5.9

151 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.6 (134.143 OY)

KONUSU
Herrington Lisesi’nde okuyan bir grup uyumsuz genç, okuldaki öğretmenlerle ilgili yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu farkettiklerinde iş işten geçmiştir. Suyla beslenen ve insanların kılığına giren bu yaratıklar gerçekten uzaydan mı gelmiştir? Peki onları durdurmak bu birbirleriyle dahi anlaşamaya ... Devamı
Herrington Lisesi’nde okuyan bir grup uyumsuz genç, okuldaki öğretmenlerle ilgili yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu farkettiklerinde iş işten geçmiştir. Suyla beslenen ve insanların kılığına giren bu yaratıklar gerçekten uzaydan mı gelmiştir? Peki onları durdurmak bu birbirleriyle dahi anlaşamayan gençlere mi düşmüştür?

Robert Rodriguez, bilim kurgu, korku ve gençlik filmleri karışımı ilgi çekici bir tür filmine imza atttı. Her ne kadar El Mariachi ayarında bir film bekleyenleri memnun etmekten uzak bazı klişeler içerse de, meraklısı için pek çok filme göndermelerle dolu kült bir yapım.
Josh Hartnett

Zeke Tyler

Elijah Wood

Casey Connor

Clea DuVall

Stokely 'S...

Jordana Brewster

Delilah Pr...

Shawn Hatosy

Stan Rosado

Laura Harris

Marybeth L...

 Usher

Gabe Santora

Salma Hayek

Nurse Rosa...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

4 ay önce

6 / 10

Döneminde, özellikle yaşıtlarım için söylüyorum, izlemiş olanlar için bir klasiktir. Çok iyi bir film olduğundan değil, hikayesinin bir şekilde kendini izlettiriyor olmasından ötürü ne zaman denk gelinse izlenilir. Uzaylı istilasına bakış açısını epeyi değiştiren bir özelliği vardır. Başlar yavaş ilerler ama yarısından sonra gerilim hiç bitmez.

@mertcank

7 yıl önce

6 / 10

TV'de keşfettiğim ve favorilerim arasına giren bir film. Öyle kusursuz bir yapım olmasa da, defalarca izlense dahi sıkmayan bir konusu var. Başları biraz ağır ilerliyor kabul ama kurgu şahane. Ne zaman denk gelsem izlerim.

@vfv

11 yıl önce

Bilimkurgu korku filmleri genelde hoşuma gidiyor. Türü de seviyorum. Ünlü sıra dışı yönetmen Robert Rodrigezin yönetmenliğini yaptığı eski bir film fakat benim unutamadığım filmlerden biri. Filmin oyuncu kadrosunda da çok önemli isimler var. Bu kadar iyi oyuncuyu bir araya toplamışlar daha ne olsun. Filmde uzaylıların istilası söz konusu. Yavaş yavaş ve sessiz. Tabi durum ortaya çıkınca ortalık karışıyor. Kim uzaylı kim değil bunu düşünmeye başlıyorsunuz. Bu durumu The thing isimli filmde de yaşamıştım. Bu filmle ilgili değişik görüşteki yorumlara denk geleceksiniz. Kimisi çok beğenmiştim kimisi hiç beğenmemiştir. Robert Rodrigez seviyorsanız şans verin derim. 10/ 7.0

@pnarpnar

12 yıl önce

soundtrack'indeAnother Brick in the wall kullanılması da hoş bir gönderme olmuştur
F

@fishbone

15 yıl önce

televizyonda sürekli verilen,her seferinde sıkılmadan izlediğim,gerim gerim geren bir filmdir kendileri.

josh hartnett'in ve o deli manyak spor hocasının performansı da gözardı edilmemelidir.
M

@mambitious

16 yıl önce

Sonunu hayretle izlediğim korku -değilde gerilim- filmi.
SPOILER

Fakülte filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Fakülte filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Fakülte filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL