Ölümcül Dövüş

(1995)

Mortal Kombat

Film 1 Saat 41 Dk. Aksiyon, Macera ABD 29 Aralık 1995

5.7

96 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.8 (123.196 OY)

KONUSU
Dünyaca ünlü video oyunu serisinden sinemaya aktarılan Ölümcül Dövüş’te, Cristopher Lambert’in canlandırdığı yıldırımlar tanrısı Rayden üç tane uyumsuz dövüşçüyü, dünyayı kurtaracakları bir savaşa sürükler.

Böylece, uzakdoğulu tapınak savaşçısı Liu Kang, polis dedektifi Sonja Blade ve film yıldızı
... Devamı
Dünyaca ünlü video oyunu serisinden sinemaya aktarılan Ölümcül Dövüş’te, Cristopher Lambert’in canlandırdığı yıldırımlar tanrısı Rayden üç tane uyumsuz dövüşçüyü, dünyayı kurtaracakları bir savaşa sürükler.

Böylece, uzakdoğulu tapınak savaşçısı Liu Kang, polis dedektifi Sonja Blade ve film yıldızı Johnny Cage uzak bir adaya, Mortal Kombat olarak bilinen Shaolin turnuvasına katılmak üzere yola çıkarlar.

Buradaki rakipleri olan Outworld (Dışdünya) yaratıkları turnuvada üstüste 10 kez kazanırlarsa bizim dünyamızı ele geçirmek üzere giriş hakkı kazanacaklardır. Turnuva geçmişte 9 kez bu iblislerce kazanılmıştır. Bu kez dünyayı ele geçirmeye kararlı görünen kötüler arasında Scorpion, Sub Zero ve Goro gibi, video oyunu meraklılarının yakından tanıdığı karakterler de mevcuttur.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@alper_kilic

1 yıl önce

6.7 / 10

ilk filmi için konuşacak olursak, ortalama bir film olsa da (yapıldığı zaman göre) oyundan uyarlama filmler arasında en iyi filmlerden biridir bence. dövüş sahneleri baya etkilidir her şeyden önce ve hafızalara kazınacak türden koreografilere sahiptir. efsane müziğinden de bahsetmemek olmaz.

@tiamath

2 yıl önce

6.5 / 10

Oyunu ile çıldırdığımız dönemlerde çıkmış olan, oyun uyarlaması film. Zamanında defalarca izlememe rağmen sıkılmamıştır. Her karakterin içimizdeki yeri farklı olduğundan, çıkan her karakterin etkiside aynı denli olmuştur. Tabiki raiden favorimdi. Favorim olarak kalmaya devam edecek. :)

@hrarchon

4 yıl önce

Oyunun ruhunu en iyi anlatan filmdir diyebilirim.

@hunterr

11 yıl önce

Oyun uyarlamalarından olan unutulmaz, müzikleriyle klasikleşmiş bir filmdir.
B

@biberim

13 yıl önce

7.5 / 10

bilgisayar oyunundan esinlenerek yapılmış olan bu filmin görselliğinden çok filmde çalan müzikler hoşuma gitmiştir. birde filmde ve oyunda her zaman favorim reydın dır
M

@mesmecon

15 yıl önce

çocukluğunda atarilerde mortal kombat oynayan bir nesilden başka kimseye hitap etmeyen film.
SPOILER

Ölümcül Dövüş filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölümcül Dövüş filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölümcül Dövüş filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL