6.8

8 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (10.011 OY)

KONUSU
70’li yıllarda Alain Delon’un rol aldığı birçok polisiye film üreten Fransız sinemasının en iyi örneklerinden biri var karşımızda.Hayattan bir beklentisi olmayan Coleman çekici bir kadın olan Cathy ile aşk yaşamaktadır. Oysa Cathy bir yandan da Simon adlı bir gangsteri idare etmektedir.Coleman’ın so ... Devamı
70’li yıllarda Alain Delon’un rol aldığı birçok polisiye film üreten Fransız sinemasının en iyi örneklerinden biri var karşımızda.Hayattan bir beklentisi olmayan Coleman çekici bir kadın olan Cathy ile aşk yaşamaktadır. Oysa Cathy bir yandan da Simon adlı bir gangsteri idare etmektedir.Coleman’ın soruşturmasını yürüttüğü bir uyuşturucu vakasının ucu Simon’a dayanınca iki adam arasındaki rekabet iyice açığa çıkar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@rashomon

10 yıl önce

8.3 / 10

Filmin puanının ayemdibide 7.1 olması filme karşı bir önyargı oluşturuyordu.Netekim geç izlemiş oldum.Açıkcası puanlara pek itibar etmem sevdiğim yönetmen ise yapıştırırım.Alain delon’un le samurai filminde ki oyunculuğundan ne kadar etkilendiysem bu filmden de o derece etkilendim.Usta işi senaryo ve çekim teknikleriyle bir başyapıt olduğu zamanla anlaşılacaktır diye düşünüyorum.Ve o unutulmaz final sahnesi diyalog yok sessizlik ve boş bakışlar harika bir son..
SPOILER

Gecelerin Adamı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gecelerin Adamı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gecelerin Adamı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL