7.1

170 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (136.809 OY)

KONUSU
Film, 1970’lerin ünlü ve bir o kadar da garip komedyeni Andy Kaufman’ın(Jim Carrey) gerçek öyküsünü anlatmakta. Saturday Night Live şovunda bir rol alan Kaufman, George Shapiro (Danny DeVito) adlı bir menejerin dikkatini çeker.Shapiro, Kaufman’a kendi şovunu yapmasını teklif eder.

Shapiro, Kaufman’
... Devamı
Film, 1970’lerin ünlü ve bir o kadar da garip komedyeni Andy Kaufman’ın(Jim Carrey) gerçek öyküsünü anlatmakta. Saturday Night Live şovunda bir rol alan Kaufman, George Shapiro (Danny DeVito) adlı bir menejerin dikkatini çeker.Shapiro, Kaufman’a kendi şovunu yapmasını teklif eder.

Shapiro, Kaufman’ı tanımaya başladıkça onun gerçek amacının izleyiciyi güldürmek değil yaptığı şovlarla adeta şok etmek olduğunu anlar. Kaufman şovlarda canlandırdığı karakterlele o kadar özdeşleşir ki en yakın akrabaları bile onun rol yapıp yapmadığını anlayamaz hale gelir. Günümüzde hala, birçok kişi Kaufman’ın hiç bir zaman gerçek anlamda anlaşılamadığını düşünmektedir.
Jim Carrey

Andy Kaufm...

Danny DeVito

George Sha...

Courtney Love

Lynne Marg...

Paul Giamatti

Bob Zmuda

Vincent Schiavelli

Maynard Smith

Peter Bonerz

Ed Weinberger

Gerry Becker

Stanley Ka...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sarpi

6 yıl önce

Andy Kaufman'ı bu kadar iyi canlandırabilecek daha iyi bir isim düşünememiştim zaten, sadece izleyin derim...
C

@cognomentum

9 yıl önce

İlk gördüğümde Jim Carrey'i çok seviyo olmama rağmen "İyi de jim hiç kaufmann a benzemiyo ki yav" desemde müthiş bir oyunculukla Andy Kaufmann'ı çok iyi canlandırmış olup kendisinin sıradan bir komedi oyuncusu olmadığını bu filmde de göstermiştir...

Filmin senaryosunu yazan abimiz aslında alternatif bir tarih yaratıp bazı olayları iyiye yorma veya kronolojik olarak olayların sırasını değiştirme yoluna giderek "keşke böyle olsaymış Kaufmann'ın hikayesi" demiş ve dedirtmiş.Filmin sonunda Kaufmann ın ölmemesi de buna dahil.Kötü de olmamış.İzleyin ve tanıyın Andy kim :)

Bu arada; HERE I COME TO SAVE TODAAAAY... :)

@dr_hugo_strange

11 yıl önce

8 / 10

helal sana jim carrey daha ne diyelim

@fkhrm_217

12 yıl önce

jim carrey'e saygı duymamı sağlayan film. helal olsun herife. izlenmeli kesinlikle.

yalancı çoban vukuatı değil mi bu yea? son sahneye kadar öyle sandım en azından. hehe
O

@onurdenizguler

12 yıl önce

8.5 / 10

kaufman'ın gerçek psikolojisini çözmekte fazla zorlanmadım, çünkü sarcasm'ı hayatın bir parçası haline getirmek hatta ağızlarımızdan dökülen her bir sözcüğün sarcasm içermesi, göndermeler yapması günümüzün alışıldık durumlarından biri haline geldi.

Jim Carrey'nin izlediğim filmleri arasında en iyi oyunculuğuydu, izlemediğim filmler var ama kayda değer filmler olduklarını sanmıyorum. Kaufman'ı başka kimse oynayamazdı bu bir gerçek.

Milos Forman yönetmen koltuğunda klasik bi takım yöntemlerini kullanmış, ama bir One Flew Over the Cuckoo's Nest'teki performansı yoktu tabi. Elinde sağlam bi senaryo ve yüz kaslarını elleri kadar rahat kullanabilen bi adam var, o yüzden çok büyük bi risk değil pek bi geri planda kalmış benim gözümde Forman.

Kaufman'ın cenaze töreni gerçekten yüzümü güldürdü, başarılı bir sahneydi.

@bestreaction

15 yıl önce

8.2 / 10

Aydaki Adam Kaufman'ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanmış. Öyle bir hayat ki güldürüyor,üzüyor ve şaşırtıyor. Tüm duygular iç içe. Film, bizi de Kaufman'nın sahne şovuna bir seyirci olarak alıyor. Bu dramı, jim carrey'nin müthiş performansını ve türklerin müthiş dublaj yeteneğini kimsenin kaçırmasını istemem.
SPOILER

Aydaki Adam filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aydaki Adam filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aydaki Adam filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL