7.1

145 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (112.152 OY)

KONUSU
1970’ler. New York’un bir suç şehri olmaktan çıkmasına henüz on yıllar var. Polis gücüne yeni katılan hipi görünüşlü genç Frank Serpico’nun, birlikte devriyeye çıktığı arkadaşlarından tek farkı şehrin entel kesiminde yaşaması ve sakal uzatması değil, kesinlikle rüşvet almaması ve dünyayı daha iyi bi ... Devamı
1970’ler. New York’un bir suç şehri olmaktan çıkmasına henüz on yıllar var. Polis gücüne yeni katılan hipi görünüşlü genç Frank Serpico’nun, birlikte devriyeye çıktığı arkadaşlarından tek farkı şehrin entel kesiminde yaşaması ve sakal uzatması değil, kesinlikle rüşvet almaması ve dünyayı daha iyi bir yer yapacağını sanmasıdır.

Frank’ın tutumu bir süre sonra hem sokaktaki azıllı suçluları hem de onlarla işbirliği yapan çalışma arkadaşlarını rahatsız edecektir. Kirliliğin etrafını sardığını farkettiğinde, kokuşmuşluğun uzandığı yerleri görüp dehşete kapılacak ve kendi hayatının da tehlikede olduğunu anlayacaktır.

Watergate skandalından yeni çıkmış bir Amerika’da tam doğru zamanda vizyona giren Serpico, Baba’da epey sükse yapmış Al Pacino’ya kendini biraz daha gösterip yerini sağlamlaştırma fırsatı da vermiş bir film.
Al Pacino

Officer Fr...

Jack Kehoe

Tom Keough

Biff McGuire

Capt. Insp...

Cornelia Sharpe

Leslie Lane

Tony Roberts

Bob Blair

Allan Rich

D. A. Tauber

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@darkpassenger

4 yıl önce

8.1 / 10

Bu filmi izledikten sonra Al Pacino'nun karakterine o kadar bağlandım ki saçlarımı uzatmaya başladım. Şans eseri saçlarım da dalgalı olunca bir süre sonra aynı tipe dönmüştüm. Normalde beğendiğiniz bir filmi insanlara önerirsiniz değil mi? Ben izleyip de benim son tarzımla bağdaştırmasınlar diye öneremiyordum. Sonra saçım döküldü arkadaşlar. Evet, bu sebepten normalde sevdiğim filmleri tekrar tekrar izleyen ben bu filmi tekrar izlemiyorum. Yaşamım boyunca bu durum içimde bir boşluk olarak kalacak... Ha tabi filme dönersek, gayet güzel. İzleyin. Farklı bir birey olmanın; sistemin hangi çarkını işletiyorsan işletin kendi öznelliğinizin ve alışılmışın dışındaki metodlarınızın uygulanabilirliğini anlatır temelde. Lakin aynı zamanda, bu davranışlarınızın da sonuçları olacağınızı bilmenizi ister. Çünkü size izin vermezler. Onlar gibi değilseniz, sizi ortadan kaldırmak isterler.
D

@dostoyevski

7 yıl önce

5 / 10

Tamam o döneme göre güzel bir konuyu ele almışlar ama uzattıkça uzatmışlar. Yine de sırf Al Pacino için bile izlenir.

@otlu_kek

7 yıl önce

bir saatten sonra filmi izlemeyi bırakıp serpico’nun kıyafetlerine odaklandım.Yalnız ne şahane parçalar vardı yelekler filan.Olsa da giysek

@manas

8 yıl önce

8 / 10

Al Pacino'nun oyunculuğu gerçekten muhteşem. Polis okullarında gece gündüz gösterilmesi gereken bir film iken televizyonlarda bile oynatılmıyor olması çok üzücü. 2013 türkiyesinde aynı psikolojiyi yaşayan insanlar biliyorum adamlar 40 sene önce çözmüşler olayı.

@beba

8 yıl önce

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.

Al Pacino`nun başarılı oyunculuğu için izlemeye değer, ki müziklerini de ayrı sevdim.
SPOILER

Serpico filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Serpico filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Serpico filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL