3.7

21 OY
PUAN VER
5

IMDb: 3.6 (15.117 OY)

KONUSU
Amber, 40 yaşında güzel, zengin ama bir o kadar da bencil ve kibirli bir kadındır. Sürekli sinirli ve tatminsizdir. Zengin ama pısırık kocası Tony de dahil hiç bir şey bu kadını tatmin etmemektedir.Karısının sürekli yaptıkları egzotik seyahatlerden sıkıldığının farkında olan Tony onu bu kez Yunanist ... Devamı
Amber, 40 yaşında güzel, zengin ama bir o kadar da bencil ve kibirli bir kadındır. Sürekli sinirli ve tatminsizdir. Zengin ama pısırık kocası Tony de dahil hiç bir şey bu kadını tatmin etmemektedir.Karısının sürekli yaptıkları egzotik seyahatlerden sıkıldığının farkında olan Tony onu bu kez Yunanistan'dan İtalya'ya doğru bir deniz yolculuğuna çıkarır. Kart oyunları oynamak ve dinlenmekle geçecek bu seyahatte ona can sıkıntısını unutturacak bir şey gerekmektedir ve o da bu iş için teknenin balıkçısi Giuseppe'i kullanır. Bir gün teknedekiler su altı mağaralarını incelemek için ayrılırlar ve Amber onların ayrılışından saatler sonra Giuseppe'i kendisini de onların peşinden götürmeye zorlar. Şimdi artık roller değişmiştir. Giuseppe'in dünyasındadırlar ve onları orada hayatta tutabilecek tek kişi Giuseppe'tir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sarhosatlarzama

5 yıl önce

ritchie reyizden şaşırtıcı bir film. filmin şaşırtıcı olması içinde barındırdığı öğelerden ziyade ritchie'nin lock stock and two smoking barrelshatta onu da geçtim, snatch'den sonra böyle bir film ile karşımıza çıkmış olması.

işin bu kronolojik kısmını bir yana koyarsak, imdb başta olmak üzere çeşitli sitelerde verilmiş olan puanını hiç haketmeyen bir ilerleyişi var. özellikle filmin başında yer alan iç gıdıklayıcı ve sonrasında da devam eden bir ressamın elinden çıkmış gibi görüntüler filme büyük bir enerji sağlamış. bu güzel görüntülerin yanına eğlenceli diyaloglar ve madonna'nın performansı da eklenince önemli bir süre filmden kopamıyorsunuz. madonna için ayrı bir parantez açmak istiyorum burada: (madonna filme çok ama çok yakışmış mimikleri, hareketleri ve konuşmaları ile...bu filme madonna'dan başkası bu kadar uymazdı muhtemelen. parantez içi parantez belirteyim ki bir madonna hayranı ya da fanı değilim) madonna ve bir italyan den
... Devamı
ritchie reyizden şaşırtıcı bir film. filmin şaşırtıcı olması içinde barındırdığı öğelerden ziyade ritchie'nin lock stock and two smoking barrelshatta onu da geçtim, snatch'den sonra böyle bir film ile karşımıza çıkmış olması.

işin bu kronolojik kısmını bir yana koyarsak, imdb başta olmak üzere çeşitli sitelerde verilmiş olan puanını hiç haketmeyen bir ilerleyişi var. özellikle filmin başında yer alan iç gıdıklayıcı ve sonrasında da devam eden bir ressamın elinden çıkmış gibi görüntüler filme büyük bir enerji sağlamış. bu güzel görüntülerin yanına eğlenceli diyaloglar ve madonna'nın performansı da eklenince önemli bir süre filmden kopamıyorsunuz. madonna için ayrı bir parantez açmak istiyorum burada: (madonna filme çok ama çok yakışmış mimikleri, hareketleri ve konuşmaları ile...bu filme madonna'dan başkası bu kadar uymazdı muhtemelen. parantez içi parantez belirteyim ki bir madonna hayranı ya da fanı değilim) madonna ve bir italyan denizci ekseninde ilerleyen filmde -ki kapitalizm eleştirisi de hiç sırıtmadan filme yedirilmiş ki burada ritchie ustalığını konuşturmuş diyebiliriz. yönetmenin başta sözünü ettiğim filmlerindeki komedi unsurlarını yine burada da görmek mümkün - ki son derece kendisine özgü bir komedi anlayışı var bu adamın, izleyiciye kendisini sevdiren.

ama ama ama...gelelim filmin kendisini yerle bir ettiği, batırdığı noktaya. "ya sen kocaman ritchie'sin, bu klişeyi nasıl kullanırsın be abi" diye sitem etmekten, kafamı dağlara taşlara vurmaktan kendimi geri alamıyorum. film, son sahnelerine kadar çok iyi bir tempo ile ilerliyor ama son sahnelerde artık bayatlamış demiyorum, küflenmiş olan şu zengin kız-fakir oğlan klişesine düşmüş ritchie abimiz ve güzelim filmi, son düzlükte kotaramamış. her ne kadar bu son sahneleri filmin geri kalanının güzelliğine gölge düşürmemiş olsa da gözümde başka alternatif ilerleyiş ve sonlarla çok çok daha güzel olabilecek olan film, vasat hadi ritchie'nin hatrına vasatın az biraz üzerine çıkmış diyebilirim.

kısacası, yönetmenin izlerini sonuna kadar görebileceğiniz, önemli bölümünün eğlenceli son düzlüğünün ise çok kötü geçtiği orta şekerli bir film çıkmış. ama sırf madonna için dahi izlenebilir bir film olmuş benim adıma.

@guneseuzan

8 yıl önce

guy ritchie'nin çektiği ve çekebileceği en kötü film, "madonna varmış izleyelim, hem guy ritchie yönetmiş" şeklinde büyük beklentilerle izlerseniz, hayalkırıklığı kaçınılmaz oluyor. üstadın yeteneğini sergilediği, snatch, lock, stock and two smoking barrels gibi filmler varken, yapmayın etmeyin dostlar.
A

@alihaydar

10 yıl önce

oldukça ilgi çekici bir konuyu eğlenceli bir şekilde anlatan film.. imdb'deki puanının bu kadar düşük olması sizi kesinlikle yanıltmasın.. sanırım filmin düşündürdüğü ve altını çizdiği şeylerden nem kapanlar filmi kötüleme kampanyası düzenlemişler.. yoksa bu kadar düşük bir puanı açıklamak pek mümkün değil..

@dehsett

11 yıl önce

Madonna\'nın ve başroldeki erkek oyuncunun oyunculuğu gerçekten güzeldi. Hoş bir film; güzel vakit geçiriyorsunuz. -Hollywood\'un izin verdiği ölçüde- komünist düşüncelere sahip olan İtalyan\'ın, Madonna\'ya yaptırdıkları ise oldukça eğlenceli :)

@jlon

11 yıl önce

Guy Ritchie\'nin Turk filmleri izlediginden suphelenmeme neden olan bir filmdir bu. Zira senaryo Kadir Inanir ve Harika Degirmenci\'nin Firtina [1978] filmiyle ayni gibidir. Ustelik sahsimca Firtina filminin soundtrack\'i daha guzel, az ve ozdur. (yanlisim yoksa bir sarkidan olusur)

\"sensizliğim senden sonraki aşkııııııııııııııım...\" [Harika Degirmenci - Sabir Tasim]
SPOILER

Kapılıp Giden filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kapılıp Giden filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kapılıp Giden filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL