7.5

102 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (3.975 OY)

KONUSU
Selamsız adlı kendi halinde bir Anadolu kasabasının belediye başkanı olan Latif Şahin, gazetede okuduğu bir haberde Cumhurbaşkanı’nın trenle Anadolu’yu gezeceğini ve gezi sırasında yol üzerindeki kasabalara uğrayacağını okur. Latif bu haberi heyecanla karşılar ve derhal belediye meclisini toplayıp C ... Devamı
Selamsız adlı kendi halinde bir Anadolu kasabasının belediye başkanı olan Latif Şahin, gazetede okuduğu bir haberde Cumhurbaşkanı’nın trenle Anadolu’yu gezeceğini ve gezi sırasında yol üzerindeki kasabalara uğrayacağını okur. Latif bu haberi heyecanla karşılar ve derhal belediye meclisini toplayıp Cumhurbaşkanı’nı karşılamak için bir tören düzenleme kararını alır. Bir törenin olmazsa olmazıysa bandodur. Şimdi herkes bir araya gelip kasabanın bir bandosu olması için elinden geleni yapmak zorundadır. Ne var ki kasabada müzikten anlayan kimse yoktur. Bu nedenle ilk adım olarak bando şefi bulunacak ve sonrasında şefin verdiği eğitimlerle bando kurulacaktır. Selamsız kasabası tanık olduğu en heyecan dolu günler böylece başlamış olur.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@seko

10 yıl önce

Devlet zaten yapması gerekenleri temel hizmetleri ekstradan yapmış gibi göstererek bizi kandırabilir bazen. Bunları ayrıca istememize gerek yoktur, zaten o kişileri bu işleri yapsınlar diye seçmişizdir biz. Bunun üstüne ne yapabilir ne kadar destek olabilir bize ekonomide, sanatta, sporda, teknolojide... bunlara bakmak gerek. Yani kasabamıza şehrimize hastane, okul, ibadethane yapılsın diye dikkatlerini çekmek için bando takımına vb. ihtiyaç yok. Ama burası Türkiye ve zamanın şartlarını çok güzel anlatan bir film var karşımızda.

Filmin siyasal yanının dışında verdiği sosyal mesajları da görmezden gelmemek gerek. Hiçbir ilimizin köyümüzün "Selamsız" kalmaması umuduyla.

Puanım: 9

@mskfilm

11 yıl önce

ironinin en üst seviyesi..
A

@anjelik

16 yıl önce

nasil olmusta es gecilmis burda anlamadim.

defalarca izledigim gene de izleyecegim saheser film
SPOILER

Selamsız Bandosu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Selamsız Bandosu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Selamsız Bandosu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL