Kral George'un Deliliği

(1994)

The Madness of King George

Film 1 Saat 50 Dk. Biyografi, Komedi İngiltere, ABD

5.2

7 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (17.903 OY)

KONUSU
1788 yılında İngiltere Kralı 3. George iktidarının otuzuncu yılına yaklaşmaktadır. İlerleyen yaşıyla birlikte bunama belirtileri göstermeye başlayan kralın akli dengesi gittikçe bozulur; unutkanlığı had safhaya varır, konuşurken uygunsuz kelimeler kullanır, saldırganlaşır. Bu fırsattan istifade etme ... Devamı
1788 yılında İngiltere Kralı 3. George iktidarının otuzuncu yılına yaklaşmaktadır. İlerleyen yaşıyla birlikte bunama belirtileri göstermeye başlayan kralın akli dengesi gittikçe bozulur; unutkanlığı had safhaya varır, konuşurken uygunsuz kelimeler kullanır, saldırganlaşır. Bu fırsattan istifade etmek isteyen Galler Prensi, popülerliğini gittikçe yitirmekte olan George’u tahtından indirmeye niyetlidir. Fakat Başbakan William Pitt ve kraliçe Charlotte George’un tahtını korumaya kararlıdır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

3 yıl önce

6 / 10

3.George’un Akut porfiria rahatsızlığından ötürü konuşma ve sinir kontrolü ile ilgili yaşadığı problemler bulunduğu konumu riske atmaya başlamıştır. Bu durumdan faydalanmak isteyen oğlu, babasının hekimler tarafından karantina altına alınarak tedavi süreci emrini vermiş ve yerine geçme çalışmalarına başlamıştır. Bu tür kraliyet dönem filmlerini kolay kolay sevmem ama özellikle 35.dakikadan sonra, george’un hekimler tarafından alınmasıyla başlayan kısımları ve Ian Holm’un oyunculuğu beni filme bağladı. Bir kimsenin, deli olmadığını kanıtlama ve bundan sıyrılma mücadelesi güzel anlatılmış. George’un bulunduğu bu rahatsız durumun ülkeye yansıma şekli ile ilgili olarakta birşeyler aktarılsaydı daha başarılı olabilirdi. Komik nüansları olduğu gibi sheakesphare’den alıntılanmış noktalarda yerindeydi. Ortalamadan bir tık üstte bir filmdi.
SPOILER

Kral George'un Deliliği filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kral George'un Deliliği filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kral George'un Deliliği filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL