9

38 OY
PUAN VER
5

Imdb: 9.1 (40.764 OY)

KONUSU

David Attenborough’un efsanevi BBC ekibi bütün dünya üzerindeki vahşi hayatı 10 bölümlük bu muhteşem belgeselde anlatıyor ve gösteriyor. İlki hayatla yüzleşmenin zorluklarına genel bir bakış atarken, diğerleri avlanma, derin okyanuslar ve dünya üzerindeki önemli canlı gruplarına ayrılmış.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@thematrixhasyou

9 yıl önce

İki versiyondur. Birincisi merhum Tuncel Kurtiz'in seslendirmesi ile olan, ikincisi ise belgesel seslendirmelerinin bir numaralı ismi muhterem Mazlum Kiper hocamızın seslendirmesi ile olandır. Tuncel Kurtiz'in oyunculuğu şüphe getirmez derecede başarılı ancak Mazlum Kiper seslendirme dünyasının (özellikle doküman tabanlı yapımların) bir numaralı ismidir.

NTV Hayat adıyla yayınlanan TV versiyonunu Tuncel Kurtiz, satışa sunulan BBC Life DVD versiyonunu ise Mazlum Kiper seslendirmektedir.

@fidd

11 yıl önce

Görsel şölen niteliğinde bir belgesel. Tuncel Kurtiz seslendirmiştir Türkçe olarak ve gayet de başarılı olmuştur.

@paradigma

12 yıl önce

9 / 10

Aslında belgesel kişinin imanında bir kaymaya yol açacak mahiyette değil. Kaos arayana kaosu buldurur ama var olan müthiş düzeni de gayet güzel bir görsellikle izletiyor. Tabii cinslerin avlanması hatta bazen kendi türlerini yemeleri, sadece bu belgeselle ortaya çıkmış bir şey değil.

Öte yandan belgesel evrim öğretisinde çok ikna edici bir yerde duruyor. O açıdan ben bir müslüman olarak evrim konusunda "Allah bilir" demek durumundayım bu belgesel sonrasında. "Aa evrim var o zaman İslam yok hükmündedir" gibi bir şey zaten olamaz.

Yani, etkileyici.
SPOILER

Hayat dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hayat dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hayat dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL