8.3

4 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (4.586 OY)

KONUSU

Gerçek suçları konu alan bu belgesel dizisi; zoraki, istemsiz veya düzmece itiraflar nedeniyle cinayetten hüküm giydiklerini iddia edenlerin davalarını inceliyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@getoutofmyship

2 yıl önce

7 / 10

Dizinin konusu: Yaşanmış bir cinayet olayı var ve ilk akla gelen failler var, bu genelde maktulun bir yakını oluyor. Polis, ortada belirgin bir kanıt olmasa bile bu kişilere yoğunlaşıyor . Psikolojik baskı ve kandırmaca içeren çeşitli taktikler uyguluyorlar ve sonunda bu kişiler suçu işlediklerini itiraf ediyorlar. Ama sonra diyorlar ki hayır aslında ben yapmamıştım orda baskı altında öyle söyledim. Bu beyanlar bir işe yaramıyor, bu kişiler ortada esaslı bir kanıt olmaksızın mahkum ediliyorlar. Dizi bu olayları anlatıyor.

Ancak bir eleştiri yapmam gerekirse dizinin bakış açısı biraz taraflı. Bu insanların masumiyetine tamamen inanan ve bizi de inandırmaya çalışan bir pencereden anlatıyorlar. Bazı detayları atlıyorlar, kesip biçiyorlar. Örneğin 1. bölümü izledikten sonra ordaki gençlerin masum olduğuna inanmış ve çok üzülmüştüm. Ancak sonradan olayla ilgili tartışmaları, üzerinde durulmayan bazı kanıtları okuduğumda fikrim değişti.
SPOILER

The Confession Tapes dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Confession Tapes dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Confession Tapes dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL