8.2

27 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (91.202 OY)

KONUSU

Özgürlüğüne yeni kavuşmuş Shadow adındaki eski bir mahkum, kendine "Wednesday(Çarşamba)" diyen ve hayatı ve geçmişi hakkında ondan daha fazla şey biliyor gibi gözüken gizemli bir adamla tanışır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@linquter

3 yıl önce

6 / 10

Kitabı okuduktan sonra diziyi izlemek istedim ama açıkçası kitabın tadını vermiyor. Dizi de bir de Neil Gaiman’ın o gizemli karanlık dünyasını ekrana aktarmaya çalışmışlar ki çok kolay olmadığı için bazı bölümlerin insanı sıktığını görmek mümkün. Ayrıca fazlasıyla yan karakter ekleyip uzatmaya çalışmışlar ve kabak tadı vermiş. 3. sezonda biter umarım daha fazla uzatmazlar. Diziyi izleten yegane şey görselliği ve müzikleri olabilir. Müziklerini hannibal müziklerini de yapan Brian Reitzell yapmış.
Kısacası diziden biraz bile hoşlandıysanız oturun kitabı okuyun daha fazla eğlenirsiniz diyebilirim.
G

@gaspar_noe

7 yıl önce

sanki dizisi hiç gelmeyen 8 bölümlük bi fragman gibi; izliyorum izliyorum, görselliğe hayranım fakat ne ben bi yere varabiliyorum ne de dizi.

@gaffarson

7 yıl önce

Enteresan bir dizi. Hani öyle bir ilerliyor ki ne beğendim diyebildim ne de kapatabildim. Henüz yalnızca 2 bölüm olduğu için ön yargıyla da yaklaşmak istemiyorum ama yer yer fazla bayıyor sanki bazı sahneler. Ya gereğinden fazla uzatılmış ya da anlamsız, doğru kelimeyi de bulamıyorum belki de yalnızca absürt... ama absürtlüğün de biraz suyu çıkarılmış gibi...

Sözde başrole çok ısınamadım. Oyunculuğu yetersiz bence, başka biri bambaşka bir performans ile uçurabilirdi. Hatta bana öyle yetersiz geldi ki herkes iyi iken onun oyunculuğu resmen sırıtıyor.

Fakat sadece Ian Mcshane için bile izlerim. Daha da güzel yan karakterler ile tanışacağız gibi geliyor bana.

Bakalım ileriki bölümlerde neler olacak.

Şimdilik beni büyüledi diyemem...

@tnetennba

7 yıl önce

kitabını 6 sene önce okumama rağmen yan karakterlerin fazlalığından kafam ciddi anlamda karışacak gibi. yalnızca diziyi izlemek yetmiyor, bu kim, bu hangi tanrı diye araştırmanız lazım, yoksa hikayeyi oturtamazsınız. ilk bölüm hakkında bilgi vereyim.

mitolojik tanrılar modern zamana uyarlanıyor. ölümsüz oldukları için şimdiye kadar gelebilmişler. ilk bölümde belkıs, leprikon, technical boy, odin gösterildi. zaten belli başlı göndermelerle anlaşılıyor, odin'in tek gözünün lens oluşu, bay çarşamba (mr. wednesday-odin's day) adını kullanması, hava durumunu değiştirip durması vs. technical boy, neil gaiman'ın yarattığı, modern dünya tanrısı. sivilceli, zayıf, artiz olduğunu, her şeyi bildiğini sanan bir eleman. kitapta, gölge'nin siyahi olduğuna dair herhangi bir ibare yoktu. lakin oyuncu seçimini beğendim.

@gamazashi

7 yıl önce

9 / 10

Jenerikte çarmıha gerilmiş astronot'u fark ettiniz mi?

İnanılmaz. Görsellik, kurgu, oyunculuk, uyandırdığı merak duygusu, drama. Kitabından yeni haberim oldu, ama filmden belki alakasız gelecek Odin kokusu alıyorum. Başlangıçta neden vikingleri gördük yoksa?

Herkeste bir burukluk yaratmış olmalı BJ olayı. Hapisten çıkışa bak...

Edit: wednesday zaten, odin's day imiş. Yorumumdaki - oradan gelmiş, tişikkirlir. Bilmeden bilmişim ben de.

@darkpassenger

7 yıl önce

8.7 / 10

İlk bölüm itibariyle baş döndürücüydü. Kitabını okumadım, lakin okuyanlar tarafından çok iyi uyarlandığı söylenmekte. Konusu hakkında önceden hiçbir bilgi edinmemiş olmama rağmen ve henüz konu olarak pek bir şey açıklanmamasına rağmen(ilk bölümü izleyenler yarattığı kafa karışıklığını anlayacaklardır) beni içine çekti ve merakla devamını bekliyorum. Bryan Fuller(Hannibal dizisinin yaratıcısı) ve bir kaç fena olmayan filme yazarlık yapmış bir arkadaş beraber baş koymuşlar diziye. Doğal olarak da, müzikler ve sahne geçişleri, metafor mu yoksa gerçek mi belli olmayan sahneler Hannibal'ın 3. sezonuna çok benzemiş. Kötü de olmamış, konular bambaşka olduğundan sırıtmamış yani. Gizem unsuru şu anda çok tavan, fantastik öğeler de biraz lsd kafası yaratmış durumda. İlerleyen bölümlerde her şeyin daha anlaşılır olacağına inanıyor ve günleri iple çekiyorum.
SPOILER

Amerikan Tanrıları dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Amerikan Tanrıları dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Amerikan Tanrıları dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL