Sadece Bir Aşk Meselesi (2000)

Juste une question d'amour a.k.a Just a Question of Love

Tv Filmi 1 Saat 28 Dk. Dram, Romantik Belçika, Fransa

7.1

7 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (5.222 OY)

KONUSU
Laurent ziraat fakültesi son sınıfta öğrencidir. Ailesi yakın bir kasabada yaşamaktadır. Eczacı babası ve şefkatli annesine karşı yeni kabul ettiği kimliğini saklamıştır. Kız arkadaşı ile ailesine haftasonu ziyaretleri yapmakta ve onlara layık evladı oynamaktadır. Oysa okuduğu şehirde kız arkadaşıyl ... Devamı
Laurent ziraat fakültesi son sınıfta öğrencidir. Ailesi yakın bir kasabada yaşamaktadır. Eczacı babası ve şefkatli annesine karşı yeni kabul ettiği kimliğini saklamıştır. Kız arkadaşı ile ailesine haftasonu ziyaretleri yapmakta ve onlara layık evladı oynamaktadır. Oysa okuduğu şehirde kız arkadaşıyla kaldıkları evde yanyana bile yatmamaktadırlar. Korktuğu şey büyüktür. Kuzeni gay olduğunu açıklamış. Ailesinin kabulüne fırsat ve zaman vermeden sevgilisiyle Vietnama gitmiş, orada hepatit olmuş. Aile ise onu aids olmakla suçlamış, evden atmış, ölünce de ardından kahrolmuşlardır. Teyzesi ve eniştesinin hali içler acısıdır.

Bu korkulu gizlenme ve sevgili arayışı tam da mezuniyete yakınken, okula yeni gelen asistan Cedric ile yepyeni bir başlangıca taşınır. Yyaz stajını yanında yaparken ilk açılışlar, ilk dokunuşlarla başlayan gay life ertesi sabah Cedric'in annesinin yatak odası kapısını açmasıyla daha da ilginçleşir. Emma oğlunu kabul etmiş dul bir evhanımıdır. Hayattaki son kalesi Cedric'i kaybetmemek için onun herşeyine tahammül etmektedir. Cedric, Laurent'in ailesine de açılması için onu zorlar. Oysa daha o bu hayatı yeni tanımaktadır. Evet zaman hiç bir şeye müsaade etmemektedir.

Laurent artık yol ayrımındadır. Ya rolüne son verecek aşkıyla sevdiği adamla ailesini ezip geçecek, ya da onun baskıları aşkını bitirecekdir. Asıl hesap etmediği olur ve Emma, Laurent'in ailesinin kendi gibi kabul edeceklerini sanarak durumu onlara açıklar. İşte şimdi her şey karışmıştır.

Bu kadar karışıklık nasıl çözülecekdir. Harika bir romantizm, beş yıldızlı bir drama, bir fransız klasiği edasıyla geliyor ve hiç kimsenin tahmin edemiyeceği bir sonuca çıkarıyor. Kesinlikle seyredilmeli.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
D

@demirous

5 yıl önce

0 / 10

ya hadi ama yaaa
D

@demirous

5 yıl önce

0 / 10

Yahu ben bu filmi nereden izleyeceğim? Yıllardır arıyorum bulamadım. Türkçe altyazılısı yok hiçbir yerde. İzleyenler de insaf edip paylaşsa bizle de, bizde izlesek çok güzel olacak.
SPOILER

Sadece Bir Aşk Meselesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sadece Bir Aşk Meselesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sadece Bir Aşk Meselesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL