7.2

13 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (27.773 OY)

KONUSU
King of New York 1990 yapımı,Mary Kanenin yapımcılığını üstlendiği ve Senaryosunu Nicholas St. Johnun yazdığı,Abel Ferraranın yönetdiği bir gangster filmidir.Film Frank White (Christopher Walken) isimli bir adamın hapishaneden çıktıktan sonra bir yandan gangsterlik yaparken bir yandanda bir hastanen ... Devamı
King of New York 1990 yapımı,Mary Kanenin yapımcılığını üstlendiği ve Senaryosunu Nicholas St. Johnun yazdığı,Abel Ferraranın yönetdiği bir gangster filmidir.Film Frank White (Christopher Walken) isimli bir adamın hapishaneden çıktıktan sonra bir yandan gangsterlik yaparken bir yandanda bir hastanenin yapılmasına yardım eden,özellikle arkadaşı ile (Laurence Fishburne) çalışan bir adamdan bahs etmektedir fakat tabi ona New York'un Kralı diyen polislerse (David Caruso ve Wesley Snipes) onun peşindedirler.Genelde Latin Amerikalılar ve Siyahlarla çalışmakta olan Frankin bazı adamları(özellikle siyah olanlar) onlardan nefret eden polis memuru Thomas Fleniganı(Snipes) hiç sevmemektedirler .Bu arada Frank ile avukatının ilişkiside vardır.Filmin başrollerinde Christopher Walken ve Laurence Fishburne vardır.Yardımcı rollerde David Cruso,Wesley Snipes,Steve Buscemi,Victor Argo,Theresa Randle,Janet Julian,Joey Chin,Giancarlo Esposito ve Paul Calderon vardır.Film 1990da iyi bir çıkış yapmış ve ünlü hit filmler arasında kendisine yer edinmeyide başarmışdır.Görüntü yönetmeninin Bdian Bazzelli olduğu film cinsellik/çıplaklık,aşırı küfürler,şiddet,uyuşturucu kullanımını ve bazı olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar yüzünden 13 yaş ve üzerinin izlemesi tavsiye olunmaktadır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

3 ay önce

4.5 / 10

Hapisten çıktıktan sonra hla en üstte olduğunu kanıtlamaya çalışan kimseyle doru düzgün anlaşamayan Frank White'ın diğer mafyalarla girmiş olduğu çatışma ve bir yandan da polisle olan mücadelesini anlatan ortalama bir mafya filmi. Filmin neredeyse her on dakikasında bir gösterilen erotik içerikli sahneler olmasa muhtemelen vasatın bile altında kalabileceğini düşünmekteyim.

@vfv

7 yıl önce

wesleyin öyle ahım şahım filmleri olmasada bu film ciddi anlamda iyiydi.
SPOILER

New York'un Kralı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

New York'un Kralı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

New York'un Kralı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL