, Wonka’nın fabrikasının civarında oturan Charlie adlı yoksul bir çocuk da vardır.

Bu 5 şanslı çocuk,
... Devamı
İlginç bir karakter olan çikolata üreticisi Willy Wonka, çikolata imparatorluğu için veliaht arayışındadır. Eğitmek ve sonrasında yerini bırakmak üzere bir yarışmayla 5 tane çocuk seçer. Aralarında, Wonka’nın fabrikasının civarında oturan Charlie adlı yoksul bir çocuk da vardır.

Bu 5 şanslı çocuk, 15 yıldır hiç kimsenin görmediği çikolata fabrikasını gezerler. Gördükleri Charlie’yi büyüleyecek ve onu Wonka’nın fantastik dünyasına çekecektir.

Fantastik sinemanın kralı Tim Burton’ın yönettiği filmin başrolünde, yönetmenin gözdesi, Johnny Depp var.
Johnny Depp

Willy Wonka

Freddie Highmore

Charlie Bu...

David Kelly

Grandpa Joe

Helena Bonham Carter

Mrs. Bucket

Noah Taylor

Mr. Bucket

Missi Pyle

Mrs. Beaur...

James Fox

Mr. Salt

Deep Roy

Oompa Loompa

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@warriorpoet

1 yıl önce

Rica ediyoruz, yalvarıyoruz hepinize, lütfen.
Evinize gider gitmez atın televizyonunuzu pencereden, Televizyonun boşalan yerine,
Hemen koyuverin bir kütüphane.
Sonra dolsun o güzelim kitaplar raflara,
Girmesin bir daha o kötü görüntü odalara.
D

@duckdisystem

2 yıl önce

Bu filmi ilk sinemada izlemiştim ve ondan sonra her mutsuz olduğum zamanda bu filmi açıp açıp izledim kesinlikle bende safça mutluluk yaratan bi film ve kesinlikle filme başlamadan yanınızda bir sürü çikolata bulundurun :))

@iamgzde

3 yıl önce

Defalarca kez izlesemde sıkılmam dediğim filmlerden. Küçük büyük herkesin izlemesi gereken, sizi hayal dünyasına çeken özellikte bir film.

@sinegoz

4 yıl önce

6.5 / 10

O değil de film kendinden spoilerlı, isime bakıp anlıyorsun.

@free_style

4 yıl önce

Sen masallarını anlat Tim Burton. Biz hep izleriz.

@gundula

6 yıl önce

Oğlumla birlikte kaç defa izlediğimi bilemediğim film. Benim başucu filmim... Hala oğlum durup durup "lahana çorbası" der. Açlığı ve fakirliği oğluma öğreten film... önemlidir.
E

@evrensel

6 yıl önce

8.5 / 10

Ailecek iznelebilecek, öğretici ve insanın yüzünde tebessüm oluşturan bir film. Johnny Depp çok kaliteli bir oyuncu. Fantastik dünyanın içine çok hoş bir yolculuk edeceksiniz. İzleyin.

@cessiebalik

7 yıl önce

9 / 10

Bu gün sanırım sekiz milyonuncu kez izledim, bu kez 9 yaşındaki kuzenimle. O da bir beş kez falan izlemiş olmalı. Yorum yapa yapa, büyük bir keyifle izledik. Hep, hep, hep güzel. Roald Dahl'ı da anmadan geçmemek lazım, onun hikayeleri de her zaman çikolata tadında :)
K

@ketcibasis

7 yıl önce

bence film gerçekten güzel ve çok güzel mesajlar içeren bir filmdi. Böyle fantastik bir filmden çok ciddi mesajlar beklmiyordum. Ön yargım yüzünden uzun süredir de izlememiştim ama gerçekten güzelmiş. Abidin dinonun resmine bende çok benzettim bence bilinçli yapılmış bir sahneydi yorumlarda görnce de yalnız olmadığımı görmek iyi oldu :)
D

@doris

8 yıl önce

Masal ve çikolata tadında bir film!

@dmlnrgs

8 yıl önce

8 / 10

Yine Tim Burton, yine Johnny Deep, yine renkler, yine müzikler, yine gülümseme.. Ortada sinema yoluyla anlatılacak bir masal varsa, Tim Burton'dan başkasını düşünmek saçma olur. Evrenin gelmiş geçmiş en naif mesajlarını vermekten başka bir kaygısı olmayan, pek bi hoş bir film.

Johnny Deep bu filmde diğer filmlerde ki halinden ve tavrından pek bi uzak olsa da, mimikleri bi tek bana mı çekici geldi bilinmez:)
C

@cemcosan

8 yıl önce

10 / 10

Hayatınızda izleyebileceğiniz en iyi fantastik filmlerden izlerken gerçekten o fantastik havayı fazlasıyla size sunuyor kesinlikle izlemeyen kaldıysa çok şey kaybediyor

@hump_de_bump

8 yıl önce

7.5 / 10

Tim Burton yine sevenlerine hayal dünyasının en renkli köşelerini sunuyor bu filmiyle. Böyle bir masalı onun kadar güzel anlatabilecek başka bir yönetmen daha yoktur herhalde.

Her izlediğimde dış sesin seslendirdiği şu sözler içime işler: "Sonunda Charlie Bucket bir çikolata fabrikası kazandı. Ama Willy Wonka çok daha büyük bir şey kazandı: bir aile; ve ortada kesin olan bir şey vardı, hayat hiç bu kadar tatlı olmamıştı."

@sapayolkatili

8 yıl önce

kaliteli bir filmdi açıkcası orada yaşamak isterdim.

@delilah1

9 yıl önce

Tim Burton ve eserlerine hayran olmamak elde mi ? Yine filmi izlerken arkadan Tim Burton adının okunduğu bir film. Hala sıkılmadan zaman zaman izliyorum. Herkes küçükken bir Willi Wonka tanımak istemiştir :)
SPOILER

Charlie'nin Çikolata Fabrikası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Charlie'nin Çikolata Fabrikası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Charlie'nin Çikolata Fabrikası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL