Masamdaki Melek 1990

An Angel At My Table

6.8

6 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (5.399 OY)

Süre

2 Saat 38 Dk.

Yönetmen

KONUSU

Janet Frame, Yeni Zelanda’nın en ünlü ve uluslararası çapta tanınmış yazarıdır. Yoksulluk içinde büyümüştür; acı içinde geçen utangaç öğrencilik yılları, onun hikayesinin bir kısmını oluşturur. Film, aynı Janet Frame’in otobiyografisinde olduğu gibi üç bölümden oluşuyor. Yazar; çocukluk yılları, ergenlik yılları ve gençlik yıllarında üç ayrı karakterle canlandırılıyor.

Janet Frame

Janet Frame as a...

Janet Frame as a...

Janet Frame as a...

Miss Lindsay

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@rahilaa yazdı...

Pzt, 17 Tem 2017, 12:59 (10 ay önce)

8.3 / 10

" Sosyalleşmek için çok utangaç ... derneğe gitmek için fazlasıyla korkak .. gittikçe daha fazla yalnızdım . Tek aşkım şiir ve edebiyattı " " O kadın gibi sırlarla dolu olmayı isterdim .. keşfedebilmek için bir erkeği tahrik etmeyi .. Oysa şimdiye değin , kendimi bir odun kütüğü gibi cinsiyetsiz hissettim .. " Şiir ve edebiyatı seven naif bir kişiliğin kime zararı olur ki .. Yazarken hissettiği cesaretini ve kimliğini gerçekte yaşayaman bu güzel kadını , en güzel görüntüleriyle anımsamak isterim . Kadınlığını hissedemeden ölmüş olsaydı eğer , mahcup ölürdü .. Seni çok sevdim Janet Frame ..

@havlayankuzu yazdı...

Per, 11 Ağu 2011, 21:19 (7 yıl önce)

Birilerinin istediği gibi ol-amadığı için tımarhaneyi boylamış ne ilk ne de son insandır.   Çoğumuzun aksine o aklını tek parça olarak geri alabildi.   Diye bir not düşülmüştür ardından.   Çok şey diyemem filmle ilgili ama Janet Frame'e dair çok şey söyleyebilirdim.   Birçok deli gibi asla çok meşhur biri olmamıştır Janet Frame.   Birçok parlak deliye kıyasla görkemli bir hayatı da yoktur üstelik.   Yine diğer delilerin aksine Frame,yola bir deli olarak başlamamıştır.   Kasıtlı olarak delirtilmiş,bir deli olması sağlanmış ve ancak bir deli olarak kabul görebilmiştir.   Janet Frame,deliliğin zanaat sayıldığı ilginç bir çağda yaşamış, ilginç bir kişiliktir.   Acı çeken diğer birçok kadın gibi o da kızıl saçlıdır.      

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Masamdaki Melek filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Masamdaki Melek filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Masamdaki Melek filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI