Kapan

(2007)

Fermat's Room a.k.a La habitación de Fermat

Film 1 Saat 29 Dk. Gizem, Gerilim ispanya 11 Nisan 2008

6.4

151 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.6 (22.530 OY)

KONUSU
Birbirini hiç tanımayan dört matematikçi, gizemli biri tarafından büyük bir bulmacayı çözmeleri için gizemli bir mekana davet edilir. Kendilerine yöneltilen soruları zamanında ve doğru olarak çözemezlerse, içinde bulundukları oda bir anda ölüm tuzağına dönüşecektir.

Bunun yanı sıra çözmeleri gereke
... Devamı
Birbirini hiç tanımayan dört matematikçi, gizemli biri tarafından büyük bir bulmacayı çözmeleri için gizemli bir mekana davet edilir. Kendilerine yöneltilen soruları zamanında ve doğru olarak çözemezlerse, içinde bulundukları oda bir anda ölüm tuzağına dönüşecektir.

Bunun yanı sıra çözmeleri gereken en önemli problem ise, kendilerini buraya getiren sebep ve aralarındaki ilişki olacaktır.

Fermatı Room, Luis ve Rodrigoı’nun yazıp yönettikleri ilk uzun metrajlı film. Filmde yer alan genç oyuncular ise bugün İspanyaı’nın en genç ve yetenekli yıldız oyuncularından oluşuyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@gunerakdemir

5 yıl önce

Filmde izleyiciyi etkileyecek herhangi bir durum yok maalesef.

@seinfeld

6 yıl önce

8 / 10

Filme sadece matematik problemlerinin kolaylık zorluk derecesi olarak bakmamak gerek tabi ki filme heyecan ve merak katan belli bir süre içinde soruları çözebilmek ama insan ilişkileri açısından da değerlendirirsek benzer filmlerden ayrılıyor diyebilirim. Ben filmi beğendim ve iyi vakit geçirdim. Gayet sürükleyiciydi.

bu tarz filmlerde normalde insanlar iş birliği yapmak yerine bencilce davranıp kendini kurtarmaya diğerini ölüme terk etmeye çalışır burda ise beraberce çözüm bulmaya çalıştılar her aşamada. Bu durum bana farklı ve güzel geldi
H

@honorable

10 yıl önce

7.1 / 10

Sorular çok kolaymış ne soracaktı arkadaş bu filmi matematikçiler izlemeyecek halk izleyecek zeka sorularını güzeldi bence ve takıldığım çok önemli bir nokta:

Bütün dünya ülkerinde yasak olan şeyi yapıyorduk ? o ne arkadaş :S :S

@winternight

11 yıl önce

5.5 / 10

Fikir güzel, senaryo zayıf (daha iyi olabilirdi), sorular-bilmeceler gülünç.

Aslında filmdeki soruları hazırlayan kişinin zor, kafa karıştırıcı sorular sorma gibi bir kaygısı yok. Adamın olayı hırs, intikam almak vs. Fakat seyirci için durum farklı. Daha buluşma yerine giderken kurt-kuzu-çoban sorusu sorarsan, odada şeker sorusu, doğru kapı, lamba sorusu falan sorarsan o film o konu altında ezilir seyircinin gözünde. 4 tane matematikçi, büyük bir sır falan filan. E gerek yok ki. 4 tane ilkokul öğrencisi getir, zaten onlar hergün aynı soruları birbirine soruyor.

@jackrai

11 yıl önce

7.6 / 10

Bence türünün iyi örneklerinden birisi bu film. Katılan matematikçiler dahi ama kendilerine verilen sürede yüzyıllık varsayımları çürütmelerini beklemek çok saçma olurdu. Bu yüzden çeşitli bilmecelerle yönlendirilmeleri daha uygun olmuş diye düşünüyorum.

@mertatmaca

11 yıl önce

6.5 / 10

Konu ve olayın kurgusu gerçekten güzel ve farklı. Ancak bu tip farklı çalışmaları genelde Hollywood'dan beklerken bir ispanyol çalışması olması hem ilginç hem de bir yandan sevindirici :) Mevcut kaynaklara göre iyi bir iş çıkarılmış, oyuncular ve sahne açısından. Anca günümüzde bu tip bir konu çok daha iyi bir oyuncu kadrosu ve yapımla daha güzel noktalara ulaşabileceğini söyleyebiliriz hiç şüphesiz..

@dr_hugo_strange

12 yıl önce

cevabı verilmeyen olaylat gerçekleşiyor ve film bazen sizi yanlış yönlendiriyor ama sonunda bakıyosunuz ki esas adam ortaya cıkıveriyor ne alaka ya diyosunuz ama yine de izlenmeli bence konuyu beğenmiştim ben matematiği sevdirebilir belki sizlere :D

@gkcnn

12 yıl önce

6.7 / 10

walla biz grup olarak matematik sorularının cewaplarını anlamak için arada dvd.yi kapatıp tartıştık falan. gayet keyifli bir filmdi.

@bigamist

12 yıl önce

6.5 / 10

Güzel bir konuyu işlemiş ama beklentilerimi karşılayamamış film. Soruların basitliği, havada kalan konular, mantık hataları vs. bolca mevcut filmde. Cube ve Saw'ı andırıyor. Ben pek beğenmedim.

@cokuzakbirgalak

13 yıl önce

10 / 10

ben hem kurgu, hem de karakter ilişkileri açısından müthiş buldum. izlemeli herkes
R

@rieper

15 yıl önce

5.5 / 10

Konusu güzel ama çok basite kaçılmış havası veren bir film. Ünlü matematikçi diye getirdikleri adamlara sordukları soruların hepsini beraber izlediğim arkadaşlarımla doğru cevaplandırabildik
SPOILER

Kapan filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kapan filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kapan filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL