7.2

203 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (8.880 OY)

KONUSU
Almanya’ya çalışmaya giden Memo, istediği parayı kazanıp köyüne döner ve sözlüsü Cano’yla evlenmek ister.Memolar’ın kan davalı oldukları Sülo da hapisten çıkarak karısı Ayşo’nun yanına gelir.Bunu duyan Hamo, düğünü durdurur ve oğlu Memo’nun, Sülo’yu öldürmesini ister.Ancak, Memo buna pek yanaşmaz.Öl ... Devamı
Almanya’ya çalışmaya giden Memo, istediği parayı kazanıp köyüne döner ve sözlüsü Cano’yla evlenmek ister.Memolar’ın kan davalı oldukları Sülo da hapisten çıkarak karısı Ayşo’nun yanına gelir.Bunu duyan Hamo, düğünü durdurur ve oğlu Memo’nun, Sülo’yu öldürmesini ister.Ancak, Memo buna pek yanaşmaz.Öldürüleceğini anlayan Sülo, Memo’ya bir teklifte bulunur. Memo’nun kendisini öldürmemesi durumunda köyden uzaklaşacağını söyler.Evlenmek için başka çaresi kalmayan Memo, Sülo’nun planını kabul eder ve köy meydanında Sülo’yu yalandan vurur.Köy halkı da bu numaraya inanır.Daha sonra dağdaki bir eşkıyanın yanında tekrar karşılaşan Memo ve Sülo yine birbirine düşer.Eşkıyanın altınlarını gören Sülo’nun iştahı kabarır ve şehirde kalmaktan vazgeçer.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@okaliptuss

11 yıl önce

9 / 10

Favorim olan en sevdiğim Kemal Sunal filmi budur.Her yönüyle çok başarılı.Gerek senaryo gerek oyunculuklar müthişti.Kadro zaten muhteşem isimlerden oluşuyor.Şener Şen ve Kemal Sunal gibi iki komedi ustası yan yanına gelince haliyle seyrine doyum olmayan bir komedi filmi çıkıyor ortaya.Bu filmi her denk geldiğimde mutlaka tekrar izliyorum baştan sona çok keyifli ve eğlenceli.Filme puanım 10/10

@lowen

12 yıl önce

7.3 / 10

Gülmek için bu filmin adını bile duymak yeterli,anında gözümün önünden onlarca komik sahne geçiyor..Hortumm,Kıblee,Hortummm,Kıblee..-La hortumda ne oluyo ki:))

@raphalleon

12 yıl önce

7.7 / 10

Türk sinema tarihinin en güzel ve en komik filmlerinin başlarında geliyor. Kemal Sunal olacak da komedi unsuru olmayacak ha? Yok canım. =)

@cruachan

12 yıl önce

10 / 10

nabıcaz loo hıyar tarlasında karşılıklı hıyar soyup yicez yürü loo vuracam seni, animiş kimmiş kimmiş jendermeler jendermeler:):)

@paradigma

13 yıl önce

8 / 10

Şener Şen bu filmde Kemal Sunal'ı da geçmiştir. Ayşen Gruda ile karşılıklı oynadıkları sahne mesela :)
D

@dwtd

14 yıl önce

Turk sinemasinin tartismasiz en guzel filmlerindendir. Hala cok gulerim!
SPOILER

Davaro filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Davaro filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Davaro filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL