3.7

461 OY
PUAN VER
5

Imdb: 4.9 (28.909 OY)

KONUSU
Adamın biri yolda cüzdanını düşürür, başka bir adam tam cüzdanı kapıp kaçacakken Recep İvedik onunla mücadeleye girer. Sonunda, sahibine teslim etmek üzere, evsiz adamın elinden cüzdanı almayı başaran Recep İvedik kafasını çevirdiği anda cüzdan sahibinin çoktan gittiğini farkeder.

Akşam evinde tel
... Devamı
Adamın biri yolda cüzdanını düşürür, başka bir adam tam cüzdanı kapıp kaçacakken Recep İvedik onunla mücadeleye girer. Sonunda, sahibine teslim etmek üzere, evsiz adamın elinden cüzdanı almayı başaran Recep İvedik kafasını çevirdiği anda cüzdan sahibinin çoktan gittiğini farkeder.

Akşam evinde televizyon seyreden Recep İvedik, cüzdanın Antalyalı çok önemli bir iş adamına ait olduğunu öğrenince arabasına atlar ve güneye doğru yola koyulur. Yol boyunca birbirinden komik sürprizlerle karşılaşan Recep İvedik en sonunda Antalyaya varmayı başarır ve cüzdanı turizmci Muhsin Beye teslim eder.

Tam otelden ayrılacakken çocukluk aşkı Sibelin bir tur otobüsünden indiğini farkeder. Artık Recep İvedikin tek bir amacı vardır; kendisini tanımayan, hatta hatırlamayan Sibele kendini beğendirmek...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
G

@gaddar_kerim

10 yıl önce

Her şeyi yalayıp yutmuş ekşici entellerin,çamur atmaktan yorulmadığı komedi başyapıtı.

Hiç kuşkusuz bu film Türk sinemasına yeni bir soluk getirmiştir.

Yaratılan tiplemeyi görse Chaplin eğilir,şapka çıkarırdı.
F

@ferforje

11 yıl önce

keşke seni hep tv8'de ''dikkat şahan çıkabilir'' programıyla hatırlasaydık şahan gökbakar. keşke sinemaya hiç bulaşmasaydın..

diye düşündüren filmsi.
S

@setenayfb

12 yıl önce

5.7 / 10

Eğlenmek için izlenebilir bir film, sosyal mesaj aramaya gerek yok. Küfürlü de olsa ben güldüm bayağı. Eminim birçoğunuz da küfürlü böyle yapıt mı olur deyip, izlerken gülmüşsünüzdür. :)

@quijote

13 yıl önce

arkadaş film hasılat rekoru kırıyor bir de burda karantinaya alınma rekoru kırıyor bu ne saçmalık..adamın konusu belli tavrı belli amacı belli niye o zaman izliyorsunda para kazandırıyosun adama izleme gitme sinemaya kendi çapında protesto et... bir de yorumlarda yerden yere vur... he illa izlicem kötü olsa da merak ediyorum diyorsan adam yinede başarılır kardeşim... film eğlencelidir, güzeldir , çıtırlıktır..saygılar. :)

@lowen

14 yıl önce

7 / 10

Bu filmle ilgili bir çok tartışmalar oldu.İzleyici enayi yerine koyuyor diyenler,emek yok ve az bir bütçeyle çekildi diyenler,Türk sinemasını baltalıyolar diyenler oldu,bunun tam aksine çok beğenenler de oldu.Ben beğenenler kısmındayım,niye mi?Bir çok toplumsal olaya kayıtsız gelen halkımız bir recep ivedik'i mi içine sindiremiyor,milleti enayi yerine koyup sömüren bir tek Şahan Gökbar'mı yapmayın Allah aşkına!Türk sinemasını baltalayan filmler Neşeli Gençlik,Çılgın Dershane,Plajda gibi adı gençlik filmi olan ama çıplaklıktan öte izleyiciye hiçbirşey sunamayan,güldürmeden dahi yoksun filmlerdir.Ben bu filme gittim,güldüm,eğlendim ve çıktım hepsi bu...
E

@efenndisiz

14 yıl önce

5.7 / 10

kimse filme şaheser demiyor. ben şahsen 3 filminde de güzel vakit geçirdim. mizah anlayışı farklıdır. bu adamın yaptığı belaltı esprilere de gülüyor değilim adamın tarzı hoşuma gidiyor. hayvanlaşması, kırolaşması komik geliyor bana. bana göre tüm türk toplumunun içinde biraz da olsa bu adamdan var. recep ivedik de onların hepsinin bir araya gelmiş hali. belki hiç olamadığım, olamayacağım bir tip olduğu için gülüyorum. ilk iki filmde, hatta daha ilk filmden adamın tarzı, sonraki filmlerin nasıl olacağı belli zaten.filmleri geçtim şahan'ın kendi programından belli filmin gidişatı. 3. filmi izleyip zaman kaybı demenin bi anlamı yok ki. ilk iki filmden ne olduğu belli zaten 3. filmin senin gözünde zaman kaybı olacağı. hatta yine çok güldüğüm cihan ceylan'ın sami karakterini anımsatır bana recep ivedik.

@sideways

14 yıl önce

Film kötü, başarısız diyemem kendi alanında tutulmuş belli ki ama.. Film fragmanından anlaşılıyor zaten, izlersin ya da izlemezsin... Filmi izleyip de filmi utanç simgesiymiş yansıtanların biraz haksızlık ettiğini düşünüyorum. Seven seviyor sonuçta. Emeğe saygı ;)

@raphalleon

14 yıl önce

4.8 / 10

Boş boş ve anlık gülme isteğini yerine getirebilir ancak bunun ötesine gidemez.

@omer

14 yıl önce

absürd komedi filmi yapanlar genelde oraya toplumda ya da toplumun algılanışında gördükleri ve yanlış oldukları şeyleri işlerler. gördükleri yanlışlıklara karşı bir duruş sergilerler. bu filmde ise hiç bir şey yok.

@shineon

14 yıl önce

Bu filmi kim izliyor da bu kadar gişe yapıyor diye düşündüren, şaşırtan, üzen film.
M

@maritza

14 yıl önce

7 / 10

Şafak Sezer gibi, izleyiciyi embesil yerine koyan komedyen bozmalarının yanında, bu film komedi sayılırdı.

Bizim sinemamız komedi konusunda ustalaşamadı henüz. İçinde cinsel organlar ve onların eylemlerinin geçtiği cümlelerin komik bulunduğu bir toplumdayız. Gülebilmek güldürebilmek için illaki bel altı eylemlere ihtiyaç duyuyoruz.

Yani bu durumda Recep İvedik tarzı filmler gayet masum kalıyor. Bir sanat eseriydi denilemez. Katagoreize edersek; yapacak daha iyi bir şeyiniz yoksa izlenilebilir, izlenilmesi bir şey kaybettrimez.
S

@sorgucu

14 yıl önce

2 / 10

izledim pişmanım.izledim tuşuna basarken utandım.KARANTİNA :)

@purpula

14 yıl önce

Film mi? Recep İvedik mi?

Hadi ordan!..
1

@1925

14 yıl önce

yakinda dorduncusu cikacak olan film olmayan sey.
S

@snipervisual

15 yıl önce

1 / 10

Karantinaya almaktan bile utanıyorum.İnsanı Türk olmaktan gurur duyuracak film yapacaklarına utandıracak filmler yapıyorlar.Bahsi geçen şahsın kendisinden ve rezalet ötesi filmlerinden nefret ediyorum...
SPOILER

Recep İvedik filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Recep İvedik filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Recep İvedik filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL