7.6

84 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.3 (356.097 OY)

KONUSU
Carrie sekiz yıldır kayıp olan ve artık öldüğü farz edilen Birleşik Devletler askeri Nicholas Brodynin kurtarılmasını sağlayan istihbaratın bir tuzak olduğuna ve Amerika topraklarında gerçekleştirilecek bir El-Kaide komplosuyla bağlantılı olduğuna inanmaktadır...

CIA ajanı Carrie Mathison’ın Irak’t
... Devamı
Carrie sekiz yıldır kayıp olan ve artık öldüğü farz edilen Birleşik Devletler askeri Nicholas Brodynin kurtarılmasını sağlayan istihbaratın bir tuzak olduğuna ve Amerika topraklarında gerçekleştirilecek bir El-Kaide komplosuyla bağlantılı olduğuna inanmaktadır...

CIA ajanı Carrie Mathison’ın Irak’taki ABD tehditleri üzerine alışılmışın dışındaki araştırması diplomatik bir soruna yol açar. Bunun üzerine Ajan Mathison, sahadan alınarak masa başı bir göreve atanır. Ancak soruşturması kesilmeden önce, Iraklı bir kaynağından Amerikalı bir esirin taraf değiştirdiğini öğrenir.

8 yıldır kayıp olan ve öldüğü düşünülen Çavuş Nicholas Brody, Afganistan’da yapılan özel bir operasyonda bir hücrede kilitli olarak bulunur ve kurtarılır. Çavuş Brody’nin dönüşünü, aldığı istihbarat ile ilişkilendiren Ajan Mathison, bu durumdan endişelenmeye başlar.

CIA, Brody’nin bir kahraman olduğunu düşünürken Ajan Mathison duruma şüpheyle yaklaşmaktadır. Ancak Brody’nin taraf değiştirmiş bir terörist olarak ABD için tehdit olduğunu ispat etmesi hiç de kolay olmayacaktır.

Bu sırada Brody, evinde bir kahraman olarak karşılarnır; ancak esir olduğu yıllar boyunca yaşadıklarının onu ne kadar olumsuz etkilediği de açıkça görülmektedir. Fiziksel olarak yaralanmış, psikolojik olarak yıpranmıştır. Artık eşi ve çocukları için adeta bir yabancıdır.
Claire Danes

Carrie Mat...

Mandy Patinkin

Saul Berenson

Rupert Friend

Peter Quinn

Sarita Choudhury

Mira Berenson

Damian Lewis

Nicholas B...

Morena Baccarin

Jessica Brody

Jackson Pace

Chris Brody

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Z

@zes

2 yıl önce

6.7 / 10

Kahvaltida izlerim diye ve tek sezon sanarak (uyku mahmurlugu ile saniyorum ki) basladigim, fakat bir sekilde kendini izlettiren dizi. Bence CIA icerigi ve yöntemleri, karakterler ve oyunculuklar oldukca basarili (8. sezondaki yeni ajan ablamiz haric, onun oyunculugu pek bir yavan). Youtubeda eski bir CIA ajani da yöntemlerin gercege yakinligini dogruladi. Carrie hep kahraman rolünde, biraz fazla abarti belki ama bence genel olarak keyifli. Buna ek olarak dizi finalini de begendim.
S

@solbutoyuncusu

3 yıl önce

Belki de ortadoğu, Afganistan ve terör konularını işleyen tüm abd dizi ve filmleri arasında en az propaganda yapılan dizi.

Aşağıda abd’nin yaptığı yanlışları itiraf ettikleri birkaç sahneyi yazacağım, spoiler içerir.

İlk sezonda camiide sorgulamadan insanları terörist sanıp öldürülmesi, hakkani’nin yerinin tespit edildiği sanılıp düğün bombalanması onlarca çocuğun bu yüzden öldürülmesi senaryolarını pek göremezsiniz.
Yine 8.sezonda saul art malik’in yanına gidip yardım isterken biz arkadaşız demesi üzerine malik"sovyetler afganistanı işgal ettiğinde arkadaş olduk sonra unutulduk. 11 eylülde yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yine arkadaş olduk sonra yine araya zaman girdi. Şimdi afganistanda zor durumdasınız ve tekrar arkadaşız" cümlesi abd dış politikasına yönelik çok güzel bir eleştiri.

@sectumsempra

3 yıl önce

8.5 / 10

6. Sezonu az önce bitirdim. Her sezon özellikle sezon finaline yaklaştıkça bölümlerin heyecanı zirve yapıyor. Neredeyse bazı sahneleri ileri saracak duruma geliyorum heyecandan. Muhteşem dizi. Bugüne kadar izlemediğime inanamıyorum.
J

@josephwhite

3 yıl önce

9 / 10

Kabul edelim, Amerika olmadan biz hiçiz, hepimiz aslında USA vatandaşıyız ama bilmiyoruz. Dizi USA yi eleştiriyor ve size şöyle dedirtiyor "bak gördün mü, onlar da kabul ediyor hatalarını" ama bu tavır satrançta fil vermek gibi birşey, sizi yumuşatıp tüm Orta Doğu politikasında ne kadar haklı olduklarını nakış nakış işliyorlar size. Dizi muhtemelen tarihin USA devlet destekli en etkili propaganda dizilerinden biri. Dizinin çekildiği ülkeler, harcamalar gözönüne alınırsa... Neyse ne, politika güzel bir şey değil, yaşasın sosyalizm, sizin tüm kapitalist hesaplarınızın canı cehenneme :) yine de dizi şahane
K

@kahramansmt

6 yıl önce

8.6 / 10

Dini ve Siyasi farketmez diğer film/diziler gibi Abd misyonerliği yapmadığını düşündüğüm gayet güzel CİA dizisi. Kaliteli bir dizi kesinlikle.. 3. sezondan sonra ise patlama yapıyor ..

@darkpassenger

7 yıl önce

8.5 / 10

İlk sezondan itibaren her yıl ivmelenerek kalitesi artıyor dizinin. Person of Interest de böyle olmuştu, efsane olmuştu. Bu dizi için de ümitliyim. Oyunculuklar gayet iyi, hatta çoğu hollywood filminden iyi, öyle ahım şahım meşhur oyuncular da yok. Opening jeneriğini bi türlü beğenemedim, onlar da hiç değiştirmediler ya neyse. İstihbarat teşkilatlarının, özellikle de CIA'nin içini anlatan, çoğunlukla olaylara tarafsız yaklaşıldığını düşündüğüm nadir dizilerden. Sırf bu özelliği için bile izlenmeye değer. Bir son sezonda güncel olaylara ışık tutmaları baya hoşuma gitti. Bu sebepten diyebilirim ki 6. sezon dizinin zirvesi olmuş. Baş karakterimiz hala teşkilatın içindeyken bu kadar komplolu, gerilimli, kimin kime ne yaptığını merak ettiğimiz bölümler izlememiştik herhalde.

@rinustalarin

8 yıl önce

7.7 / 10

S05e11... ne gerildim bölümün sonunda. Bence sezonun en müthiş bölümüydü. Dizinin de en iyi ilk 5 bölümünden biriydi. şu an puanı 9.6 155 kişinin oyuyla. puan bazında 2. sırada ancak oy sayısı arttıkça ne olacak bakalım. Sonucu merak ediyorum.

Müthiş bir bölümdü yahu....

@fruit_fly

9 yıl önce

7.8 / 10

Kar tatili dolayısıyla 2 günde 1 sezonu bıtırdım. Gündeme uzak olamayan akıcı bir konuya sahip.Tavsiye olunur.

@darkscream

9 yıl önce

8 / 10

Mükemmel bir dizi kesinlikle izleyin önyargı ile yaklaşmayın. 2. sezonu Breaking Bad 4. sezon ile yarışır heyecan açısından. İlk sezonu 1 Haftada, diğer 3 sezonu 5 günde bitirmiş bulunmaktayım. Anladınız siz olayı :)

@onur_turan

9 yıl önce

8.2 / 10

S04 x E09IMDB'de 9,8'le Homeland'in tüm sezonları içinde en yüksek puan alan bölümü oldu.

Özellikle finalindeki gerilim ve müzik kombinasyonu müthişti.

Haqqani'yi oynayan Türk abimiz Numan Acar da bundan sonra Amerikan dizilerinin Ortadoğulu tiplemesinde aranılan oyuncu olabilir.

@yorgun_nihilist

10 yıl önce

8 / 10

3.sezon itibariyle final bölümü hariç çok beğendiğimi söylemeliyim, dizi kesinlikle kalitesini her yönüyle artırıyor, zekice hazırlanmış detaylar var,izleyin muhakkak.

@sesver

10 yıl önce

uzun bir film havası veren güzel dizi. kesinlikle insanı sıkmadan ilerliyor.
M

@meltemakca

10 yıl önce

bütün bölümleri bitirmeden yorum yapmak istemiyorum fakat dizinin mükemmelliği, claire danes'i(carrie mathison)birçok insanın hayatının bir evresinde, dizide canlandırdığı karakter gibi bipolar sanmasından belli.
M

@mrtcn05

11 yıl önce

9 / 10

çoğu kişi tarafından hala bilinmeyen keşfedilmeyen bi dizi oyunculuklar muhteşem konu muhteşem mutlaka izlenilmesi gereken bi dizi

@yorgun_nihilist

11 yıl önce

8 / 10

ilk sezonu ağır dozda ilerliyor o yüzden konuya aldanmayın, ama sezon sonuna doğru kendini izlettiriyor iyice,ilk sezonu izlediyseniz ikinci sezona bayılacaksınız.
SPOILER

Homeland dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Homeland dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Homeland dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL