6.9

32 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (34.926 OY)

KONUSU
Bir zamanların punk grubu Sex Pistols’un basisti Sid Vicious ile sevgilisi Nancy Spungen’in biyografisi.Sex Pistols, punk denince ilk akla gelen grup. Hakikaten de grup, gitar çalma ve vokal yapma anlayışını sonsuza kadar değiştirmiş, punk kültürünün oluşmasında ön ayak olmuş ve yetmişlerin sonuna d ... Devamı
Bir zamanların punk grubu Sex Pistols’un basisti Sid Vicious ile sevgilisi Nancy Spungen’in biyografisi.Sex Pistols, punk denince ilk akla gelen grup. Hakikaten de grup, gitar çalma ve vokal yapma anlayışını sonsuza kadar değiştirmiş, punk kültürünün oluşmasında ön ayak olmuş ve yetmişlerin sonuna doğru İngiltere başta olmak üzere bir çok ülkede deprem etkisi yaratmıştı. Grubun en tartışılan üyesi Sid Vicious olagelmiştir. Yönetmen Alex Coxa da sahnede seyirciye küfreden, zaman zaman onların kafasına bas gitarını geçiren, hatta kırık camların üzerine atlayan bu manyak adamın ilginç hayat öyküsünü filme almak kalmış. Alex Cox hep ortalama bir yönetmen olarak görülse de filmin merkezinde Sid ve Pistolsın sıra dışı öyküsü olunca film kendini başarıyla izletiyor. Filmin konusu zaten belli ama biz yine de bir giriş yapalım. Sid Vicious, hayranı olduğu gruba bas gitarist olarak girmiş bir aykırı insandır. Kendisi gibi sıyırmış bir insan olan Nancy Spungen ile tanışınca zaten karman çorman olan hayatı bir curcunaya döner.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@neuromancer

1 ay önce

İngiliz punk grubu Sex Pistols'ın üyesi Sid'in ve sevgilisi Nancy'in başından geçenleri anlatıyor. Oldukça depresif bir hayatı izliyoruz. Nihilist bir hayat görüşü ile ölüme meydan okuyan bu karakterleri izlemek yorucu.

Gary Oldman, karakteri adeta yaşamış. Bu yüzden izlemek ne kadar yorucu olsa da keyifliydi.

@holyghost90

11 yıl önce

5 / 10

Nancy gibi bi kızarkadaşım olsun istemezdim.O ne çirkinlik o ne itici bi ses nesine aşık olnuş sid bu kadının anlamadım.

@otlu_kek

11 yıl önce

yıllar sonra filmi az önce bir kere daha izledim.Nancy sid'i eroine başlatan ve çöküşüne sebep olan bir insan olarak gösterilmiş resmen.Oysaki bildiğim kadarıyla sid'in annesi bir uyuşturucu satıcısı ve o da annesi yüzünden bu yola giriyor ve gene onun verdiği bir mal yüzünden ölüyordu.Neden nancy'i kötülemişler anlam veremedim.

@denizindelisi

11 yıl önce

10 / 10

sid'in göğsüne jiletle "nancy" yazdığı sahne aklımdan çıkmaz.

@otlu_kek

11 yıl önce

gary oldman'ın sid vicious'tan daha punk olduğu film: )

@tnetennba

14 yıl önce

8.5 / 10

Gary Oldman nasıl büyük bir oyuncu olduğunu ve her işin altından nasıl kalktığını bir kez daha kanıtlıyor... Sid Vicious’ı bilmemiş, Sex Pistols konserlerini youtubedan falan izlememiş olsam Gary Oldman’ı sid sanırdım.
SPOILER

Sid Ve Nancy filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sid Ve Nancy filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sid Ve Nancy filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL